Προς το περιεχόμενο

αν ήσουν δισκογραφική...


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Οπως είναι προφανές, έχει ανοίξει μια προσωπική αντιπαράθεση που δεν βοηθά καθόλου την εξέλιξη της κουβέντας, στην οποία όποιος θέλει συμμετέχει και δεν αισθάνομαι μειωμένος στο παραμικρό όταν κάποιος αποφασίσει να πάψει. Περεταίρω τα στιλέτα δεν πετιούνται εκεί που βλέπει πολύς κόσμος γιατί θα βγάλουμε κανα μάτι.

 

Η συμμετοχή των εκπροσώπων του χώρου αλλά και των μουσικών είναι θεμιτή. Χωρίς (μ)πιστόλια στον κρόταφο.

 

Που είχαμε μείνει;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

α) νομίζω πως ήμουν ξεκάθαρος όταν απάντησα στην ερώτηση ΣΟΥ σχετικά με το με ποια ιδιότητα ενοχλούμαι (δηλαδή μου ζητάς κάποιου είδους διαπιστευτήρια ή τουλάχιστον εγώ με αυτόν τον -επιθετικό - τρόπο το αντιλαμβάνομαι) ότι ενοχλούμαι με την ιδιότητα του συνομιλητή.

 

β) οι τελίτσες σημαίνουν πολύ απλά ότι δεν έχω κάτι να σχολιάσω....για την ακρίβεια στο μυαλό μου η τελυταία αυτή παράγραφος είχε διφορούμενη σημασία (όχι απαραίτητα εσκεμμένα, απλά λόγω γραπτού λόγου) οπότε μη γνωρίζωντας με βεβαιότητα το τι ήθελες να πεις (και εξακολουθώ να έχω θολή εικόνα) επέλεξα να μην το σχολιάσω ώστε να μην παρεξηγηθώ σε περίπτωση παραννόησης... παρ'όλα αυτά νομίζω πως με την απάντηση σου μου ξεκαθάρισες λίγο το νόημα της παραγράφου...θα επιλέξω και πάλι να μην σχολιάσω αυτή την φορά γιατί δεν βρίσκω λόγο να μαλώνουμε. Απλά δεν συμφωνούμε.

 

γ) σχετικά με την δική μου προσωπική σχέση και ενασχόληση με την δισκογραφία ως label  νομίζω πως από την αρχή προσπάθησα να καταστήσω σαφές το εμπορικά "λάθος" (από την πλευρά μου) του πράγματος και την πρακτικά "μη βιωσιμότητα" του τουλάχιστον σε σχέση με το πως την αντιλαμβάνοντε οι περισσότεροι (εγώ είμαι απόλυτα ευτυχισμένος με τον τρόπο που κινήθηκα)...άρα ναι στην δική μου περίπτωση η αντιμετώπιση θα μπορούσε να χαρακτηριστεί "χομπύστικη"...αλλά αυτό νομίζω το ξεκαθάρισα από την αρχή και συν τοις άλλοις αυτό δεν μου απαγορεύει να γνωρίζω (αναγνωρίζωντας και μαθα'ινωντας από τα λάθη μου στο συγκεκριμένο) τι θα μπορούσε να γίνει καλύτερα ώστε να αυξήσει τις πιθανότητες επιβίωσης σε ένα τέτοιο εγχείρημα...και αυτό έκανα στο τελυταίο μου ποστ (πριν αρχίσουμε να τσακωνώμαστε that is).

 

δ) Σε σχέση με το τελευταίο τώρα....από την πρώτη στιγμή που μπήκα στο νόιζ, μπήκα ως επιχείρηση (για την ακρίβεια πρώτα αγόρασα διαφημιστικό χώρο και μετά έκανα το πρώτο μου ποστ) και ποτέ μα ποτέ δεν αρνήθηκα ότι με ενδιαφέρει πρωτίστως η προώθηση της δουλειάς μου...το έχω γράψει και δημόσια στο φόρουμ και εξακολουθώ να πιστεύω στο "δούναι και λαβείν" , δεν γράφω απλά για να περάσει ή ώρα μου ούτε γιατί είμαι ορκισμένος υπέρμαχος των φτωχών και αδυνάτων....γράφω γιατί βοηθώντας όσο τέλως πάντων μπορώ την κοινότητα αυτό βοηθάει ποικιλοτρόπως και την δουλειά μου (και ως promotion  αλλά ακόμη περισσότερο ως βελτίωση της συνολικής αντίληψης που έχουν για τις ηχογραφήσεις οι συμμετέχοντες σε ένα τέτοιο φόρουμ και ότι αυτό συνεπάγεται στην σχεση τους με τις ηχογραφήσεις).

 

 

Γενικά νομίζω ότι το ρίχνουμε πολύ χαμηλά το όλο πράγμα.....δεν πειράζει όμως γιατί ειδικά το τελευταίο είναι κάτι που έπρεπε να ειπωθεί.... η αλήθεια βέβαια είναι ότι ο τρόπος σου είναι απαράδεκτος αλλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να μπω σε μουντ ιντερνετικού καυγά....μια άλλη φορά ίσως. Έπρεπε να ειπωθεί λοιπόν γιατί είμαι σίγουρος ότι τριγυρνάει στο μυαλό πολλών εδώ μέσα και δεν είναι κακό να γνωρίζουν ότι φυσικά και η προώθηση της δουλειάς μου είναι ο βασικός λόγος για τον οποίο συμμετέχω...όπως και ο λόγος για τον οποίο συμμετέχω και σε άλλα forum ή σελίδες κοινωνικής δικτύωσης ( ;D). Τώρα αυτά τα πέρι "να είμαι αρεστός" και κουραφέξαλα...τι να πω? ...δικαίωμα σου να πιστέυεις ότι θέλεις αλλά προσπάθησε να έχεις ξεκάθαρα μέσα σου τα όρια ανάμεσα στην (αρνητική) άποψη και την προσβλητική συμπεριφορά.

 

Κλείνωντας λοιπόν και προσποιούμενος ότι αυτά που έγραψες επί προσωπικού δεν υπάρχουν θα πρέπει να πω ότι φυσικά και πιστεύω στην δύναμη και την αξία της άποψης ενός πραγματικού μουσικόφιλου (νομίζω στο απέδειξα με πμ πριν λίγες μέρες)

όπως και την αξία της κυνικής ορθολογιστικής προσσέγγισης (αν και θα πρέπει να δεχτείς ότι δεν έχουν όλα τα επαγγέλματα τους ίδιους κανόνες) σε ότι αφορά την διαχείριση (οικονομική πρωτίστως) ενός τέτοιου εγχειρήματος σήμερα  παρ'όλα αυτά όμως οφείλω να βάλω στην συζήτηση και κάποιους άλλους παράγωντες που μπορεί (ή μπορεί και όχι) να έχουν ισάξια ή και μεγαλύτερη σημασία.

 

Αυτά....

 

 

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου