Προς το περιεχόμενο

Αραγε υπαρχει πιο ηλιθιο προγραμμα rockwave?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες χίλια thanks.

Μόλις κάνατε το rockwave πιο ελκυστικό.

Βάλτε μπρος κι έρχομαι.

 

Συγγνώμη, για ποιό Rockwave μιλάς??

Εγώ δε βλέπω πουθενά κάτι Rock...

Εδώ ποτα λέμε  ;D

Μάλλον θα το ρίξουν στο attitude  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συγγνώμη, για ποιό Rockwave μιλάς??

Εγώ δε βλέπω πουθενά κάτι Rock...

 

Οντως δεν εχει να κανει καθολου με ροκ και αυτο ειναι μια βλακεια της διοργανωσης. Αλλα δεν παυει να εχει καποια καλα ονοματα στα λαιν απ. Βεβαια ισως το rockwave δεν ειναι ενα καθαροαιμο rock φεστιβαλ. Η δεν θελουν να το κρατησουν ετσι.

Συμφωνω παντως με οσους διαμαρτυρονται για την ελλειψη ροκ φετος :P

αλλα θα επρεπε να υπαρχει και κατι πιο ελεκτρο οπως φετος. Τουλαχιστον επρεπε να υπαρχουν ΚΑΙ τα δυο.

Για τους black eyed peas το αφηνω ασχολιαστο  :P

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους ρώτησα άν θα πάνε Rockwave μου είπανε "φέτος δέν έχει rock σχήματα"...

Κοιτάζουν να το κάνουν πιο εμπορικό... :)

Πάντα συμβαίνει αυτό στα Φεστιβάλ στην Ελλάδα...Ξεκινούν με Rock μπάντες κ μετά το κάνουν "Τράπεζα"... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους ρώτησα άν θα πάνε Rockwave μου είπανε "φέτος δέν έχει rock σχήματα"...

Κοιτάζουν να το κάνουν πιο εμπορικό... :)

 

πιο εμπορικο μπορω να πω οτι εγινε σημερα με τους black eyed peas.

το σαββατο και την κυριακη δεν νομιζω.

ειλικρινα, επειδη ακουω τα παντα απο μουσικη δεν θεωρω ασχημες τις μπαντες που ερχονται, και εννοειται οχι εμπορικες γιατι και εγω οσους ρωτησα μου παν δεν θα παω γιατι δεν ακουω τετοια :P

Περα απο αυτο την αποψη μου για το φετινο rockwave την ειπα πιο πανω.

απλα να πω και κατι αλλο.μην βαζετε ταμπελες απτο ονομα και μονο.

τι μουσικη παιζουν οι eagles of death metal;

 

και στο κατω κατω, ποιοι αλλοι να ερθουν;

αφου ολοι οι καλοι ροκ μουσικοι πλεον εχουν γερασει και ερχονται για την συνταξη. Προσωπικα προτιμω νεο αιμα, προς τα εκει που τεινει η μουσικη σημερα παρα παππουδες που δεν εχουν ουτε την καυλα να παιξουν η να ζησουν την μουσικη οπως κανανε 10-20 χρονια πριν και οπως κανουν οι νεες μπαντες σημερα.

 

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτιμω νεο αιμα, προς τα εκει που τεινει η μουσικη σημερα παρα παππουδες που δεν εχουν ουτε την καυλα να παιξουν η να ζησουν την μουσικη οπως κανανε 10-20 χρονια πριν και οπως κανουν οι νεες μπαντες σημερα.

Λογικά θα είχες δίκιο αν δεν είχα δει παππούδες να αλωνίζουν την σκηνή αλλά και χλέμπουρες νεανίες που να έχουν ως πιο κινητικό μέλος τους τα ικριώματα της σκηνής ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα είχες δίκιο αν δεν είχα δει παππούδες να αλωνίζουν την σκηνή αλλά και χλέμπουρες νεανίες που να έχουν ως πιο κινητικό μέλος τους τα ικριώματα της σκηνής ....

 

χαχα. για πες μου για τους παππουδες που 'αλωνιζουν την σκηνη' γιατι εχω δει και εγω καποιους, και πραγματικα ελπιζω να  μην λεμε για τους ιδιους  :)

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα. για πες μου για τους παππουδες που 'αλωνιζουν την σκηνη' γιατι εχω δει και εγω καποιους, και πραγματικα ελπιζω να  μην λεμε για τους ιδιους  :)

Και οι Aerosmith καλά τα πήγαν προσφάτως αλλά και μεις καθόλου κακοί δεν ήμαστε.........

Λέμε τώρα............ ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι Aerosmith καλά τα πήγαν προσφάτως αλλά και μεις καθόλου κακοί δεν ήμαστε.........

Λέμε τώρα............ ;D

 

To καλα τα πηγανε καταρχας ειναι κατι τελειως το υποκειμενικο. και εκτος αυτου πλεον καμια ροκ μπαντα δεν μπορει να πουλησει την μαγκια και την ενεργεια που ειχε παλια γιατι πολυ απλα

  • δεν ειναι πλεον μπαντα καθως δεν ζουν μαζι, και βρισκονται μονο [μιση ωρα;] πριν την συναυλια
  • δεν εχουν ενεργεια, η τουλαχιστον δεν εχουν την ενεργεια που ειχανε παλιοτερα, και πρεπει επιτελους να σταματησουμε να αξιολογουμε την προσπαθεια γιατι εμεις πληρωνουμε για αυτην.

 

Εν αντιθεσει μια συναυλια ενος καλου jazzιστα η ενος πιο 'σοβαρου' μουσικου, π.χ. roger waters που δεν στοχευουν στο κοινο που θα ειναι μπροστα και θα χτυπηθει αλλα στο κοινο που θα ειναι πισω και θα απολαμβανει, θα ειναι παντα ενδιαφερουσα.

 

Δ εν εχω τιποτα με τις ροκ μπαντες και ασχετα με το αν μου αρεσουν καποιες η οχι δεχομαι οτι ειναι μεγαλες και οτι αρεσουν σε αλλους που θελουν να τις ακουσουν. αλλα αφου πλεον δεν μπορουν να ειναι οπως παλια, ασ μην ερχονται για το μεροκαματο γιατι ετσι δουλευουν τον κοσμο. Ας ερθουν νεες μπαντες που αντιπροσωπευουν την μουσικη σημερα.  :)

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To rock δεν είναι εμπορικό;

 

Τα τελευταία 6 χρόνια που διοργανώνεται το rockwave ΔΕΝ φέρνει εμπορικές μπάντες;

 

Επειδή το θέμα γρήγορα θα γύρναγε στην επιλογή γκρουπ για το φετινό rockwave, να σας παραπέμψω στο θέμα που το ξανασυζητήσαμε :P

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175829.0

 

Πάντως οι ώρες που μπήκαν οι μπάντες είναι άβολες. Αλλά ίσως θα έχει πιο πολύ άνεση σε κάθε σκηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου