Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την γείωση στο σπίτι και θόρυβος στα ηχεία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...;έχετε ανοίξει ποτέ στην ζωή σας χελώνα να δείτε πως είναι

...

 

Εγώ πάντως έχω ανοίξει κουνέλι και ένας φίλος μου μου έχει πει ότι και η χελώνα είναι πάνω κάτω το ίδιο αλλά με άλλη καλωδίωση και σκληρό κέλυφος σαν την πλάτη της ovation. Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολη συζητηση μου θυμισε το παρακατω περιστατικο:

 

-Kαθηγητης μου κατα τη διαρκεια μαθηματος πανω στα induction motors:

"Mα καλα, κανενας σας δεν εχει ανοιξει ποτε το πλυντηριο ρουχων της μανας του?"

-Τμημα:

"..."

 

 

Κατα τα αλλα,

 

Η σωστή λύση είναι ηλεκτρολόγος επίσης να σου βάλει και ρελέ ασφαλείας στον πίνακα.

 

+1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω ανοίξει κουνέλι και ένας φίλος μου μου έχει πει ότι και η χελώνα είναι πάνω κάτω το ίδιο αλλά με άλλη καλωδίωση και σκληρό κέλυφος σαν την πλάτη της ovation. Ισχύει?

ok δεν το συνεχίζω άλλο το θέμα γιατί θα αρχίσουμε να βριζόμαστε εδώ μέσα κύριε μοντ και δεν το επιθυμώ ..απορώ με ποια κριτήρια γίνεστε μοντ εδώ μέσα !!ΜΕ

ΤΟ ΝΑ ΚΟΡΟΪΔΕΎΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΥΣΟΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ..ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΊΑ; ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ok δεν το συνεχίζω άλλο το θέμα γιατί θα αρχίσουμε να βριζόμαστε εδώ μέσα κύριε μοντ και δεν το επιθυμώ ..απορώ με ποια κριτήρια γίνεστε μοντ εδώ μέσα !!ΜΕ

ΤΟ ΝΑ ΚΟΡΟΪΔΕΎΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΥΣΟΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ..ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΊΑ; ..

 

 

Λόλο.... το παιδί γράφει ότι τον χτυπάει το ρεύμα.

 

Εσύ λες

 

.... κοίτα φίλε ΑΥΤΟ συμβαίνει σε όλες της συσκευές μην ανησυχείς .και επιδη κάποια παλικάρια δεν ξέρουν να πληροφορήσω .......

και

...θα σου προτινα αν θες να πάρεις 2 χαλκοσολινες τον 1,50 μέτρον να τις ενώσεις με μουφα και να τις μπήξεις μέσα στην γη ..μετά θα πάρεις καλώδιο 10αρι μην πάρεις 16 δεν δουλεύετε ....

 

Κι αυτός απαντάει

 

forao pantofles kai piano doulia efxaristo!!!!! :) 8) :)

...

 

Πες μου.... ποια η θέση μου?  ::)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ύστερα μου λέτε εμένα πως ξέρει ο κόσμος τι σημαίνει να σε διαπερνά ρεύμα...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180419.0

 

@roces ηλεκτρολόγο κ γρήγορα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανεις!! σε χτυπαει το ρευμα? κι εμενα κανα δυοπ φορες στο ωδειο, οταν αγγιζω μεταλλικη επιφανεια του ενισχυτη και απ την αλλη αγγιζω τις χοδρες του μπασου. Aυτο το έγραψε ένα άλλο παλικάρι..γιατί συμβαίνει παντού αυτό.

το καλό θα ήταν το παλικάρι να καλέσει ηλεκτρολόγο ..κανείς δεν το αρνήθηκε αυτό .. αυτό το έγραψα εγώ.μην κάνεις copy paste αυτά που θέλεις εσύ ..επίσης καλό είναι να μην παίζουμε με τα ρεύματα ..αλλά παραπάνω γειώσεις ποτέ δεν βλάψανε κανένα και ότι και δουλιες να κάνεις δεν θα βασίζεσαι στης παντόφλες που δεν κάνουν καλή μόνωση παντοντε με μονωμένα εργαλεία και με πλαστικό παπούτσι ποτέ δερμάτινο .και βεβαία καλό είναι αν δεν ξέρεις να φωνάξεις ηλεκτρολόγο..είπατε ηλεκτρολόγο γρήγορα.. λέω ότι είμαι ηλεκτρολόγος και με αμφισβητείτε .. ε τι να πω από εδώ και πέρα; ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου