Προς το περιεχόμενο

Lakis Kallianides-"Driving All Alone" (Official Video)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Ειδικά το Καπελάκι -Γυαλάκι-λευκό  τελεκαστεράκι = Σκοτώνει 

 

XA , xa , xa .....μου θύμισες το "γυαλί…..μαλλί και παντελόνι lee!"  Many many thanks Theod!!! Καλημέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
αν δεν είναι LEE δε Λέει

 

Ακριβώς THEOD! Αφου στο επόμενο track μου λέω να βάλω και βιο-LEE  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ το κομμάτι και ακόμα περισσότερο ο ήχος της κιθάρας.

Θα συμφωνήσω με το Νέστορα ότι η προφορά του τραγουδιστή - ο οποίος κατά τα άλλα είναι μια χαρά - θέλει δουλειά.

 

Όσο για το βίντεο, είναι ΟΚ για αυτό που είναι, δηλαδή οικιακή παραγωγή. Σίγουρα καλύτερο από κάποιες άλλες αντίστοιχου …μπάτζετ παραγωγές που έχω δει, αλλά είναι στα πλαίσια του ερασιτεχνικού και φαίνεται. Δεν έχει και πολύ σημασία όμως, αφού όπως είπα το κομμάτι είναι καλό. Συγχαρητήρια, και keep them coming!

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γειά σου Hari.

Όσο για το βίντεο, είναι ΟΚ για αυτό που είναι, δηλαδή οικιακή παραγωγή. Σίγουρα καλύτερο από κάποιες άλλες αντίστοιχου …μπάτζετ παραγωγές που έχω δει, αλλά είναι στα πλαίσια του ερασιτεχνικού και φαίνεται

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου…….είναι ερασιτεχνικό και μάλλον, αν συνεχίσει να γίνεται από εμένα,θα παραμείνει σε αυτό το επίπεδο . Ούτε τα ανάλογα μηχανήματα (με αυτά της μουσικής παραγωγής) διαθέτω ούτε βέβαια (και ίσως το κυριότερο) της ανάλογες γνώσεις (δεν είμαι κινηματογραφιστής ή videographer). Hobby μου είναι η μουσική.. και μέσω του video προσπαθώ να την παρουσιάσω λίγο καλλίτερα. Η αλήθεια είναι (από την ελάχιστη ενασχόλησή μου) ότι το video παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον, αλλά η περαιτέρω επισταμένη ενασχόλησή μου με αυτό θα με έκανε ίσως να χάσω το δρόμο μου που είναι κυρίως η μουσική. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά για τα καλά σου λόγια και για τον χρόνο σου. Και επειδή ακούγεσαι σαν  καλός γνώστης του αντικειμένου (video) οποιαδήποτε συμβουλή (εάν έχεις χρόνο και διάθεση) για να βελτιώσω το Home Made αποτέλεσμά μου είναι επιθυμητή και θα με βοηθούσε αφάνταστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση....! ;D

 

Συμφωνώ και εγώ με τον Νέστορα για την προφορά...κάτι δεν πάει καλά εκεί! κατά τ'αλλα μου έκανε τρελή εντύπωση οτι έκανες dubbing στη φωνή αλa "bono"...πολύ καλό!

 

τα lyrics λιγάκι cheezy...αλλά αυτό είναι MHO... ;D

 

Η κιθάρες σούπερ...απλά πράγματα και ωραία!!

 

το βιντεακι ενταξι ερασιτεχνικό αλλά σε καλό επίπεδο! Γενικά μου φάνηκε λίγο αστείο το  ύφος...όταν τραγούδαγες στο μικρόφωνο με nokia ακουστικά και παράλληλα κοίταγες την κάμερα λες προσπαθείς να ρίξεις γκόμενα!! χεχε ;D

 

:)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

He he Alexi!!!

Δεν τραγουδάω εγώ……εγώ κάνω όλα τα άλλα …. Αλλά πίστεψέ με εγώ είχα χειρότερο ύφος. Και «ΝΑΙ» το ομολογώ…..είχα κυρίως το ύφος ότι θέλω να ρίξω «γκόμενες» :-\ …. Όχι γκόμενα!!!!! Αλλά αυτό δεν είναι το ζητούμενο??????  ;)

Αλλά αυτές ρε εσύ δεν πέφτουν με τέτοια >:(.

 

Ευχαριστώ πολύ για το feedback…….ελπίζω με το επόμενο να ρίξω καμία γκόμενα :P ….και ελπίζω τέλος να μη διαβάσει αυτό το post η κοπέλα μου!!!  :-X

BUT it is show biz after all ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή ακούγεσαι σαν  καλός γνώστης του αντικειμένου (video) οποιαδήποτε συμβουλή (εάν έχεις χρόνο και διάθεση) για να βελτιώσω το Home Made αποτέλεσμά μου είναι επιθυμητή και θα με βοηθούσε αφάνταστα.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι καθόλου γνώστης της διαδικασίας παραγωγής βίντεο, απλά  έχω δει αμέτρητα μουσικά βίντεο, και έχω αναπτύξει ένα ψιλοαισθητήριο, όπως και οι περισσότεροι από μας. Το μόνο που έχω κάνει είναι ένα βιντεάκι για ένα κομμάτι του Λουδοβίκου των Ανωγείων, επειδή μου το ζήτησε μια φίλη.

 

Το μόνο που θα μπορούσα να σου πω είναι να μάθεις καλά ένα πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο (π.χ. το Sony Vegas, αλλά και το "ταπεινό" Movie Maker κάνει) και να αρχίσεις κλέβοντας ιδέες από "υπερπαραγωγές". Δεν χρειάζεται απαραίτητα ακριβός εξοπλισμός, και με τα κομπιουτερίστικα μέσα που υπάρχουν σήμερα, μπορείς να κάνεις αξιοπρεπέστατες home made παραγωγές, αρκεί να έχεις φαντασία.

 

Π.χ. οι Pomplamoose, που έφεραν τα πάνω κάτω στον youtubικό κόσμο με τα βίντεό τους, και απέκτησαν χιλιάδες οπαδούς, δισκογραφικά συμβόλαια και άλλα τέτοια εντυπωσιακά:

 

 

Και από απλή ματαιοδοξία (και χωρίς καμία πρόθεση να κάνω hijacking στο θρεντ σου), κολλάω και το δικό μου …πόνημα (τρομάρα μου!), το οποίο φυσικά είναι κι αυτό ερασιτεχνικότατο, με μόνο ελαφρυντικό το ότι έχει "γυριστεί" με μία φτηνή φωτογραφική μηχανή (που παίρνει και βίντεο) και όλο το editing έγινε στο Movie Maker:

 

 

Καλή συνέχεια στις προσπάθειές σου.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εδώ παραγωγή και παίρνε ιδέες για το επόμενο πρότζεκτ!!!  ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

 

Lakis το τραγούδι σου θα ταίριαζε σε πλάνα από road trip!!!!  ;)

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Harri, σε ευχαριστώ για τη άμεση απάντηση. Το Vegas PRO 9 δουλεύω και εγώ….και τώρα το μαθαίνω σιγά σιγά. Η δουλεία του jack conte μου είναι γνωστή και φυσικά πολύ αρεστή. Η διαφορά είναι ότι ο Conte κάνει videosong (βιντεοσκόπηση της ηχογράφησης) και όχι videoclip. Πολύ σωστή βέβαια η παράθεσή σου και συμφωνώ ότι έτσι είναι καλλίτερα να οπτικoποείς τη μουσική. Εγώ προσωπικά γουστάρω να βλέπω μηχανήματα …κιθάρες ……μπάσα και ενισχυτές (παρά έναν να περπατάει … να περπατάει …. και να μην φτάνει). Όμως στο συγκεκριμένο track ήθελα να δώσω κάτι το πιό «ατμοσφαιρικό»  …όσο μπορούσα και με βάσει τη δική μου αισθητική. Πίστευα λοιπόν ότι αν το έκανα σε format videosong (βιντεοσκόπηση της ηχογράφησης) και σε κάνα πλάνο φαινόταν η tv από τον Κοτσόβολο με 200 μηνιαίες δόσεις και δώρο ένα αποχυμωτή….μπορεί και να το κατέστρεφα τελείως. Ξανά τονίζω ότι το videosong (αλά Conte) είναι το format που και εγώ προτιμώ.

Το δικό σου video μου άρεσε πάρα πολύ…..και ζήλεψα τα εξωτερικά πλάνα , που εγώ προσωπικά τα τρέμω (αν και τα γουστάρω πάρα πολύ)   

 

 

Bullfrog….αν με βάλεις με τόσες και τέτοιες γυναίκες στον ίδιο χώρο…..πίστεψε με μόνο videoclip δε θα έκανα!!!!

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου