Προς το περιεχόμενο

blue-non places


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως στο μελλον περιμενω κατι ακομα πιο ΜΥΩΔΕΣ απο εσενα.

 

Aλήθεια σ' άρεσε? Χαίρομαι πολύ :)

Δώσε πχ στιλπνότερου μυΐκού γαστέρα.

 

ευχαριστώ elavd :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό!

 

Σημειολογικά μου άρεσαν τα αγχωτικά ξεσπάσματα στο 1:16 και 1:34.

Είναι ενδιαφέρον ότι το δεύτερο ενώ θα περίμενε κανείς να κρατήσει πιο πολύ, διαρκεί το μισό του πρώτου περίπου, αλλά όμως είναι αρκετά πιο έντονο.

Στο τέλος έχουμε στο 1:48 την κορύφωση της έντασης η οποία όμως δίνει τη θέση της και πάλι στο λάιτ μοτίβο με fade out,το οποίο κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να κρατούσε περισσότερο, ώστε να αναδειχθεί πιο έντονα μια αίσθηση ματαιότητας.

 

Εκτός και στο μεταξύ ήρθε...  ;D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ατμοσφαιρικό και μικρό. Οπως μας έχεις συνηθίσει άλλωστε.

Επαναλαμβάνω κάτι που σου έχω ξαναπεί: "Αν είναι να μπω στο mood, τα 2 λεπτά μου είναι λίγα."

Πιστεύω όμως πως είναι το μισό από ένα ολοκληρωμένο έργο, αφού λείπει η εικόνα και ο χώρος που πάνω σε αυτά το έχτισες. (καμμια φωτό; )

 

Ωραία ατιμόσφαιρα μυώδη γητευτή των BHP.

 

Ισως με έβενο η ταστιέρα να είχε μεγαλύτερο bloom στο σκάσιμο, σε συνδυασμό με την μετατροπή με τορροιδείς μετασχηματιστές στον αναμφισβήτητα Orange. afto ine.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εικαστικιά έκθεση : qbox.gr

 

Δεν σου κρύβω ότι ήδη είχα ψηφίσει «πριόνι ρε φίλε», πριν την επεξήγησή σου τόσο στο ερώτημά μου  όσο και στο τί αντιπροσωπεύει το multiple choice.

Μου φάνηκε αφενός ότι το project μου αρέσει (πολύ) ως έχει και σε stand alone mode καθώς και ότι το option 5 με εκφράζει περισσότερο. Δεν σου κρύβω όμως ότι αν το θέμα της έκθεσης ήταν η αναμονή (λ.χ. έκθεση επαγγελματικών επίπλων αναμονής), θα γούσταρα ακόμα περισσότερο τη φάση. Και τούτο διότι με ενθουσίασε (έστω και με την φαντασία μου) ότι μια έκθεση  με φύσει mainstreem – commercial χαρακτήρα, άνοιξε τις πύλες τις σε πιο avant- garde τρόπους προώθησης.  Με άλλα λόγια ένα τέτοιο πόνημα είναι ευκολότερο (χωρίς να χάνει την αξία του) να σταθεί σε μία αμιγώς καλλιτεχνική – εικαστική έκθεση. Σε κάθε περίπτωση , τίποτα από αυτά τα τελευταία δεν έχουν να κάνουν με εσένα. Μπορεί να είναι και απλές παρενέργειες της κεφαλοσπορίνης τέταρτης γενιάς που κατανάλωσα τις τελευταίες εβδομάδες λόγω ίωσης. Το track είναι εξαιρετικά απόκοσμο (με την καλή έννοια) και αρχετυπικό. Μπράβο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φακελάκι που μου έδωσε ο Πέτρος προηγουμένως δεν ξέρω τι ψήφο έχει μέσα αλλά πρέπει να πω πως το κομματάκι είναι πολύ ωραίο... μου φέρνει στο μυαλό παλιά δεκαεξάμπιτα παιχνιδάκια adventure σε στιγμές γκραν γκινιόλ. Μπράβο!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξαιρετικό το geiger counter. Γιατί κάνει έτσι? Το πάτησε αυτοκίνητο?  :P

 

Και το κομμάτι είναι εξαιρετικό αλλά με διαφορετικό τρόπο.

Το έχω ακούσει 4 φορές, εκ των οποίων 2 πριν την τελική μείξη.

 

Θα δοκίμαζα να μάθω να παίζω "το θέμα" ανάποδα και να το βάλω με reverse.

 

Ασφαλώς πριν την ηχογράφηση θα έβγαινα στην ταράτσα.

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. 'Αλλαξε χορδές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό το geiger counter. Γιατί κάνει έτσι? Το πάτησε αυτοκίνητο?  :P

 

Όχι, για την ακρίβεια το πάτησε τρένο. Ένα τέτοιο κρατούσε και ο τελευταίος μάγκας (μόνο τέτοιοι τα χρησιμοποιούν) πριν σκοτωθεί σε παρόμοιο δυστύχημα κι εκλείψουν ομαδικώς  όπως μας λέει και το περίφημο

.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό - πως θα μπορούσε να μην είναι άλλωστε? Αισθάνομαι άσχημα που δεν το είδα σε συνδυασμό με την εικαστική έκθεση, σίγουρα σε βάζει σε ένα συγκεκριμένο κλίμα το οποίο εαν συνοδευόταν με το αντίστοιχο οπτικό υλικό θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία.

 

Αλήθεια έχεις δοκιμάσει να το ηχογραφήσεις με 1-piece ash tele? Ο συνδυασμός της με maple στο μπράτσο θα σου έδινε μια ιδιαίτερη ευκρίνεια στα πρίμα. Επίσης,

Ισως με έβενο η ταστιέρα να είχε μεγαλύτερο bloom στο σκάσιμο, σε συνδυασμό με την μετατροπή με τορροιδείς μετασχηματιστές στον αναμφισβήτητα Orange. afto ine.

εδώ είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για fender champ, special edition (μα δεν το ακούς?είναι τόσο προφανές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου