Προς το περιεχόμενο

Σχετικη με intonation ερωτηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα το υποψιαζομουν... Προτασεις για καποιο σοβαρο κουρδιστηρι;

 

Αν μιλάμε για δουλειά "εργαστηρίου" εγώ προτείνω Peterson. Μεταξύ μας το προτείνω για οποιαδήποτε χρήση (στην έκδοση stomp). Αλλά οποιοδήποτε επώνυμο κουρδιστήρι στα 70-100 ευρώ θα είναι σίγουρα ακριβέστερο απ'αυτό που χρησιμοποιείς τώρα.

 

Στο συγκεκριμένο πρόβλημα που έχεις δες πρώτα όμως το nut όπως σου πρότεινε ο Harilatron.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίει το twang της κιθάρας σου... Δοκίμασες να το αφαιρέσεις..;

Αφαίρεσε πρώτα το twang της τέλε σου και νομίζω θα στρώσει....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για δουλειά "εργαστηρίου" εγώ προτείνω Peterson. Μεταξύ μας το προτείνω για οποιαδήποτε χρήση (στην έκδοση stomp). Αλλά οποιοδήποτε επώνυμο κουρδιστήρι στα 70-100 ευρώ θα είναι σίγουρα ακριβέστερο απ'αυτό που χρησιμοποιείς τώρα.

 

Στο συγκεκριμένο πρόβλημα που έχεις δες πρώτα όμως το nut όπως σου πρότεινε ο Harilatron.

 

OOK, thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ολοι οσοι χρησιμοποιουν καπο ειναι sharp ή φροντιζουν να κουρδισουν flat την κιθαρα τους ετσι ωστε να ερθει στα ισα του το intonation με το καπο;

 

Φανταζομαι οτι ΞΑΝΑΚΟΥΡΔΙΖΕΙΣ την κιθαρα σου οταν τοποθετεις το ταστο,ετσι δεν ειναι?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, άμα πάρεις κουρδιστήρι (όσο ακριβό θες), και στώσεις αυτό που είπες με το κάπο,

εγώ θα σου το πληρώσω το κουρδιστήρι και θα σου πάρω άλλο ένα...

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΙΘΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ SHARP (ειδικά στο 1ο τάστο). Όταν βάζεις κάπο,

ξανακουρδίζεις αν χάνει αισθητά, ή απλά δεν ασχολείσαι με τα λίγα cents που μπορεί να χάνει κάποια χορδή και που πολύ αμφιβάλω αν πιάνει το αυτί σου..

Παίρνοντας ένα καινούριο κουρδιστήρι ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει η ανατομία του οργάνου σου..

Επίσης η BAJA σου ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ να έχει τέλειο intonation και στο 12 ταστο, μιας και δεν έχει intonated saddles, ούτε 6 ανεξάρτητα.

Και για να κλείσω, όπως σου είπα και σε ένα άλλο θρέντ προχθές (που ήθελες να της βγάλεις το twang), πάρε άλλη κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου