Προς το περιεχόμενο

"τοξο" ακουστικη κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως αφου δεν ειναι της πλακας , εγω θα την πηγαινα για μια θεραπεια! :)

Νομιζω οτι αμα τη βαλοθνε πανω σε αυτο το θερμαινομενο μαραφετι για το μπρατσο θα γινει η δουλεια πολυ πιο γρηγορα! Δεν ξερω πως το λενε αλλα το εχω δει σε κλασσικη. Λογικα κανει την ιδια δουλεια και στην ακουστικη αν χαλαρωσεις τη βεργα!

Ρωτα πρωτα μη σε παρω στο λαιμο μου! ;)

Να ΄σαι σίγουρος ότι 200.000 δρχ του τότε, είναι πολύ περισσότερα χρήματα απο 600 ευρώ του σήμερα ;)

Σαφεστατα!

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες συμφορουμίτες-ισσες. Έτσι για την πόζα, επειδή άνοιξε οικονομικό θέμα, αν υποθέσουμε οτι η κιθάρα είναι αγορασμένη το 1998 με τον τότε πληθωρισμό, ναι οι 200 χιλιάδες είναι σήμερα περί τα 800 και βάλε ευρά  :'(. Αν πρόκειται δε για Ibanez τότε μάλλον μιλάμε για την μεσαία κατηγορία της σε ακουστικά όργανα οπότε το αξίζει και με το παραπάνω να δώσει κανείς χρήματα για να τη σώσει. Έξω απο αυτά η λύση όπως προαναφέρθηκε: 13άρες τουλάχιστον και έναν τόνο πάνω με χαλαρή τη βέργα και υπομονή. Αν θες μπορείς να την βάλεις και στον τοίχο με σταντ και με τις χορδές να είναι προς τον τοίχο (αφού έχεις κάνει το προηγούμενο), αλλά αυτό είναι δευτερεύον. Αλλιώς μάστορας. Γρήγορα και εύκολα. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ακριβως χρονολογια παντως ειναι μια ηλεκτοακουστικη ιμπανεζ AE SERIES.Ειναι απο τις ''λεπτες'' και οχι απο τις χοντρες.Μιαζει καλοφτιαγμενη αλλα απο ηχο δε μπορω να πω οτι με τρελαινει...τεσπα θα την παω και σε μαστορα να την δει να μου πει τι μπορει να γινει και ποσο μπορει να κοστισει.Καμια καλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ΄σαι σίγουρος ότι 200.000 δρχ του τότε, είναι πολύ περισσότερα χρήματα απο 600 ευρώ του σήμερα ;)

Ναι αλλά τότε τα Ελληνικά μαγαζιά είχαν ένα όργανο δύο κ τρεις φορές επάνω.Ούτε ίντερνετ ούτε τίποτα.Θυμάμαι το 1995 που ήθελα ν αγοράσω τρομπόνι με συνέφερε να πάω Γερμανία να αγοράσω το όργανο (αεροπορικά ξενοδοχεία κτλ) παρά να το πάρω από εδώ.

Αλλά τι το συζητάμε.Ο μάστορας θα σου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου