Προς το περιεχόμενο

Συνδεση κιθαρας με λαπτοπ για χρηση guitar rig !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω πως γίνεται. Έχω την εντύπωση πως χρειάζεσαι πρόγραμμα με δυνατότητα multi-tracking, έστω και κάποιο freeware αν υπάρχει. Να βάλεις δηλαδή το αρχείο mp3 σε ένα τρακ να παίζει και να γράφεις την κιθάρα σε ένα άλλο. Πραγματικά δεν είναι τόσο πολύπλοκο όσο ακούγεται. Μια φορά αμα το μάθεις, μετά είναι εύκολο.

 

ναι αυτο ειναι μια χαρα.

 

Υπαρχει ομως τετοιο προγραμμα για κατασκευη ( δεν μου ερχοταν αλλο ρημα με τιποτα ) βιντεο ? γιατι μεχρι τωρα εχω βρει μονο για ηχογραφηση . Μετα για να φτιαξεις βιντεο θελει αλλο προγραμμα και να φερω τις συχνοτητες στο ιδιο σημειο και αει σηχτηρι...

συνοψιζω , εστω ενα προγραμμα σαν το παραπανω που περιγραφει ο sad baffoon για βιντεο ομως απευθειας απο webcam . Να βαζεις το τρακ σου , να ανοιγει ταυτοχρονα παραδιπλα ενα παραθυρο με την γλυκητατη φατσουλα μου και να μπορω να επιλεξω ενα αλλο καναλι στο οποιο θα ηχογραφω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπαρχει ομως τετοιο προγραμμα για κατασκευη ( δεν μου ερχοταν αλλο ρημα με τιποτα ) βιντεο ?

Το Garageband...πάρε Mac...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιο και να παρω κανει ? δεν εχω ιδεα απο ισχυ επεξεργαστων κτλ σε mac..

Aπό G5 και πάνω...πετάς!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μάραθον χαρίζει και κανένα μακ ενίοτε. Αν δε σου χαρίσει πάρε το audacity που είναι freeware.

 

το εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον ομως αυτο ειναι προγραμμα ηχογραφησης... εχει επιλογη φτιαξιματος βιντεο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ συγγνώμη παράβλεψα τον παράγοντα βίντεο.

Δεν γνωρίζω. Κάπου είχαν συζητήσει περί ηχογράφησης με βίντεο, δεν θυμάμαι καθόλου τα θέματα εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου