Προς το περιεχόμενο

Κυβερνοπόλεμος ακτιβιστών κατά της βιομηχανίας


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και από την άλλη η Aiplex πέρνει (επίσης παράνομα), το νόμο στα χέρια της, αφού "απέτυχαν" τα νόμιμα μέσα, παίζοντας τον σερίφη.

Εδώ είναι που διαφωνούμε. Μια εταιρία ασφάλειας σε έναν ιδιωτικό χώρο ακριβώς αυτή τη δουλειά δεν κάνει; Σου λέει ότι αν μπεις παράνομα στο χώρο μου θα τις φας. Το θεωρείτε λάθος αυτό;

 

Παιδιά στο δικό μου κόσμο τάσσομαι υπέρ των ανθρώπων που παράγουν (η εκάστοτε βιομηχανία) όχι αυτών που κλέβουν. Η νομοθεσία και οι διάφορες ενέργειες αποσκοπούν στο να προστατέψουν αυτούς τους ανθρώπους από τους κακόβουλους.

 

Νομίζω εκεί είναι το ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα χαζό σκύλο (όπως μπορεί να επιβεβαιώσει και ο Audiokostas)

Διαφωνώ, είναι πανέξυπνος και τέτοια αφοσίωση ειδικά στους γύρους που έκανε όταν ήσουν στη πισίνα καταδεικνύει το αντίθετο. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι που διαφωνούμε. Μια εταιρία ασφάλειας σε έναν ιδιωτικό χώρο ακριβώς αυτή τη δουλειά δεν κάνει; Σου λέει ότι αν μπεις παράνομα στο χώρο μου θα τις φας.

Στα bold διαφωνούμε....η Aiplex εισέβαλλε παρανόμως στον χώρο τους

 

Η νομοθεσία και οι διάφορες ενέργειες αποσκοπούν στο να προστατέψουν αυτούς τους ανθρώπους από τους κακόβουλους.

...είπε το λιοντάρι...και έφαγε τον λαγό!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, είναι πανέξυπνος και τέτοια αφοσίωση ειδικά στους γύρους που έκανε όταν ήσουν στη πισίνα καταδεικνύει το αντίθετο. ;)

Μα άμα πνιγώ, ποιός θα τον ταϊζει? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι που διαφωνούμε. Μια εταιρία ασφάλειας σε έναν ιδιωτικό χώρο ακριβώς αυτή τη δουλειά δεν κάνει; Σου λέει ότι αν μπεις παράνομα στο χώρο μου θα τις φας. Το θεωρείτε λάθος αυτό;

Μου παραθέτεις ακριβώς παρακαλώ σε ποιό σημείο αναφέρεται breach of security από την εταιρεία Pirate Bay στα συστήματα της εταιρείας η οποία έχει αναθέσει την ασφάλεια συστημάτων της στην Aiplex ?

 

Διαφωνώ, είναι πανέξυπνος και τέτοια αφοσίωση ειδικά στους γύρους που έκανε όταν ήσουν στη πισίνα καταδεικνύει το αντίθετο. ;)

:-X :-X :-X :-X

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι που διαφωνούμε. Μια εταιρία ασφάλειας σε έναν ιδιωτικό χώρο ακριβώς αυτή τη δουλειά δεν κάνει;

Όχι!!!

Άλλο προστατεύω απο επιθέσεις και άλλο επιτίθομαι, καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι!!!

Άλλο προστατεύω απο επιθέσεις και άλλο επιτίθομαι, καμία σχέση το ένα με το άλλο.

+1

 

Με πρόλαβες καθώς πρόσθετα....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εταιρία ασφάλειας σε έναν ιδιωτικό χώρο ακριβώς αυτή τη δουλειά δεν κάνει; Σου λέει ότι αν μπεις παράνομα στο χώρο μου θα τις φας. Το θεωρείτε λάθος αυτό;

Όχι λάθος. Απλώς παράνομο. Αν δεν κάνω λάθος, η πρόκληση σωματικής βλάβης σε διαρρήκτη που διαρρηγνύει το σπίτι σου, μπορεί να σημαίνει μήνυση εις βάρος σου (δεν ξέρω αν γίνεται αυτοδικαίως) και μάλιστα μπορεί να έχεις μεγαλύτερη ποινή από αυτόν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου παραθέτεις ακριβώς παρακαλώ σε ποιό σημείο αναφέρεται breach of security από την εταιρεία Pirate Bay στα συστήματα της εταιρείας η οποία έχει αναθέσει την ασφάλεια συστημάτων της στην Aiplex ?

:-X :-X :-X :-X

Μα το ήδη υπάρχον παράνομο υλικό που διατίθεται μέσω του pirate bay και προφανώς ανήκει στην mpaa είναι η εν λόγω παράβαση. Καταλαβαίνω τι εννοείτε αλλά εφ όσον δεν έχουμε τα πλήρη στοιχεία ως προς το τι και πως, επιφυλάσσομαι.

 

Όχι λάθος. Απλώς παράνομο. Αν δεν κάνω λάθος, η πρόκληση σωματικής βλάβης σε διαρρήκτη που διαρρηγνύει το σπίτι σου, μπορεί να σημαίνει μήνυση εις βάρος σου (δεν ξέρω αν γίνεται αυτοδικαίως) και μάλιστα να έχεις μεγαλύτερη ποινή από αυτόν.

Ναι αυτό όντως πρέπει να ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τι εννοείτε αλλά εφ όσον δεν έχουμε τα πλήρη στοιχεία ως προς το τι και πως, επιφυλάσσομαι.

Δεν έχει νόημα νομίζω να ψάχνουμε τον πολύ ή λίγο παράνομο (όλοι από λίγο ξεκινάνε και μετά γλυκαίνονται). Το θέμα (εκεί άλλωστε πήγε το μυαλό μου από την αρχή), που πιστεύω ότι όλοι θα συμφωνήσουμε είναι ότι η υπάρχουσα νομοθεσία για τον ψηφιακό κόσμο, δεν επαρκεί και δεν παράγει λύσεις...και αρχίσαμε να έχουμε δείγματα "αυτοδικίας".

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου