Προς το περιεχόμενο

Valdiaz-bitter sea


zampination

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους!

 

Σας παραθετω το bitter sea απο την μπαντα μου τους Valdiaz για σχολιασμο κ κριτικη κ παρατηρησεις φυσικα οσον αφορα την συνθεση, οχι την μιξη.

 

Ροκ(ισως κ μεταλ) Μπαλαντα στυλ τελη 80s αρχες 90s με απλη δομη κουπλε-ρεφραιν κουπλε-ρεφραιν εμπνευση του Μαριου Αποστολακούλη κιθαριστα κ τραγουδιστη της μπαντας μας, το οποιο γραφτηκε πρωτου μπω στην μπαντα εγω.

Η δικη μου συνεισφορα ειναι τα ρυθμικα κ το μινι σολο στο τελειωμα του πρωτου ρεφραιν (απλο απλο βεβαια! :D μιας κ ακομα μωρο ειμαι στην κιθαροκατασταση) κ καποιες μικρες ιδεες οπως στο 4:00 οπου ειπα να κανουμε κατι το διαφορετικο κ απροσδοκητο!!

 

ΕΝJOY

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι καλό αν και φέρνει εμφανώς σε metallica, πράγμα για το οποίο είναι υπεύθυνη και η σύνθεση αλλά περισσότερο ο τραγουδιστής νομίζω (τα yeah! και eahh, iaaah κλπ στις καταλήξεις). Αν θέλετε να έχετε δικό σας στυλ, κάτι θα πρέπει να κάνετε γι' αυτό.

 

Κατά τ' άλλα ωραία σύνθεση και στίχοι. Προσοχή στο δεύτερο σόλο μόνο. Παίζει λίγο τσαπατσουλιά και το είδος δε συγχωρεί.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη κριτικη φιλε jazzjoker!

K ευχαριστω πολυ για αυτο!

 

Μεσα σε ολα επεσες.. Οποτε καλυτερα να ξανακανουμε φωνητικα κ 2ο σολο καποια στιγμη...

 

Υ.Γ Αυτοι οι metallica εχουν καταστρεψει πολλους νεοφερτους παντως!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου