Προς το περιεχόμενο

Best break ever


sixtrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και Led Zeppelin - Whole Lotta Love στο 3.36...Γιατι τα απλα ειναι και τα καλυτερα 8)

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ 2 στα 2 ever + 11880.

 

Παραθετω και αυτη τη παγιδα.(καλα οτι απο bonzo ειναι τα 3/4 της παγκοσμιας δισκογραφιας στα breaks. Τι να πρωτοπεις, black dog ROCK N ROLL :o, bring it on home.??)

 

Led Zeppelin - Good Times Bad Times

 

Αλλα και ο φιλος που ανοιξε το θρεντ επιβεβειωνει σε μενα πολλα πραματα.

Ισως αντικειμενικα ειναι το break που κρυβουμε ολοι μεσα στην ακρη του μυαλου μας. ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ 2 στα 2 ever + 11880.

 

Παραθετω και αυτη τη παγιδα.(καλα οτι απο bonzo ειναι τα 3/4 της παγκοσμιας δισκογραφιας στα breaks. Τι να πρωτοπεις, black dog ROCK N ROLL :o, bring it on home.??)

 

Led Zeppelin - Good Times Bad Times

 

Αλλα και ο φιλος που ανοιξε το θρεντ επιβεβειωνει σε μενα πολλα πραματα.

Ισως αντικειμενικα ειναι το break που κρυβουμε ολοι μεσα στην ακρη του μυαλου μας. ;)

Εννοεις το μπρεηκ του φιλ κολινς στο "in the air"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις το μπρεηκ του φιλ κολινς στο "in the air"

Yheap! και μαλιστα νομιζω πως ισχυει και σε αυτους που δεν εχουν σχεση με παιξιμο μουσικης.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πως μου διεφυγε? :)Ο κυριος ειναι ο Zak Starkey ο υιος του Ringo Star,αλλα τα ντραμς του κομματιου γραφτηκαν απο τον Alan White.Μ΄αρεσει πολυ.Κριμα που εφυγε.Και μιλαω φυσικα για το intro!!!Αll the euro!!!

1,2,3,4,1 του πα του πα του του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HIM-Sweet Pandemonium   3:48 απλα ειναι το feeling..

 

http://www.youtube.com/watch?v=zi5AE9LKX04

 

ΟΥΣΤ!!!

 

όχι εσυ οι HIM...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ακουσα ολα και πραγματικα θελει πολυ "μυαλο" και φαντασια για να τα κανεις αυτα και να σου μεινουν στο μυαλο οπως στους περισσοτερους εδω μεσα - δεν ειμαι τοοοοσο φαν των ντραμς οσο του ρυθμου που μπορει να παιξει ενας ντραμερ - γιατι αλλο ειναι να κανεις κατι μποζεραδικο για 10 δευτερολεπτα και αλλο ειναι να μπορεις να κρατησεις αναποδη μποτα σε ολοκληρο κομματι π.χ. - γι'αυτο λοιπον παραθετω ενα κομματι που κατα την γνωμη μου εχει απο τους ποιο δυσκολους ρυθμους και break που εχω ακουσει joey jordison - απλα τα ΣΠΑΕΙ !!!!!

 

Εειδη εχω καιρο να αναψω λιγο τα αιματα με τα σχολια μου, εχω να σχολιασω το εξης στο νεαρο φίλο παραπάνω (ναι ειναι εμφανες οτι εισαι νεος).

 

Η ανάποδη μπότα τι ακριβως είναι ??? (μηπως αυτο που εχω επισυνάψει?)

 

Το ωραιο δεν παει με τη δυσκολια! Ειναι σίγουρα πιο δυσκόλο να παιζεις paradidle πανω σε ποδηλατο με μια ροδα ισορροπωντας σε τετνωμενο σχοινι, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι ειναι και ωραιο!

Εδω μιλάμε για ωραια breaks και οχι για ωραιους ρυθμους ή καλό drumming. Ναι εχει πιο πολυ σημασια ο drummer να ειναι σταθερος και groovatos παρα να κανει ποζεραδικα breaks.

Αλλα το break ειναι το κατι που θα κανει την διαφορα. Για αυτο το λογο και ειναι 2-3 δευτερολεπτα

1461019365_images.jpg.715b3dd14db99901ebafa8d218b957df.jpg

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εειδη εχω καιρο να αναψω λιγο τα αιματα με τα σχολια μου, εχω να σχολιασω το εξης στο νεαρο φίλο παραπάνω (ναι ειναι εμφανες οτι εισαι νεος).

 

Η ανάποδη μπότα τι ακριβως είναι ??? (μηπως αυτο που εχω επισυνάψει?)

 

Το ωραιο δεν παει με τη δυσκολια! Ειναι σίγουρα πιο δυσκόλο να παιζεις paradidle πανω σε ποδηλατο με μια ροδα ισορροπωντας σε τετνωμενο σχοινι, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι ειναι και ωραιο!

Εδω μιλάμε για ωραια breaks και οχι για ωραιους ρυθμους ή καλό drumming. Ναι εχει πιο πολυ σημασια ο drummer να ειναι σταθερος και groovatos παρα να κανει ποζεραδικα breaks.

Αλλα το break ειναι το κατι που θα κανει την διαφορα. Για αυτο το λογο και ειναι 2-3 δευτερολεπτα

 

Πες τα ντε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΥΣΤ!!!

 

όχι εσυ οι HIM...

 

Κ όμως ο φίλος ειχε δίκιο. Το καλυτερο σημειο στα κομματια των ΗΙΜ ειναι η παυση

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου