Προς το περιεχόμενο

Έφυγε ο Portnoy από τους Theater. Τέλος εποχής;


yngwie_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα.

Είναι δεδομένο ότι οι Dream Theater δεν θα είναι ποτέ οι ίδιοι χωρίς τον Portnoy.

Εγώ θα ήθελα όμως να πω και κάτι άλλο.Γιατί όλοι πιστεύουν ότι οι Dream Theater είναι σε τέλμα?Ποιό ακριβώς είναι το τέλμα του Systematic Chaos?Ποιό ακριβώς είναι το τέλμα όταν κάνουν tour με τους Iron Maiden στην Αμερική(αν θυμάμαι καλά…)?

Εγώ το μόνο που βλέπω είναι μουσικούς να συνθέτουν κομμάτια που ελάχιστοι παγκοσμίως έχουν την δυνατότητα να συνθέσουν και να εκτελέσουν.Και ναι εμένα μου αρέσουν(σε άλλους όχι, είναι απόλυτα φυσιολογικό).Πάνω από όλα μου αρέσει που πάντα προσπαθούν για κάτι καινούργιο.Ακόμα και αν δεν το καταφέρνουν δεν νομίζω ότι αυτό είναι κακό εφόσον είδη το έχουν καταφέρει τόσες φορές στο παρελθόν.Δεν γίνεται να είσαι συνέχεια ακμαίος.Μήπως τελευταία κρίνονται από τα media και από όλους γενικότερα πιο σκληρά από ότι αξίζουν?

Αν οι D.T είναι σε τέλμα τότε οι υπόλοιποι τι είναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνιες οι περιπτώσεις kate me όπου η αλλαγή ενός μέλους είναι τελικά επιτυχής, π.χ. AC/DC.

 

Θεωρώ ότι κάνεις τεράστιο λάθος σ'αυτή την εκτίμησή σου. Το αντίθετο ακριβώς έχει συμβεί απείρως περισσότερες φορές.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Προσωπικα δεν μου αρεσε ποτε ο portnoy  :P, περιμενω ανυπομονα να δω τον αντικαταστατη του στους Dream theater.

 

O portnoy δεν είναι ενας τυχαίος drummer.

Είναι απο τους πιο δημιουργικούς drummer.

Ο αντικαταστάτης να είσαι σίγουρος ότι θα είναι κάποιος που θα έχει επηρεαστεί απο τον mike.Aκόμα και ο charlie zeleny, που τον θεωρώ πιθανό αντικαταστάτη δηλωνει fan portnoy.

Πάντως σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον ο επόμενος δίσκος των theater.

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ο Μike γλυκάθηκε πολύ από το χρήμα ,απο τους avenged sevenfold που πουλάνε τρελα στην πιτσιρικαρια..Όπως επίσης το να τρέχεις για 4 μπαντες, είναι ιδιαιτερα χρονοβόρο και δύσκολο έως και αδύνατο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους παρακολουθω χρόνια και πιστεύω και εγώ οτι δεν εχουν κάνει κοιλιά!!!(η λέξη τελμα είναι πολθπλοκη για μενα!!! ;D)

 

Αλλά μάρεσε που φέυγει ο πορτνοι για να δούμε και μιά ανανέωση που για μένα, μουσικά,  θα έχει πιο πολύ ενδιαφέρον απο το να βγάζανε απλά ενα καινούριο δίσκο!

Όπως επίσης πιστευω οτι ο Mike είναι ένας και θα τον αναζητήσουνε πάλι και θα έχουμε και κάπια στιγμή reunion ή τουλάχιστον μια μουσική συνάντηση για να θυμηθούμε τα παλιά!!!

  :o ;D :D ;) :) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έφευγε η λαμπρινή καλύτερα; έτσι τουλάχιστον θα είχαν περισσότερες ελπίδες να καλυτερεύσουν.

 

Το τέλμα που έχουν φτάσει πιστεύω είναι ολοφάνερο.. Ενώ παλιά η δημιουργικότητα και η πώρωση γιαυτό που έκαναν ήταν η προτεραιότητα, τα τελευταία χρόνια είχε γίνει σχεδόν εμμονή να κερδίσουν όλο το εύκολο μέταλ κοινό το οποίο τους έφερε και μεγαλύτερη εμπορική επιτυχία. Άλλαξαν οι ισορροπίες!

 

Όσο για τον μάικ... Νομίζω πως τον πιστεύω γιατί όντως είχε καεί από την όλη φάση.. Όπως κάηκε και ο πετρούτσι αλλά δεν το έχει καταλάβει ακόμα...

 

(να διευκρινίσω ότι δεν είμαι εχθρός της μπάντας και ότι εχω καεί στο παρελθόν ακούγοντας θίατερ. Απλά τον τελευταίο καιρό μου φαινόταν ότι ούτε οι ίδιοι δεν σέβονταν το παρελθόν τους...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ο Μike γλυκάθηκε πολύ από το χρήμα ,απο τους avenged sevenfold που πουλάνε τρελα στην πιτσιρικαρια..Όπως επίσης το να τρέχεις για 4 μπαντες, είναι ιδιαιτερα χρονοβόρο και δύσκολο έως και αδύνατο.

Απ' όσο ξέρω ο Portnoy συνεργάστηκε στους Avenged Sevenfold ως έκτακτο μέλος, οπότε δε νομίζω ότι μες τα επόμενα πλάνα του θα μπορούσαν να είναι οι κατά τ' άλλα αδιάφοροι Avenged Sevenfold.

Έχει ακόμα και το supergroup των Transatlantic, οπότε ποιος ξέρει;

 

Όπως και να χει είναι ένα ενδιαφέρον νέο και δεν με αφήνει και εντελώς αδιάφορη το ποιες θα είναι οι επιλογές και επόμενες κινήσεις που θα κάνει. Πραγματικά μόνο τυχαίος δεν είναι ο Portnoy.

 

Για τους Dream Theater θα έλεγα τεράστιο ψέμα αν έλεγα ότι έχω ασχοληθεί έστω κ ένα λεπτό μετά το Scenes from a memory. Ήδη με κούραζαν αρκετά σαν μπάντα, και τώρα πόσο μάλλον που έχω άλλα τόσα πράγματα που θα με ενδιέφερε πολύ περισσότερο να ακούσω αντί αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Όσοι είστε fans των theater μην ανησυχείτε,τον Mike θα τον αναπληρώσει ο Ulrich!Όλοι απολαύσαμε τις ρυθμικές του ικανότητες τον Ιούνιο στο sonisphere ;D ;D

Έτσι κ αλλιώς τη θέση του επιχειρηματικού μυαλού μπορεί να την καλύψει επάξια! Μήπως να πήγαινε κ ο mike στους 'tallica να αγιάσουμε?? ;D

 

Χιούμοοοορ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος για αλλο ενα ακομα συγκρότημα... >:(

 

Οποιος και να έρθει...δεν θα υπαρχει το ιδιο vibe...

 

η τεχνικη τους ηταν τοσο καλη ΛΟΓΟ της χημειας τους...παντα ετσι ειναι σε καθε συγκροτημα...Δεν πα να'σαι ο shredder...αρχιμανδριτης...Αν δεν κολλας με τους αλλους...it's a waste of time and soul...

 

τι γινεται φετος ρε!!!!?!??...οι oasis...τωρα οι theater...who's next????

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γινεται φετος ρε!!!!?!??...οι oasis...τωρα οι theater...who's next????

 

...βρε μπας και το 2012 όντως θα έρθει η συντέλια του κόσμου  ???

;D ;D

 

βγαίνει νεο Karate Kid...

το οποίο το παίζει ο γιός του Γουιλ Σμιθ! Με Μιγιάγκι τον Τσάκι Τσαν. Αποχορό. Ή έστω ζητώ να παίξει τον dojo master της kobra kai ο Dolph Lundgren.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου