Προς το περιεχόμενο

SOS Classic Player 60's strat από Αγγλία ή Ελλάδα???


mc06060

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί με το δίλημμα του ενισχυτή(VOX AC15 και Marshall Class5), έχει πέσει και το δίλημμα της κιθάρας.

Όσον αφορά το μοντέλο μάλλον έχω κατασταλλάξει στο μοντέλο απ'ότι φαίνεται στον τίτλο, αλλά ένα αρκετά σημαντικό ζήτημα παραμένει ανοικτό: από που την αγοράζω??

Οι επιλογές είναι οι ακόλουθες:

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=7568 από Ελλάδα.

Το μεγάλο πλεονέκτημα είναι ότι βγαίνει σ'ενα χρώμα συλλεκτικό (olympic white με tortoise pickguard) κι από κει και πέρα τα κλασσικά, ότι δηλαδή παίρνω αυτό που δοκιμάζω κι ότι έχω και μια δυνατότητα "παζαριού" της τιμής (ή setup τζάμπα κλπ).

η δεύτερη είναι αυτή:

http://www.dv247.com/guitars/fender-classic-player-60s-stratocaster-electric-guitar-sonic-blue--41615

Με πορτοκαλί tortoise pickguard για να γίνει πιο όμορφη.

Το πλεονέκτημα είναι τα 150€ μείον στην τιμή. Όσο για τα μειονεκτήματα δεν τα ξέρω πολύ καλά (και σίγουρα θα υπάρχουν) καθότι δεν έχω φέρει ποτέ κιθάρα απ'έξω στο παρελθόν.

Γι' αυτό το λόγο θα θελα μια βοήθεια στην επιλογή...τα υπέρ και τα κατά της κάθε περίπτωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο πλεονέκτημα είναι ότι βγαίνει σ'ενα χρώμα συλλεκτικό (olympic white με tortoise pickguard)

 

Eδώ γελάμε... ;D

 

 

Το πλεονέκτημα είναι τα 150€ μείον στην τιμή. Όσο για τα μειονεκτήματα δεν τα ξέρω πολύ καλά (και σίγουρα θα υπάρχουν) καθότι δεν έχω φέρει ποτέ κιθάρα απ'έξω στο παρελθόν.

 

Εδώ μάλιστα. ;)

 

Το μόνο μειονέκτημα είναι οτί δεν μπορείς να την δοκιμάσεις.Κανένα άλλο.

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το χρώμα έχεις δίκιο. Το oly white σε classic player strat βγήκε πέρυσι τέτοια εποχή σαν limited (Fender Special Run) όπως βγήκε και Baja tele σε LPB

http://www.dolphinmusic.co.uk/product/42591-fender-fsr-classic-player-60s-stratocaster-electric-guitar-in-olympic-white-special-run-model.html

http://www.dolphinmusic.co.uk/product/42590-fender-fsr-classic-player-baja-telecaster-electric-guitar-lake-placid-blue-special-run-model.html

 

Τη ζαχάρωνα και εγώ πέρυσι αλλά τελικά δεν έκατσε...

 

Αυτή θα είναι καμία απο τότε που ξέμεινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι δηλαδή παίρνω αυτό που δοκιμάζω κι ότι έχω και μια δυνατότητα "παζαριού" της τιμής (ή setup τζάμπα κλπ).

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται πάντα αυτό στα συγκεκριμένα καταστήματα. Θα πρέπει να τους καλέσεις και να επιβεβαιώσεις ότι υπάρχει στην 'έκθεση' η συγκεκριμένη κιθάρα, ειδάλλως η διαδικασία είναι η ίδια με το να την παραγγείλεις απ' έξω - δηλαδή χωρίς δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  :)

 

Αφου το ερωτημα σου ειναι "απο αγγλια η ελλαδα" τοτε ψηφιζω αγγλια  ;) ειναι πολλα τα 150 euros  ;D. Το χρωμα ειναι αστειος λογος (οπως ειπε και ο S9F) για να δωσεις τοσα λεφτα παραπανω.

 

Καλες αγορες

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι γίνεται πάντα αυτό στα συγκεκριμένα καταστήματα. Θα πρέπει να τους καλέσεις και να επιβεβαιώσεις ότι υπάρχει στην 'έκθεση' η συγκεκριμένη κιθάρα, ειδάλλως η διαδικασία είναι η ίδια με το να την παραγγείλεις απ' έξω - δηλαδή χωρίς δοκιμή.

 

Την κιθάρα την είδα πρώτα στο μαγαζί και μετά το επιβεβαίωσα και στο site οπότε η κιθάρα υπαρχει. Όσο για τη σημασία του χρώματος να με συμπαθάτε αλλά...

 

Με αυτά που μου λέτε μάλλον τείνω για παραγγελία από αγγλία απλά θα θελα να ξέρω αν υπάρχουν τεράστιες διαφορές από κιθάρα σε κιθάρα. Δηλαδή τι πιθανότητα υπάρχει να μου ρθει κάτι το οποίο να ναι μάπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο κανα μηνα εφερα την olympic white - roadhouse μου απο το dv.

Δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα.

Ηρθε σφραγισμενη στο κουτι της και ειναι μια σαν ολες τις αλλες roadhouse.Πιστευεις οτι πλεον βγαινουν ελαττωματικα κομματια? Και αν ναι, ποσα να ειναι αυτα? Αλλα και να εισαι τοσο ατυχος κ σου ερθει εσενα την στελνεις πισω κ ερχεται αλλη.

 

Ασε που ηρθε σπιτι μου την 10η μερα ακριβως απο την ημερα της παραγγελιας μου. (βεβαια υπηρχε stock στο μαγαζι)

 

Αγγλια με κλειστα ματια κ γρηγορα μαλιστα γιατι η λιρα δεν κρατιεται.

Θέλω Rory,Jimi,Stevie ray μαζί live!

Τι ζηταω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου