Προς το περιεχόμενο

αν ήσουν δισκογραφική...


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα ειδα οτι το ποσον ειναι...2 εκατομμυρια ευρω!

 

δεν παμε καλα μου φαινεται...καλυτερα να τα φαω σε πακοτινια... ;D

 

Σε ρύζια και σιτηρά θες να πεις... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τωρα ειδα οτι το ποσον ειναι...2 εκατομμυρια ευρω!

Τοση ωρα νομιζα οτι ηταν 2 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ευρω...

Μην είσαι ανόητος...ο Blue άνοιξε το θέμα...του Υπουργείου Πολιτισμού...τι να λέμε τώρα ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

αστα αυτα εχουν ταβανιασει...ρυζι και σιταρι ειναι φετος τα καυτα προϊοντα για σπεκουλα... ;D

 

Ο χρυσός έχει ακόμα. Δεν βλέπεις τι συζητήσεις γίνονται στο Αμέρικα;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έπαιζα το σονέτο "ντόπιος καναλάρχης" με λιγοστές παραλλαγές - βελτιώσεις.

 

Ι) TV / ραδιόφωνο / internet / φυλλάδα: μπαίνω με φόρα και αγοράζω ότι παραπαίει, αρπάζω και 2 - 3 domain names και στρώνομαι στη δουλειά.

Εξετάζω το σενάριο (και τελικά το προχωρώ) να υπάρχει κοινή (απαραιτήτως "χαριτωμένη" / ψευτοψαγμένη) ονομασία - logo σε όλες τις εταιρείες του εκκολαπτόμενου ομίλου: Spastic Monkey, Dizzy Lemon, Frozen Lava, Lianokladi Megatrons, δεν ξέρω, διαλέξτε εσείς.

Πριν απ' αυτά όμως αγοράζεται πολύς διαφημιστικός χωροχρόνος σε ήδη δυνατά γειτονικά μέσα, ώστε και τα ερεισματάκια μου να έχω και να θολώσω τα νερά ως προς τις τελικές μου προθέσεις.

 

ΙΙ) Θέλω δύο χώρους για άνετα studio: Προς βορράν προτιμώ Χολαργό για να βρεθώ υπό την αιγίδα του ΥΠΠΟ(Τ), προς νότο είμαι πιό ανοιχτός σε προτάσεις. Αναθέτω καθήκοντα στησίματος των στουντίων σε Fleamail και Νικόδημο για να ασχοληθώ ξένοιαστος με τα υπόλοιπα ενώ οι δυο τους θα τρώγονται. ;D

 

III) Λαηβάδικο με πολύ χώρο, ήχο - μηχανήματα ΑΑΑ, και προσωπικό που θα οντισιονάρω προσωπικά: Σαν παλιός σερβιτόρος και σαν κιθαρίστας που έχει ανέβει μερικές φορές στο σανίδι έχω μια ιδέα για τα συνηθισμένα λάθη και δε θα ρισκάρω.

Φυσικά στο συγκεκριμένο κομμάτι η οικονομική αιμορραγία είναι πιό σίγουρη απ' τα άλλα μέτωπα, αλλά αν δουλευτεί σωστά θα μου δίνει καλά λεφτά μετά από λίγο καιρό - όταν τα κάγκελα του Κορυδαλλού θα είναι ορατά. ;D ;D

Θα προτιμούσα για maitre τον Χαρίλαο, και θα ήθελα ο trolley να κοιτάει τα λογιστικά στον λίγο ελεύθερο χρόνο του.

 

 

Όπως έχει ήδη γίνει σαφές η δισκογραφική θα βρισκόταν σε διαρκή λήθαργο αν κάποιο / κάποια απ'τα παραπάνω "έπιαναν".

 

 

Με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τραπέζωνα το Noiz στο Βαρούλκο, όπου θα τρώγαμε με τα χέρια και θα ρευόμασταν με πάταγο.

Για το λογαριασμό θα έλεγα "θα μιλήσετε με το λογιστή μου από Δευτέρα", έχοντας φροντίσει η κράτηση να έχει γίνει από πολιτικό γραφείο πρωτοκλασάτου υπουργού της οποιασδήποτε κυβέρνησης θα είναι πάνω τότε.

Τη Δευτέρα τα τηλέφωνά μου θα βούϊζαν κι εγώ θα βρισκόμουν σε καϊκι με προορισμό κάπου στις Δαλματικές ακτές, με πλαστό διαβατήριο Πριγκηπάτου του Μονακό.

 

Είμαι γεννημένος για τη μεγάλη ζωή.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ποστ μου επιμείνατε στο χαβαλεδιάρικο budget βλεπω...

 

Συγκρατώ :

 

-την κομματάρα από τα ημιζ και την αθλητική λογική!

-να κοιτάξω τους ΤΖΟΥΜ (καλά πόσους σωστούς θα βγάλουν οι Σέρρες? Τι γίνεται? Μας ψεκάζουν! ;D) Δώσε λινκ πλιζ .

- οτι έχει αλλη τιμή το full analog δάκρυ από το κροκοδείλιο. Λογικό, αλλά δεν το είχα σκεφτεί.

 

Πάντως οι στόχοι του thread δεν επετεύχθησαν. Ελπίζω να προστεθούν ονόματα που αξίζει να ακούσουμε, αυτό θα ήταν κάτι χρήσιμο πέρα από την πλάκα :)

 

 

Lianokladi Megatrons

 

 

Με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τραπέζωνα το Noiz στο Βαρούλκο, όπου θα τρώγαμε με τα χέρια και θα ρευόμασταν με πάταγο.

Για το λογαριασμό θα έλεγα "θα μιλήσετε με το λογιστή μου από Δευτέρα", έχοντας φροντίσει η κράτηση να έχει γίνει από πολιτικό γραφείο πρωτοκλασάτου υπουργού της οποιασδήποτε κυβέρνησης θα είναι πάνω τότε.

Τη Δευτέρα τα τηλέφωνά μου θα βούϊζαν κι εγώ θα βρισκόμουν σε καϊκι με προορισμό κάπου στις Δαλματικές ακτές, με πλαστό διαβατήριο Πριγκηπάτου του Μονακό.

 

Είμαι γεννημένος για τη μεγάλη ζωή.

 

Νομίζω οτι είμαστε αδερφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Πάντως οι στόχοι του thread δεν επετεύχθησαν. Ελπίζω να προστεθούν ονόματα που αξίζει να ακούσουμε, αυτό θα ήταν κάτι χρήσιμο πέρα από την πλάκα :)

...

 

Πάντως πραγματικά, το τι θα έκανα αν ήμουν "δισκογραφική" δεν έχει μεγάλη σχέση με την αναζήτηση της υπερφανταστικής μοναδικοτεράστιας μπάντας. Νομίζω ότι έχει περισσότερη σχέση με την δημιουργία των συνθηκών για να απευθυνθεί η μπάντα σ' εσένα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ποστ μου επιμείνατε στο χαβαλεδιάρικο budget βλεπω...

 

Not me, love...

 

Πάντως οι στόχοι του thread δεν επετεύχθησαν.

 

Εμ, πως; Συμφωνήσαν όλοι ότι η ελληνική σκηνή δε σώζεται ούτε με 2 εκ/ρια ευρώ...

 

(Me too, love...)

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πραγματικά, το τι θα έκανα αν ήμουν "δισκογραφική" δεν έχει μεγάλη σχέση με την αναζήτηση της υπερφανταστικής μοναδικοτεράστιας μπάντας. Νομίζω ότι έχει περισσότερη σχέση με την δημιουργία των συνθηκών για να απευθυνθεί η μπάντα σ' εσένα.  ;D

 

Διαφωνω : μια σοβαρή δισκογραφική (όπως η δική μου) πρέπει να έχει scouters που να λιώνουν όλη μέρα σε live-άδικα, festivals κλπ για να βρουν τον επομενο καλλιτέχνη με τον οποιο θα συνεργαστουν.

 

Εξάλλου, το παρόν θέμα δημιουργήθηκε με αφορμή το θέμα για τη Μόνικα, η οποία αν θυμάμαι καλά εντοπίστηκε από τη δισκογραφική της και οχι το ανάποδο. Το ίδιο συνέβη και με άλλα ονόματα που τυχαίνει να γνωρίζω.

 

Προσωπικά, συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τις επιλογές αυτών των δισκογραφικών και θέλω να δείξω οτι δεν λειτουργούν με τις ίδιες super-market νοοτροπίες που έχουμε συνηθίσει από άλλες εποχές και είδη.

 

edit : Λοβ, σε μια από τις συζητήσεις που διαδραματίζονται στο παρόν θέμα, έχω απαντήσει στις θέσεις σου, μπορουμε να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα μάλλον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χμμμμ.... Ίσως η υποστήριξη της "στρατηγικής" ( :P) μου είναι off topic μια και -απ ότι καταλαβαίνω- το θέμα συζήτησης δεν είναι το τι θα κάναμε για να σιγουρέψουμε την επένδυση αλλά πιο καλλιτεχνικό.....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θα ήταν μια χαρά, κιαν ήμουν ο Πικάσο θα σε ζωγρά-φι-ζα :P

 

-να κοιτάξω τους ΤΖΟΥΜ (καλά πόσους σωστούς θα βγάλουν οι Σέρρες? Τι γίνεται? Μας ψεκάζουν! ;D) Δώσε λινκ πλιζ .

 

Δεν είναι από τις Σέρρες τα παιδιά! Έχουν ένα myspace με άθλιο ήχο, βασικά είναι εμπειρία που βιώνεται live προς το παρόν (μέχρι να παρουσιάσουν κάτι επίσημο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου