Προς το περιεχόμενο

help για επιλογη μαγνητων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εεε !!! samarium cobalt λεγεται αυτο που ζητας... ειναι και bill lawence  και εχουν ακριβως το γκαζι που χειαζεσαι... παντως η αποψη μου ειναι οτι ειναι κριμα σε φεντερ να αλλαξεις μαγνητες... αν ομως τελικα το κανεις να βαλεις παλι φεντερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εεε !!! samarium cobalt λεγεται αυτο που ζητας... ειναι και bill lawence  και εχουν ακριβως το γκαζι που χειαζεσαι... παντως η αποψη μου ειναι οτι ειναι κριμα σε φεντερ να αλλαξεις μαγνητες... αν ομως τελικα το κανεις να βαλεις παλι φεντερ...

 

είπε partcaster έχει, όχι fender. Και οι  μαγνήτες που χει πάνω δεν είναι fender

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπε partcaster έχει, όχι fender. Και οι  μαγνήτες που χει πάνω δεν είναι fender

 

 

ειμαι λιγο βοδι... το διαβασα το ξαναδιαβασα και τιποτα... δεν σκαμπασα... θενκς λοιπον για την διορθωση... οποτε προχωραω...

 

απο ξυλα η κιθαρα σου τι εχει ? alder ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας το αρχικό σου post ήρθε στο μυαλό μου η κιθάρα μου  ;D

η πρότασή μου είναι να βρείς απο ebay ένα  Eric Johnson pickquard .

 

είναι ακριβώς αυτό που θέλεις  ;)

(μου τα λέγανε και μένα παλιότερα και δεν άκουγα  :-X)

 

Γιατι φιλαρακο οι Lawrence σι χαλουν ???εεεεε δεν σ αρεσουν πηπως ?? εχεις κατι με τους αμερκανους ???

(χαχαχαχα...σημειωση ο Κωστας ειναι κατοχος του ενος σετ που φεραμε απο αμερικα οποτε μολαμα καθαρα για πλακιτσα)....

 

Παντως και οι 57-62 που εχω στην 62 RI ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θελεις και σιγουροτατα οι Ερικ Τζονσον που λεει ο Κωστας !!

 

Δεν ερχεσε μια βολτα αυριο απο το στουντιο να δοκιμασεις απ ολους χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πές μου λίγο Vagtaplan, γιατί μ'αρεσαν πολύ οι bill lawrence, πλήρωσες και τελωνείο μαζί?

 

Τιποτε απολυτως...οτι αναφερει η "αποδειξη" που εχω ποσταρει 75 ευρω το σετ και κατι ψιλα μεταφορικα,  το κοστος το ξαναματαλεω ειναι ελαχιστο για αυτης της ποιοτητας μαγνητες.  Οι μαγνητες ηρθαν σε μεγαλο φακελο σαν γραμμα πολυ λιγο βαρος. Βεβαια εχει μια μικρη λιστα αναμονης περιπου 4-6 εβδομαδες μεχρι να ετοιμασουν το σετ. αλλα αξιζει τον κοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bill lawrense fender cobalt johnson και suhr ειπαμε...

οκ παιδια thx θα το ψαξω και θα διαλεξω.

Το σωμα ειναι ενα alder(οχι ιδιαιτερα καλης ποιοτητας) πολυ ελαφρυ ομως και το μπρατσο

allparts maple με 22 ταστα.Oταν τελειωσει θα βαλω μια pic να την δειτε κι ολας.

Της εβαλα το αμερικαν deluxe τρεμολο για να ναι μοντερνα τυπισα και θα ειναι ρυθμισμενο floating.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτε απολυτως...οτι αναφερει η "αποδειξη" που εχω ποσταρει 75 ευρω το σετ και κατι ψιλα μεταφορικα,  το κοστος το ξαναματαλεω ειναι ελαχιστο για αυτης της ποιοτητας μαγνητες.  Οι μαγνητες ηρθαν σε μεγαλο φακελο σαν γραμμα πολυ λιγο βαρος. Βεβαια εχει μια μικρη λιστα αναμονης περιπου 4-6 εβδομαδες μεχρι να ετοιμασουν το σετ. αλλα αξιζει τον κοπο.

 

ok thanks  :). Σκεφτόμουν για τον 500xl που βγαίνει πιο φτηνά και απο οποιοδήποτε άλλο μαγνήτη μαρκας  ;)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ετσι οπως τα λετε οι bill lawrense ειναι οι φθηνοτεροι χειροποιητοι μαγνητες

και οι καλυτεροι σε θεμa value of money/ποιοτητα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου