Προς το περιεχόμενο

Αυτο το τραγουδι του machine head το εχει προσεξει κανεις?


rocka cola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' τα αγαπημένα! Κι όμως, το συγκεκριμένο ήταν τo 2o single μαζί με το Smoke on the water και είχε video clip. Το παίζαν όμως σπάνια live. Θα έλεγα πως το Pictures of Home είναι το κομμάτι του album που δεν προωθήθηκε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μ.Η. και το Burn είναι κατά τη γνώμη μου οι δύο καλύτεροι στουντιακοί δίσκοι των Purple.

Και στα δύο δεν υπάρχει ούτε ένα αδιάφορο κομμάτι, πράγμα πολύ σπάνιο για LP. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Never Before ΗΤΑΝ το πρωτο single του M.H επειδη ηταν πιο .... "χορευτικο", απλα μετα εβγαλαν το Smoke και τα υπολοιπα ειναι ιστορια

 

:)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνουμε τώρα? Γιατί το Into the fire από το In Rock πόσοι το ξέρουν? Και ας έχει από τα καλύτερα riffs των DP... Kομματάρες λέμε...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα καλυτερα intro που εχουνε γραψει με πολυ groove............πολυ γνωστο σε οσους ακουγαν πιο προσεχτικα purple..............

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eγω ως νεοτερος δεν το ειχα παρατηρησει και πραγματικα μου εκανε μεγαλη εντυπωση.

Εχω βαλει και ακουω αναλατυτικα ολους τους δισκους πλεον.Τετοια διαμαντια δεν πρεπει να χανονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον LamberBass το Pictures of Home ηταν το κομμάτι που δεν του δόθηκε, ιδιαίτερη σημασία.

Επισης αλλες καλές στιγμές του δίσκου, είναι τα Maybe I'm a Leo και το τζαμάρισμα του Lazy (δυστυχώς η φυσαρμόνικα του άλλου κάνει την ζημία).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου