Προς το περιεχόμενο

Ανοιξε κλεισε λαμπτατης κεφαλης.!!!!sos!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε audiokosta τον ανοιγο κατευθειαν απλα με το standby στο on..?

Ναι.

Κοίτα και τις παραπομπές του Harilatron. Τα λένε καλά.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο ενισχυτής δεν έχει standby έχει νόημα να περιμένεις λίγο αφού το ανοίξεις πρίν παίξεις ή είναι το ίδιο;

Κανα δίλεπτο το πολύ να πάρει τα πάνω του θα ταν φρόνιμο.

Δεν θα έχει την μέγιστη απόδοση ως λάμπα για λίγη ώρα αλλά είναι safe.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφισβητησω κανεναν αλλα ομως οταν σβηνω τον ενισχυτη κατευθειαν (χωρις standby) ακουω ενα μπουυπ απ το μεγαφωνο που δε μ αρεσει καθολου, οποτε.... standby και μετα off απο μενα...

 

ΥΓ εννοειτε οτι εχω χαμηλωσει το master vol τελειως..!!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουω ενα μπουυπ απ το μεγαφωνο που δε μ αρεσει καθολου

 

Και εγω το ιδιο... μπουπ ακουω...εδω και 30 χρονια....που εχω λαμπατους ενισχυτες... ;D ,δεν ειναι τιποτα ,θα το συνηθισεις, τα πρωτα 19 χρονια ειναι δυσκολα.... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο δικός μου ενισχυτής δέν έχει standby κ οταν τον κλείνω χαμηλώνω όλα τα ποτενσιόμετρα (volume,treble,middle,bass) κ τραβάω λίγο το καλώδιο απο το input του κ μετά Off...

Και ούτε μπούμ,ούτε μπάάάμ! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το άνοιξε-κλείσε του ενισχυτή,έχει επαναληφθεί άπειρες φορές.Το πρόβλημα,είναι το μπέρδεμα που δημιουργείται από τις λέξεις.

Προσωπικά αυτό που κάνω.

 

Power Switch-On Position ("Ωχ άναψε το λαμπάκι!")

(βαράω μύγες,μιας και είμαι στα κοψίματα του τσιγάρου,για κανά λέπτο,άντε το πολύ 5,μέχρι να ζεσταθούν οι λάμπες)

Stand By Switch-On Position

(φτιάχνω eq,volume κτλ και παίζω)

 

Για το κλείσιμο του ενισχυτή,εάν θέλω να τον χρησιμοποιήσω ξανά σε σύντομο χρονικό διάστημα,απλά κλείνω το stand by switch.(To λαμπάκι με το πονηρό το χρώμα,είναι ακόμα αναμμένο λέμε).Μετά απλά τον ανοίγω ξανά,από το stand by switch.Εάν θέλω να τον κλείσω τελείως,κάνω το αντίστροφο από το άνοιγμα.

Stand By Switch-Off

(Περιμένω λιγο)

Power Switch-Off

Αυτό,γιατί με είχε παραξενέψει ο έντονος θόρυβος του ενισχυτή,όταν τον είχα κλείσει κατευθείαν από το Power Switch.Εάν είναι φυσιολογικό αυτό,τότε θα ξεκινήσω να τον κλείνω κατευθείαν από το Power Switch.

Καλό θα είναι να μην ανοιγοκλείνεις τον ενισχύτη συνέχεια,εάν τον χρησιμοποιείς πολύ τακτικά κατά την διάρκεια της ημέρας.Εάν πχ.θα ξαναπαίξεις μετά από καμιά ώρα καλύτερα μην τον κλείσεις καθόλου,κλείσε απλά το Stand By Switch και όταν ξαναπαίξεις άνοιξε το.Θα ακούγεται και πιο ωραία,όταν θα σιγοβράζουν οι λάμπες. :P

Στην τελική σαν πολύ μυγιάγκιχτα έχουν γίνει τα πράγματα.Άσε να χαλάσει και λίγο.Τι θα λένε οι άνθρωποι μετά από 80 χρόνια για τα vintage του 2000? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου