Προς το περιεχόμενο

Ο ανάποδος άνθρωπος και ο Bill Lawrence


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρέλαβα χθες την Samick LN10

 

http://www.samickguitar.com/products/view.php?lvl1=guitars&lvl2=jtr&idx=10

 

Πρώτες εντυπώσεις:

 

ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

Σώμα 4 κομμάτια μαόνι με καπάκια ( καπλαμάς ; ) που δείχνει σερβάντα (στα δικά μου μάτια, αλλά δεν με χαλάει).

Pickguard προχειροδουλειά σαν να είναι κομμένο στο χέρι με κουζινομάχαιρο  >:( και το πατήσανε μαζί με τις βίδες πάνω στο σώμα.

Γέφυρα και κλειδιά δείχνουν αξιοπρεπή , ωστόσο οι υποδοχές των χορδών στην πλάτη του σώματος είναι σε διαφορετικό βάθος πρεσαρισμένα.

Ο μαγνήτης μου μοιάζει PAF σχεδίασης αλλά δεν είμαι και πολύ καλός σε αυτά.

Ποτενσιόμετρο ρουμπίνι-ζαφύρι-ζβαρόφσκι που ταιριάζει με μονόπετρο και Fender Twin σε πανηγύρι.

Μπράτσο με τάστα καλοβαλμένα και σε προκαλεί να παίζεις από 15ο τάστο και μετά. Βαθμιαία φαρδαίνει και αρκούντως παχύ.

 

ΗΧΟΔΙΑΣΤΑΣΗ

 

Ήμουν πρoκατειλημένος από αυτό που έβλεπα και περίμενα λάσπη και αδιαφορία. Η κιθάρα παίζει ωραία. Έχει όγκο, είναι πριμαριστή θα έλεγα, δεν λες παναγία μου τι οργανάρα είναι αυτή αλλά γουστάρεις να παίζεις μουσική. Σε άμεση σύγκριση με Michael Kelly Patriot limited και Gibson Les Paul Studio έχει τον όγκο μιας LP και ίδιο ή καλύτερο διαχωρισμό στη νότα από  την Patriot. Sustain δεν έχει ( λόγω bolt on ;  ) αλλά θα ψάξω να δω αν σπλιτάρεται ο χαμπάκερ γιατί υποψιάζομαι ότι αν γίνεται θα αναβαθμίσω με push pull. Λόγω περιορισμένου χρόνου και προχωρημένης ώρας (μεγάλα μεσάνυχτα-μικρό πρωινό) δεν άκουσα με αρκετή ένταση για να έχω πλήρη άποψη.

 

ΡΕΖΟΥΜΕ

 

Ένα όργανο που συνδυάζει πολλούς κόσμους μαόνι-24 τάστα-bolt on-string through κλπ.

Μια κιθάρα που με τράβηξε η φωτογραφία και αν την έβλεπα αλλά δεν τη άκουγα ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΑ. Όμως πρέπει να ακούσεις και τελικά τα υπαρκτά θέματα ποιοτικού ελέγχου δεν τα υπολογίζω γιατί στα 250 ευρά έχω μια πραγματικά καλή κιθάρα. Μια Les Paul με Ibanez μπράτσο  ;D  ........

 

.......και τελικά παίζει να μη βάλω τον Bill Lawrence      ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μου αρεσε αυτη η κιθαριτσα οταν επαιζε αυτο το θεμα.

 

βαλε μερικες φωτο απο διαφορετικες γωνιες να δούμε.

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου