Προς το περιεχόμενο

Project Squier Telecaster


petersp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οτι βρηκα στα σιδηρικα... :(

Spray Casati - 100% Acrilico γραφει, το ξερεις?

Όχι...ξέρω όμως ότι έπρεπε να βάλεις αυτό

http://www.sonax.gr/productdetails.php?id=1183550365

Άλλη φορά να ρωτάς...

 

Με το οτι "βρηκα στα σιδηρικα", μπορεί να περιμένεις αρκετό καιρό ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερες, δεν ρωταγες...?  :(

 

Τι μπορω να κανω ουτως ωστε να επιταχυνω το στεγνωμα? Μηπως υπαρχει καποιο υλικο να βαλω απο πανω? Η ζεστη ή το κρυο θα βοηθησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερες, δεν ρωταγες...?  :(

 

Τι μπορω να κανω ουτως ωστε να επιταχυνω το στεγνωμα? Μηπως υπαρχει καποιο υλικο να βαλω απο πανω? Η ζεστη ή το κρυο θα βοηθησουν?

Eπειδή όλα αυτά είναι χημεία και πρόσφυση υλικών μεταξύ τους, καλύτερα να ρωτήσεις από εκεί που το πήρες.

Το υλικό που σου πρότεινα είναι δοκιμασμένο...όλα τα άλλα, περιμένουν κάποιον να τα δοκιμάσει και να μας πεί ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιοτερα ειχα δοκιμασει ενα Ιταλικο ονοματι Ral απο τα σιδηρικα (παλι!) το οποιο στεγνωνε πιο γρηγορα και γινoταν αρκετα σκληρο. Κι ετσι θεωρησα οτι ολα αυτα τα σμαλτα λιγο πολυ τα ιδια ειναι...  ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω παθει και εγω ετσι! Αμα εχει την υφη πατημενης τσιχλας και ψιλοκολλαει τοτε μαλλον δεν θα  στεγνώσει ποτε :'( Επειδή δεν το κατέχω το "χημικό" της υπόθεσης ο μόνος ασφαλής τρόπος ειναι να δοκιμάζεις πρώτα κάπου αλλού. Μέχρι τουλάχιστον να βρεις ενα συνδυασμό που να έχει τα επιθυμητά αποτελέσματα.

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο χαλια, ευτυχως! Το μανικι το πηγα ουτως η αλλως σημερα για να μου το κιτρινισουν λιγο και μαζι μ' αυτο θα βερνικωθει και το headstock ξανα απο πανω αφου πρωτα περαστει και sealer. Συμφωνα με τον Παναγιωτη (the luthier... ;D) θα σκληρηνει, απλα θελει τον χρονο του οπως και στα nitro. θα σας πω απο βδομαδα τα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου