Προς το περιεχόμενο

Τάστα για Fender Strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...

Μαλλον απαευθυνομαι σε σαιτ που οι χρηστες του απο τη βιασυνη τους να επιδειξουν

το  ποσα κανταρια γνωσεων κατεχουν, ξεχνουν τι ακριβως ρωραει καποιος.

Ο αιωνιος Ελληνας - ξερολας....

 

Να ξαναβάλεις απο κουλούρα γιατί "έτοιμα" δεν υπάρχουν. Αυτά που έχεις δει (υπάρχουν σε πολλά καταστήματα μουσικών ειδών) περισσεύουν μισό πόντο από κάθε πλευρά όταν τα τοποθετήσεις.

 

( Δες εδώ πως είναι..... http://www.noiz.gr/index.php?topic=169456.msg349260#msg349260 )

 

Ιν άδερ νιούζ, λυπούμεθα για την καθυστερημένη απάντηση, ευχαριστούμε που μας καλέσατε και ελπίζουμε να μας ξανάρθετε. (  :P )

 

 

 

Edit: Με πρόλαβε ο yameth ...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'ετοιμα κομμένα' σημαινει ότι δεν τα παίρνεις σε ένα μεγάλο ρολό αλλά με τίποτα δεν τα..τοποθετείς απλά! Είναι ολόκληρη μαστοριά. αν δεν έχεις εμπειρία πρώτα διάβασε πολύ δοκίμασε σε πρόχειρες σανίδες και μετά βάλτα στην κιθάρα.

Επίσης για να τα τοποθετήσεις θες εργαλείο του τύπου jaws απο stew mac η να σαι μαστόρι με μαλακο σφυρι κλπ κλπ και μετα θελουν λιμαρισμα να τα φερεις στην ακρη του μπρατσου και μετα ολα μαζι μεταξυ τους ισια και μετα γυαλλοχαρτα γυαλλισμα και δε συμμαζευεται...αστο καλυτερα...εκτος αν εχεις πολυ χρονο...

 

Με συγχωρείς, δεν ήξερα ότι γνωρίζεις να περνάς τάστα, δεν το ανέφερες...

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ποσων ειδων ταστα υπαρχουν

 

Οχι δεν ξερω.... ::)

 

και οι διαφορες Fender φορανε διαφορετικα ταστα

 

Για αλλη μια φορα.."ταστα για Fender" ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,μπορεις να βαλεις οτι ταστο για ηλεκτρικη κιθαρα γουσταρει η ψυχη σου (6100,6105,6150 κτλ,κτλ)

 

ο τροπος που παρουσιασες αυτο που ζητας

 

ξερω οτι υπαρχουν

ετοιμα κομμενα που απλα τα τοποθετεις.

 

δικαιολογει κατα 100% τις απαντησεις μας (για αυτο αλλωστε ΟΛΟΙ σου ειπαμε να προσεξεις καποια πραγματα),αν θελεις συγκεκριμενες και σωστες απαντησεις θα κανεις και συγκεκριμενες και σωστες ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βαριεμαι τις πολλαπλες παραθεσεις,

 

yameth:

αν εκανες τον κοπο να διαβασεις το πρωτο μου ποστ, θα εβλεπες οτι μιλαω ξεκαθαρα για Αθηνα.

 

Επισης, κατα τη δικη σου λογικη, καποιος που εχει στη φτωχη του συλλογη 8-10 κιθαρες

τις οποιες αγορασε (και αγοραζει) ολες απο δευτερο χερι, πηγαινει δε για "χορδες" στο

μαγαζακι της γειτονιας του, το οποιο δεν εχει αυτα τα "φακελακια" και τα μαγαζια που αναφερεις μονο κατ' ονομα τα εχει ακουσει, σιγουρα ειναι ασχετος ρε παιδι μου, δεν ξερει

σιγουρα ουτε χορδες να βαζει, στο πυρ το εξωτερον δηλαδη... ωραια λογικη.

 

 

 

argytar:

Φιλε μου μολις στο δευτερο μου ποστ, δηλαδη το τριτο κατα σειρα αναφερω οτι ξερω να

περναω μονος μου ταστα.

 

audiokostas:

Ασε με να μαντεψω ρε μαγκα... εισαι ο εξυπνοτερος της οικογενεις η υπαρχουν

αλλο εξυπνοτεροι;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου