Προς το περιεχόμενο

Το γνωστό: Αγορά κιθάρας


Mozz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aφου εχεις αρχισει μαθηματα εχεις βρει και δασκαλο ;D

Αυτον να ρωτησεις!

Καλυτερα να πατε μια βολτα μαζι σε κιθαρομαγαζα  ;)

 

Ρωτωντας κατι τοσο γενικο στο internet, ειναι σαν να "κλεινεις" νυφη απο site ;)

Οσο καλη θεληση και να εχουμε(σαν forum),  δεν θα καλυφθείς.

 

Κανε μια βολτα πρωτα και μετα πες μας τι σου γυάλισε  ;D  

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αφου ειπες οτι θες να δωσει 300 για το πακετο...??? ο ενυσχητης εχει 110 ευρω και η κιθαρα θα εχει 190... που καλοει ? μην το υποτιμας το θεμα του ενυσχητη... ο ενυσχητης βγαζει το ηχο...αυτος ο σπαινετρ ειναι οτι πρεπει... με 50 ευρω ενυσχητης αξιπρπεις δεν... τουλαχιστον εγω δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Squier

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Squire

 

να τα γφαρυομε στωτα! ;D

 

α και ενΙσχΥτΗς

 

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squire tele...φο sho...

 

την εχω...και πραγματικα αν εξαιραισεις τους μαγνητες και καποια τεχνικα ζητηματα..δεν εχει πολλα να ζηλεψει απο αλλα οργανα που εχω...πολυ πιο ακριβα... ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε για κιθάρα σου προτείνω μια fender squier affinity (strat, fat strat, tele)

 

για ενισχυτή το νέο φρούτο της fender, mustang I  ή mustang II

 

και τον δεύτερο να επιλέξεις, που είναι "μεγάλος", θα μείνεις στα ~320Ε

 

καλό ξεκίνημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 250Ε η κιθάρα.Ο ενυσχιτής γύρω στα 50Ε δεν κάνει;Να βγει δηλαδή το σύνολο 300Ε-320Ε.Όχι από μαγνήτες και ξέρω εγώ από τεχνικά θέματα δεν ξέρω.Έχω ξαναπαίξει κιθάρα,ενός φίλου μου.Είχε μια Fender Squire.Αλλά δεν ήξερε τι είδος ήταν.Ούτε αυτός ξέρει πολλλά από κιθάρες.

 

Να ξέρεις οτι και κιθάρα 3000 ευρώ να πάρεις αν τη βάλεις σε ενισχυτή των 50 ευρώ θα ακούγεται χάλια..

Οπότε να πάρεις ένα μικρό λαμπάτο ενισχυτή με 150 ευρώ και τα υπόλοιπα μια squier ή μια epiphone και θα έχεις άριστο αποτέλεσμα.

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga15.htm

http://www.thomann.de/gr/epiphone_sgspeb.htm

 

Αυτά τα δύο είναι ένας καλός συνδυασμός  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις οτι και κιθάρα 3000 ευρώ να πάρεις αν τη βάλεις σε ενισχυτή των 50 ευρώ θα ακούγεται χάλια..

 

+1000

 

 

Μηπως ομως παιρνοντας αυτο το λαμπατο ενισχυτη βαρεθει αρκετα γρηγορα? Γιατι κακα τα ψεμματα 2 ηχους εχει. Ενα καλουτσικο καθαρο κι ενα ψιλομετριο crunchαριστο. Μαλλον πιο καταλληλος για πλατφορμα πεταλιων ειναι ο συγκεκριμενος.

 

Στο θεμα μας τωρα. Οι λαμπατοι δεν ειναι πανακεια. Ειδικα σε περιπτωσεις αρχαριων παικτων με ''μινιμαλιστικο'' gear και οχι 10 πεταλακια in between.

Στην περιπτωση σου λοιπον πιστευω πως ενας modelling ειναι ο,τι πρεπει. Roland Cube, Peavey Vypyr θα ηταν οι πρωτες μου επιλογες, πιο πανω απο τον Spider...

 

Για κιθαρα μπορει να ακουστει υπεραπλουστευμενο αυτο που θα σου πω, αλλα παρε μια που να σου κανει στο ματι. Αφου για την ωρα ειναι φανερο πως δεν μπορεις να διακρινεις τις διαφορες μεταξυ των διαφορων τυπων. ;) Ουτως η αλλως αποκλειεται να μεινεις με αυτη και αν συνεχισεις θα πας να δεις και αλλα πραγματα εχοντας μεγαλυτερη εμπειρια.

Καλη αρχη και καλο κουραγιο.

 

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου