Προς το περιεχόμενο

Help για Partcaster (επιλογή ταστιέρας)


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλλον θα παρεις rw αλλα αφου σου αρεσει το σκουρο χρωμα στην ταστιερα γιατι δεν βλεπεις και καναν εβενο?

any way εγω μετα απο 3 παρτκαστερ αν ξανα εκανα θα εβαζα κατι τετοιο

 

http://cgi.ebay.com/FENDER-2910-STRAT-GUITAR-EBONY-NECK-MIGHTY-MITE-/300456604956?pt=Guitar_Accessories

 

σε πολυ πολυ καλη τιμη και ποιοτητα και το λεω αφου εχω κανει μια τελε με mm ξυλα

το πολυ -πολυ ενα τρυψιματακι τα ταστα και ειναι οκ

οπως και να'χει περημενουμε φοτο  ;D

ετσι δεν ειναι παιδια ;D ;D

 

 

Ευχαριστώ για την πρόταση φίλε μου, αλλα προτιμώ Rosewood!!  ;D Αν και τα σπάει ο έβενος αλλά η αδυναμία μου στο Rosewood δεν κρύβεται! χαχαχαχαχα  ;D Εννοείτε μόλις θα είναι έτοιμη η PartCaster Strat μου θα έχετε και photos και αναλυτική περιγραφή αλλά και Demossss!!!  ;D  ;D Δεν ξέρω σε πόσο καιρό θα την τελειοποιήσω αλλά θα προσπαθήσω το συντομότερο.  ;D ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προτού παραγγείλεις rockinger ρίξε και μια ματιά στο ebay, παίζουν (καινούργια) allparts γύρω στα 160 δολλάρια,

 

+1 ψήφος για τα Allparts. Δύο είχα χρησιμοποιήσει σε partcasters και βγήκαν αστέρια.

 

Αν θέλεις να πας για κάτι πιο custom, τσέκαρε και USA Custom Guitars, αλλά το κόστος σίγουρα ανεβαίνει. Έχουν και web specials πάντως, με μειωμένες τιμές.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ψήφος για τα Allparts. Δύο είχα χρησιμοποιήσει σε partcasters και βγήκαν αστέρια.

 

Αν θέλεις να πας για κάτι πιο custom, τσέκαρε και USA Custom Guitars, αλλά το κόστος σίγουρα ανεβαίνει. Έχουν και web specials πάντως, με μειωμένες τιμές.  ;)

 

Λέω να πάω προς Rockinger!!  ;D  ;D Thanks πάντως για την πρόταση!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την Νοιζοπαρέα, ξαναφέρνω το θέμα στην επικαιρότητα μιας και εκτός απο το σώμα Sonic Blue Alder (που μου έχει έρθει) σε 2 εβδομάδες μου έρχεται και ένα καταπληκτικό Neck!!! :) :) Φωτογραφίες δεν έβαλα ακόμα απο το σώμα γιατί περιμένω να μου έρθει και το neck και να τα βγάλω όλα μαζί!  ;D

 

Χθες λοιπόν που λέτε τηλεφώνησα στον πολύ καλό φίλο Σταύρο Ντούκα (www.guitars.gr) στα Γιάννενα για να παραγγείλω ένα Neck, εννοείτε πως για άλλη μια φορά ο Σταύρος με την άψογη συνεργασία του με βοήθησε στο να κάνω μια παραγγελία ακριβώς στα γούστα μου και μου είπε την γνώμη του, οπότε αφού του ανέφερα τα χαρακτηριστικά που θα ήθελα να έχει το neck καταλήξαμε σε ένα εξαιρετικό Goeldo Neck (προμηθευτής της Rockinger). Tα χαρακτηριστικά του είναι τα εξης:

 

 

Goeldo

Neck: Maple

Fingerboard: Rosewood

Radius: 12"

Frets: 21

Frets: medium-jumbo

Neck shape: C shape

Nut: tusq (το οποίο θα μου περάσει και θα μου κόψει ο ίδιος ο Σταύρος μαζί με το String Tree)

 

 

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα!!αντε να δουμε και φως  ;D

 

παντος ειναι ωραιο σπορ οι partcasters.εγω μετα απο 3 θελω και αλλη καθε φορα που ακουω να κανει αλλος ζηλευω  :P

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήθελα από καιρό φίλε μου να φτιάξω partcaster, το παν είναι να ξέρεις τι θέλεις από το όργανο και τι πρέπει να βάλεις για να έχει τα αποτελέσματα που θες. Είναι απίστευτο σπορ που κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και την τελευταία βίδα, διότι μετά την τελευταία βίδα αρχίζει το Πάρτι!!!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου