Προς το περιεχόμενο

New Yamaha Motif XF


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα!!μια ερωτηση γιατι δεν γνωριζω!!!αν φερω καποιο workstation η καποιο synth απο εξωτερικο,πλην της παροχης ρευματος..θα εχω καποιο αλλο προβλημα??υπαρχουνε διαφορες???

 

Όχι βρε τι διαφορές να υπάρχουν? όλα από το ίδιο εργοστάσιο βγαίνουν. Οι μόνες διαφορές είναι στα volt/Hz και στο φις της πρίζας.

 

Υπάρχουν κάποια μοντέλα, όπως πχ το Korg m3, τα οποία είναι universal power δηλαδή σε όποια χώρα και να πας κάνουν αυτόματη μεταβολή στα volts&Hz του δικτύου, Έτσι χρειάζεται να αλλάξεις μόνο το φις της πρίζας κόστος δηλ 2-3 ευρώ.. Κάποια άλλα όχι, γιαυτό πρέπει να ψάχνεις το site της εταιρίας και να επικοινωνείς και με τον αντιπρόσωπο.

 

Ορίστε ένα link worl power supply: http://www.powerstream.com/cv.htm

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Έχουν προστεθεί βέβαια κάποιες λειτουργίες που είναι πάρα πολύ χρήσιμες, όπως η non-volatile flash RAM (κάτι παρόμοιο με αυτό που είχαν τα Kurzweil), δηλαδή μνήμη στην οποία φορτώνεις τους αγαπημένους σου ήχους, δείγματα κλπ, και μένουν εκεί χωρίς να χρειαστεί να τους ξαναφορτώσεις. Μόλις ανοίγεις το όργανο, είναι εκεί, χωρίς να χρειάζεται φόρτωση, όπως στα περισσότερα άλλα samplers.

 

Γεια σας και από εμένα. Ενδιαφέρων το νέο Motif. Ήθελα να κάνω μια μικρή επισήμανση. Νομίζω πως κανένα Kurzweil  εκτός του  σημερινού PC3K8 δεν είχε non-volatile flash Ram.Τους χαιρετισμούς μου.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση!!!υπαρχουνε καταστηματα στο εξωτερικο,που βλεπεις τιμες και σου τρεχουνε τα σαλια :P εδω,τοσα παιρναμε με την γαμ..οικονομικη κριση..και μυαλο δεν βαζουνε τα καταστηματα!!καποιοι εχουνε προσιτες τιμες..αλλα ακομα ειμαστε πισω!!και δεν νομιζω να αλλαξει κατι,ποτε!!ουτε χωρα παραγωγης ειμαστε αλλα ουτε και χωρα εξυπνη στο εμποριο -εισαγωγης και επειτα marketing!!!τελος παντων..εχε χαρη που πεθαινουμε για την μουσικη αλλιως ουτε ευρω δεν θα εσκαγα Ελλαδα!! το μονο που με φοβηζει ειναι  η εγγυηση..γιατι πολυ το φοβαμαι, εδω τους εχω ικανους να μην με καλυπτουν αν φερω μηχανημα απο εξω!!για παραδειγμα η pionner,στα μηχανηματα dj..δεν καλυπτει,απο οσο μου εχουνε πει στην αντιπροσωπεια!!ελπιζω να μην γινεται το ιδιο και με αλλες εταιριες!!τι κουφο και ηλιθιο ειναι αυτο!!για παραγειγμα παιρνεις εναν μεικτη που εχει 2000 ευρω..τους σκας τα λεφτα σου..και απο την  εταιρια και μετα σου λενε οτι σε καλυπτουνε οπως και οπου θελουνε αυτοι!! >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου