Προς το περιεχόμενο

Το βρηκα το θεωρησα ενδιαφερον...το ποσταρω Speaker Simulator


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνοντας καιρο τωρα οικονομικη λυση στο προβλημα μου να περναω τα αναλογικα πεταλακια μου απ ευθειας στην καρτα ηχου ...και εχοντας κανει διαφορες μοντες ....ψαχνοντας επεσα επανω σε αυτον τον τυπακο που απ οτι δειχνει και μου λεει στο μεηλ του λυνεται το συγκεκριμενο θεμα.

 

Βαζω το λινκ του απο το Ebay (πιστευω να επιτρεπεται) ...οπου εχει και καποια βιντεακια του.

 

Εαν υπαρχει αποψη παρακαλω να ανφερθει παραυτα.

 

http://cgi.ebay.com/Speaker-Simulator-easy-way-to-recording-you-stomps_W0QQitemZ180586008414QQcategoryZ22669QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5153397035519106238#shId

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ιδια λογικη, εδω και περιπου 5 χρονια εχω χρησιμοποιήσει τα εξης:

 

Hughes & Kettner Red Box Di (Mk I, Mk II, Mk III)

Palmer PDI-09

TC Electronics VPD-1

Mesa V-twin.

 

Ολα καλά, ολα χρήσιμα, το καθε ενα με τις ιδιοτροπιες του.

 

Αυτο που βρηκες ομως δεν το εχω ξαναδεί ...χμμμμ

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silot , απ οσο εχω καταλαβει την δουλεια αυτη το κανει μονο το Palmer pdi 03 το οποιο τσουζει ποοολυυυυυ....εχω φτιαξει σε σχεδιο συμφορουμιτη απο αλλο Κιθαρο..σαητ αυτο

DSC01148-1.jpg

 

αλλα με λιγες ιδιαιτεροτητες ως προς την ρυθμιση του ηχου γιατι παιρνει απ ευθειας απο την εξοδο του ενισχυτη (εαν μπορω να παραθεσω λινκ απο το αλλο ελληνικο σαητ ευχαριστως !!!)

 

Τωρα σκευτομαι οτι για 69 ευρα δε χαλασε κι ο κοσμος να  το παραγγειλω για δοκιμη....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οχι, το PDI-03 δεχεται και δουλευει με σήμα απο τελικο ενισχυτη κι όχι απο πεταλάκια.

Η palmer εχει φτιαξει το PGA-05 για συσκευες με πιο ασθενη εξοδο οπως ενα απλο πεταλάκι, το οποιο ειναι πιο ακριβο απο το κλασικό PDI-03.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου