Προς το περιεχόμενο

tailpiece


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω απορεια σχετικα με το tailpiece..σε ποιο υψος πρεπει να βρισκεται?παιζει ρολο στον ηχο?βασικα η les paul μου τασταρει στο πρωτο ταστο μονο! και καπως ετσι προεκυψε η απορια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχεση το ενα με το αλλο.ισως εαν το ανεβασεις σου μαλακωσει τις χορδες στο ιδιο κουρδησμα.τωρα για το ταστο,οταν θα το πας το οργανο για setup θα το ψιλοτρυψει αυτος και θα ερθει αμεσος

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σχετιζεται καθολου το ποσο πιεση δεχεται η γεφυρα με τον ηχο?

 

μπορεις να πειραματιστεις και μονος σου και να δεις αν ακους διαφορα,γενικα οσο λιγοτερη γωνια εχει μια κιθαρα πισω απο τη γεφυρα τοσο λιγοτερο sustain & περισσοτερη "ζωντανια" εχει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα η les paul μου τασταρει στο πρωτο ταστο μονο! και καπως ετσι προεκυψε η απορια...

 

Καμμία απολύτως σχέση δεν έχει το tailpiece με το πρόβλημά σου.Το πιθανότερο είναι να "πέταξε τάστο" αν ταστάρει μόνο σε ένα συγκεκριμένο τάστο.Είναι δουλειά που δυστυχώς πρέπει να απευθυνθείς σε τεχνικό.

 

Εκτός αν είσαι διαθετειμένος να ανεβάσεις το "action" της κιθάρας,κάτι που δεν το θεωρώ λύση της προκοπής...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου