Προς το περιεχόμενο

Μουσικός και Μπάλα



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Δεν ξέρω αν είναι σωστό το συμπέρασμά μου, αλλά έχω την πεποίθηση ότι η συντριπτική πλειοψηφία των μουσικών δεν ασχολειται και πολύ με αυτό το...''χόμπυ'' (αν μπορεί κανείς να το χαρακτηρίσει έτσι). Η αλήθεια είναι ότι δεν το βρίσκω και πολύ...δημιουργικό  ;D να υποστηρίζεις-τρέχεις πίσω από οποιαδήποτε ομάδα anyway, - χωρίς να θέλω να κρίνω τους οπαδούς, μακάρι να έχουν κάποια άλλη δημιουργική ενασχόληση αλλά έτσι όπως τους κόβω τους πιο πολλούς, χλωμό το βλέπω  ::)

 

  Βέβαια στην αρχή εσφαλμένα σκέφτηκα ότι είναι και πιο ''φθηνό'' χόμπυ από το δικό μας, αλλά μετά σκέφτηκα ότι με τα λεφτά που φεύγουν σε διαρκείας-στοιχήματα-εισητήρια-μπουτίκ άνετα θα μπορούσαμε να αγοράζουμε 2 κιθάρες και ενισχυτές τον χρόνο  ;D

 

  Σκέφτηκα να κάνω αυτό το δημοψήφισμα μεταξύ ημών για να δω και τhν δικη σας άποψη. Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποιοι που έχουν 2 παράλληλα πάθη (μουσική-ποδόσφαιρο) και ούτε ξέρω αν μπορούν από εδώ να βγουν...ασφαλή συμπεράσματα αλλά νομίζω it's worth a shot...  ::)

 

  Διευκρινίσεις:

1) Ανεξαρτήτως μουσικού επιπέδου, μην κολλήσετε να ψηφίσετε, ακόμα και αν είστε εντελώς αρχάριοι. Πιστεύω ότι η μπάλα δεν πολυενδιαφέρει όχι μόνο τους μουσικούς αλλά και τους μουσικόφιλους (άρα μελλοντικούς μουσικούς  ;D )

2) Άλλο παρακολουθώ μπάλα και άλλο παίζω. Αν σας αρέσει να αθλείστε, είτε παίζοντας μπάλλα είτε μπάσκετ κ.τ.λ. είναι πολύ καλό, αλλά το συγκεκριμένο θρέντ έχει θέμα (φαίνεται κιόλας) καθαρά τον οπαδισμό.

 

EDIT : επειδή δεν μου εμφανίζεται η ψηφοφορία όπως την ήθελα (μάλλον υπέρβαση επιτρεπόμενων χαρακτήρων), συμπληρώνω εδώ τις 2 πρώτες επιλογές :

1)''...σε παράλληλη σύνδεση και παίζοντας σχεδον πάντα στοίχημα''

2)''...πολλές φορές στο γήπεδο αντί στην τηλέοραση.''

 

Η τελευταία επιλογή που δεν φαίνεται καθόλου ήταν

5) ''Προτιμώ να παίζω μουσική για 90' παρά να χαζεύω μια μπάλλα.''

 

Σόρρυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χωρίς να διαβάσω το ποστ σου ψήφισα κατευθείαν το 5 (και είναι ψέμα γιατί σε καμιά μάζωξη για τελικό και πίτσα πάω πότε πότε :P)

5) ''Προτιμώ να παίζω μουσική για 90' παρά να χαζεύω μια μπάλλα.''

 

Αλλά ναι, το είδαμε κ αυτό το ποστ.

 

Θα ανοίξω σύντομα το Μουσικός και άστρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όλα ωραία είναι και η Μουσική και τα Sports…και οι ερωτικές ταινίες (άσχετο αλλά είναι ωραίες).

Δεν ξέρω τί να απαντήσω όμως (είμαι ανάμεσα σε δύο), μάλλον  το "3" από εμένα (αλλά προσπαθώ να δω και όλα τα games της ομάδας μου—και ΝΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ) :D

Πάντως είναι πλέον δύσκολο να πετύχεις καλό παιχνίδι σε τελικό οιουδήποτε επιπέδου και οργάνωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποδόσφαιρο ? Επάγγελμα όπου 22 αργόσχολοι γεωπόνοι εξετάζουν τη ποιότητα του γκαζόν

Η όλο και μεγαλύτερη ενασχόληση γυναικών με τη μπάλλα με εξαγριώνει αφάνταστα

Οι αθλητικοί δημοσιογράφοι και το άθλιο χιούμορ τους

Οι πρόεδροι -κυρίως των ελληνικών ομάδων-και όλοι οι παρατρεχάμενοι παραγοντίσκοι είναι χειρότερου επιπέδου ακόμα και από ιδιοκτήτες σκυλάδικου της εθνικής οδού

Και πάει λέγοντας σε σχέση με ότι έχει να κάνει με το σπορ  ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως περυσι μου αρεσε πολυ να..παρακολουθω το παγκοσμιο κυπελλο στο Βερολινο,ειχαν βγαλει καρεκλες και ξαπλωστρες στα..... 1235 παρκα της πολης,γιγαντο-οθονες,stands με λουκανικα και μπυρες σε γελοιες τιμες  & σε καθε γωνια υπηρχε ενα καφενειο-εστιατοριο-μπυραρια που ειχε αμολυσει καρεκλες στο πεζοδρομιο και αραζε ο κοσμος και με 2-3 ευρω την περνουσε τζαμι....

 

Μια χαρα ηταν...α,ποτε ποτε κοιτουσα και την..... οθονη αλλα δεν καταλαβαινα και πολλα...22 μαντραχαλοι  κυνηγουσαν ενα τοπι και τρωγανε καθε 2 λεπτα τα μουτρα τους..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ποδόσφαιρο ? Επάγγελμα όπου 22 αργόσχολοι γεωπόνοι εξετάζουν τη ποιότητα του γκαζόν

Η όλο και μεγαλύτερη ενασχόληση γυναικών με τη μπάλλα με εξαγριώνει αφάνταστα

Οι αθλητικοί δημοσιογράφοι και το άθλιο χιούμορ τους

Οι πρόεδροι -κυρίως των ελληνικών ομάδων-και όλοι οι παρατρεχάμενοι παραγοντίσκοι είναι χειρότερου επιπέδου ακόμα και από ιδιοκτήτες σκυλάδικου της εθνικής οδού

Και πάει λέγοντας σε σχέση με ότι έχει να κάνει με το σπορ  ;D

 

 

Εντάξει, δεν έχεις άδικο σε τίποτα από τα παραπάνω, αλλά με μία (επιτρεπτή αναλογία) είναι σαν να λέμε:

ΜΟΥΣΙΚΗ,

Group, 5 μη ξυρισμένοι και μαλλιάδες, βαράν κλαπατσίμπανα

Ραδιοφωνικοί παραγωγοί ,DJ και μουσικοί κριτικοί , αποτυχημένοι μουσικοί που βγάζουν το άχτι τους και 5 κιλά complex  προσπαθώντας να διαμορφώσουν τάσεις.

Σιγά μην ακούσω Beatles η ΥOKO τον έσερνε τον άλλον από το…..

Etc, etc,

Και τα δύο είναι είδη διασκέδασης (διαφορετικού τύπου) για κάποιους , για κάποιους άλλους επάγγελμα. Either way, μπορούμε να κρατήσουμε τα καλά από όλα.

Ήτοι δεν με απασχολεί και τόσο να δω 90’ ένα αγώνα, ακόμα και να γνωρίζω ότι ο φροντιστής της ομάδας είναι grand μ….ς.

Ούτε με πειράζει να ακούσω 74’ ένα cd , άσχετα αν αυτός που σχεδίασε το cover είναι παλιοχαρακτήρας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενθαρρυντικό το αποτέλεσμα μέχρι τώρα και ήταν ένα θέμα που με απασχολούσε.

Όταν με ρωτάει κάποιος αν υποστηρίζω κάποια ομάδα ή με καλεί να παίξω pro

τους λέω οτι δεν ασχολούμαι με ρηχά λαϊκά θεάματα... είμαι καλλιτέχνης ;D

Βέβαια, αν κάποιος δεν έχει αίσθηση του χιούμορ μπορεί να νομίζει οτι είμαι gay,

oπότε λέω οτι παίζω μόνο Gran Turismo μπάς και το σώσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο είναι είδη διασκέδασης (διαφορετικού τύπου) για κάποιος , για κάποιους άλλους επάγγελμα.

Κατά βάση (με τα υπόλοιπα) συμφωνούμε αλλά να μην τα μπερδεύουμε. Όχι σε ένα τσουβάλι.

 

Θα χαζέψω ευχάριστα με φίλους pizza μπύρα και καμπόσο λυτρωτικό και ουχί εμπαθές μπινελίκι το Μουντιάλ και Champion League (προς το τέλος) αλλά δεν θα το βάλω (ψυχαγωγικά ισάξιο) δίπλα και σε συναυλία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου