Προς το περιεχόμενο

Έκθεση με Κοντραμπάσα - buying a double bass


eoz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποκλείεται μόνο 2500 χιλιάρικα. Εδώ οι καλές χειροποίητες κλασσικές κιθάρες και βαράνε.

Έχει καιρό να μπει και ο Theod που στην τελική και έχει και θα έχει ψάξει κ λίγο παραπάνω...

 

edit:

Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση πως καλά ακουστικά όργανα όπως κοντραμπάσα ίσως πρέπει να ψαχτεί κάποιος προς Τσεχία (όχι τις γνωστές τσέχες) Αυστρία, Ρουμανία ίσως, και Γερμανία. Γενικά κεντρική Ευρώπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει ρε παιδιά σε έναν κάτω από το σπίτι μου και ξεκίναγε στα 2500 χιλιάρικα... Τώρα τι να πω... Εγώ με το ζόρι κουμαντάρω το ηλεκτρικό!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λίγη περαιτέρω έρευνα και έπεσε στα 3156 έουρα  ;D ;D ;D- πάντα για 4/4 γιατί τα 3/4 είναι πολύ πιο φτηνά.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει στη Θεσσαλονικη ενας τεχνιτης ο οποιος ασχολειτε μονο με βιολια και λοιπα τοξωτα και ο οποιος ισως κατασκευαζει και κοντραμπασα - θυμαμαι ειχα δει κανα 2 στο εργαστηριο του.

 

Δυστυχως δε θυμαμαι το ονομα του. Ηταν αυτος με το περιποιημενο εργαστηριο σε ενα παραδρομο της Ναυαρινου, αν τον θυμαται καποιος ας δωσει ενα ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πήρα πριν 2 χρόνια ένα κινέζικο γύρω στα 1200 ευρώ από Θεσσαλονίκη το οποίο ήταν πολύ χάλια, εννοείται, σεταρισμένο και ήθελε αρκετή δουλειά για να στρώσει αλλά αφού το έφερα στα μέτρα μου είμαι υπερ ευχαριστημένος, γεμάτος δρύινος ;D ήχος! Έχει ηχογραφήσει πολύ πράμα και μάλιστα πάντα με πολύ καλά σχόλια από φτασμένους κοντραμπασίστες.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στις συγκεκριμένες περιπτώσεις για όργανα budget (και στα κοντραμπάσα budget είναι και όργανα των 5.000 ευρώ) ποτέ δεν θα βρεις καλο σεταρισμένο όργανο που θα το παίξεις σε μαγαζί και θα σε κερδίσει. Πρέπει μετά να έρθει στα μέτρα σου και στα γούστα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου