Προς το περιεχόμενο

Νέος στο μπάσο


Ipan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ.Αλήθεια στα Active κάθε πότε θέλουν άλλαγμα οι μπαταρίες στο περίπου;

 

Με 1-2ωρες παίξιμο καθημερινά έχουν περάσει μήνες και ακόμα δεν έχω αλλάξει μπαταρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τη Πέμπτη λέω να πάω καμιά βόλτα στην Αθήνα μήπως βρω τα μπάσα που ανέφερα για να τα δοκιμάσω πριν την αγορά.

 

Ξέρετε σε ποια μαγαζιά υπάρχει πιθανότητα να τα βρω;Πέρα από τον Νάκα(που απ'ότι είδα τουλάχιστον online δε τα έχει) δε ξέρω άλλα μαγαζιά με μουσικά όργανα.

 

Επίσης επειδή δε το χω ξανακάνει,απλά μπαίνω στο μαγαζί και λέω ότι σκέφτομαι να αγοράσω το τάδε ή το τάδε μπάσο και αν το έχουν να το κρατήσω λίγο να δω πως είναι;Να παίξω έτσι και αλλιώς δε πρόκειται μιας και δε ξέρω.Το πολύ πολύ να πω στον υπάλληλο αν ξέρει να παίζει να παίξει λίγο να δω πως ακούγεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμέ πήγαινε να στα δείξουν πιασε το κ εσύ λίγο κ χτύπα κ καμιά νότα.

 

Για μαγαζιά κάνε μια βόλτα στα εξάρχια και θα δεις αρκετά

 

πχ

http://www.kagmakis.com/

http://www.logothetismusic.gr/

http://www.guitarstore.gr/

και ο τρίμης στη Χαριλάου τρικούπη που δε βρίσκω σελίδα του. Και ο Νάκας φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω σας έχω πρήξει αλλά επειδή είμαι λίγα βήματα πριν την αγορά χρειάζομαι (ξανά) τη γνώμη σας.

 

Πάνω που τελικά είχα καταλήξει σε αυτό,έτυχε και βρήκα αυτό μεταχειρισμένο στα 160€ μαζί με θήκη.

 

Το παιδί που το δίνει μου πε ότι το έχει 3 χρόνια,πριν 2 βδομάδες του άλλαξε χορδές και ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση απλά το δίνει τόσο επειδή έχει ανάγκη τα χρήματα.Αύριο θα μου στείλει εικόνες και μου είπε όποτε θέλω να πάω να το δω και από κοντά.

 

Τι λέτε να κάνω τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Τα Cort είναι αρκέτα αξιόλογα όργανα,value for money,θα έλεγα.

  Αν το μπάσο είναι σε καλή κατάσταση(ίσιο μανίκι και όχι σαν τόξο,τα volume και tone knobs δεν κάνουν διακοπές ή παράσιτα στον ήχο,όταν τα ανοιγοκλείνεις,δεν υπάρχει εμφανές,βαρύ χτύπημα/σημάδι/σπάσιμο),κάνε την κίνηση και πάρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπασαρα.-

 

Πραγματικα νοημων ανθρωπος δεν το δινει τοσο αν δεν εχει καποιο θεμα.

 

Δες αυτα τα πραγματακια και χτυπα το, δεν θα το μετανιωσεις. Μακραν ανωτερο απ'το Rockbass κατα τη γνωμη μου.

 

Οταν το επιασα νομιζα οτι ηταν αρκετα ακριβοτερο, καλοι μαγνητες και ηλεκτρικα, ωραιο φινιρισμα (αν σ'αρεσει το ματ), ομορφο, δειχνει ακριβο γενικα.

 

Κι αργοτερα μπορεις να ριξεις λεφτα για μια πιο ποιοτικη προενισχυση πχ, η αλλους μαγνητες (μπορεις να βαλεις και μαγνητες που σπλιταρουν για ακομα περισσοτερες επιλογες στον ηχο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κάτι αν θες, εντελώς φιλικά: Ξέχασε προς το παρόν τον Bach, γιατί για τους επόμενους μήνες θα σπας τα δαχτυλάκια σου παίζοντας το "Δεν περνάς κυρά Μαρία"  ;D

 

Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να σε απογοητεύσω, απλά ο συνδυασμός "Bach" και "δεν έχω και πολύ χρόνο και τρέχω και σε χίλια άλλα πράγματα", δίνει απόδοση 30 στο στοίχημα  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να σε απογοητεύσω, απλά ο συνδυασμός "Bach" και "δεν έχω και πολύ χρόνο και τρέχω και σε χίλια άλλα πράγματα", δίνει απόδοση 30 στο στοίχημα  ;D  ;D  ;D

Μονό αποδεκτό;;;

Πάντως,πέρα από την πλάκα έχεις πολύ δίκιο.Για αρχή,έχει να πέσει πολύ κλίμακα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κάτι αν θες, εντελώς φιλικά: Ξέχασε προς το παρόν τον Bach, γιατί για τους επόμενους μήνες θα σπας τα δαχτυλάκια σου παίζοντας το "Δεν περνάς κυρά Μαρία"  ;D

 

Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να σε απογοητεύσω, απλά ο συνδυασμός "Bach" και "δεν έχω και πολύ χρόνο και τρέχω και σε χίλια άλλα πράγματα", δίνει απόδοση 30 στο στοίχημα  ;D  ;D  ;D

 

Ναι ρε το ξέρω.Δεν είμαι 10 χρόνων για να νομίζω ότι σε 10 μέρες θα γίνω παικτάρα ;D

 

Απλά είπα γενικά τι θα ήθελα να παίζω όταν έχω αποκτήσει και την κατάλληλη εμπειρία.

 

 

Τη Δευτέρα μάλλον θα πάω να το δω και από κοντά.

 

Από τις φωτογραφίες πάντως στο (μη έμπειρο) μάτι μου φαίνεται οκ.Έχει μόνο ένα σημαδάκι στο headstock που το έπαθε όταν χτύπησε λίγο στο τοίχο και στο καπάκι για τις μπαταρίες επειδή είχε κολλήσει η βίδα και δε μπορούσε να το ανοίξει.

 

https://cid-6b64d205864d555e.photos.live.com/play.aspx/Cort%20Artisan%20C4H?Bsrc=Photomail&Bpub=SDX.Photos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου