Προς το περιεχόμενο

50 Ways To Leave your Lover


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που άκουσα μ' άρεσε λιγότερο των λοιπών, αλλά:

Mη ξεχνάμε ότι στην εκτέλεση του Paul Simon παίζουν 10 νοματαίοι.

Το drum pattern του Steve Gadd είναι τόσο χαρακτηριστικό που πρέπει να παίζεται αυτούσιο.

Τα ακκόρντα στο κουπλέ δε μου φάνηκαν όλα σωστά.

Η φωνή όχι 100% πρέπουσα και μέσα.

Η επιλογή του κομματιου όμως σας τιμάει και σας ανεβάζει έτι περισσότερον στην εκτίμησή μου. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μη πυροβολειτε τον drummer. Ok δεν παιζει το pattern νοτα νοτα. Αλλα το feeling και τα τονισματα ειναι τα σωστα. Δεν σας κουναει ουτε αλλαζει το groove του κομματιου.

Νομιζω οτι ο αδυναμος κρικος (οπως και στο 99% των Ελληνικων σχηματων που παιζουν rock pop κλπ) ειναι η φωνη. Οβερολ καλη προσπαθεια ..

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που άκουσα μ' άρεσε λιγότερο των λοιπών, αλλά:

Mη ξεχνάμε ότι στην εκτέλεση του Paul Simon παίζουν 10 νοματαίοι.

Το drum pattern του Steve Gadd είναι τόσο χαρακτηριστικό που πρέπει να παίζεται αυτούσιο.

Τα ακκόρντα στο κουπλέ δε μου φάνηκαν όλα σωστά.

Η φωνή όχι 100% πρέπουσα και μέσα.

Η επιλογή του κομματιου όμως σας τιμάει και σας ανεβάζει έτι περισσότερον στην εκτίμησή μου. 

 

Να σε καλά Νέστορα ευχαριστούμε πολύ :D

το κομμάτι ήταν ψιλό αποτυχία αλλα τα ακόρντα ειναι σωστά .

Ο πιανιστας εχει τρομερα εξασκημένο αυτι.Εδω κάνει 2 σελ transcription Bill Evans και τον ακούω και δεν το πιστεύω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πυροβολειτε τον drummer. Ok δεν παιζει το pattern νοτα νοτα. Αλλα το feeling και τα τονισματα ειναι τα σωστα. Δεν σας κουναει ουτε αλλαζει το groove του κομματιου.

Νομιζω οτι ο αδυναμος κρικος (οπως και στο 99% των Ελληνικων σχηματων που παιζουν rock pop κλπ) ειναι η φωνη. Οβερολ καλη προσπαθεια ..

 

Kάτω τα χέρια από τον τραγουδιστή!Πάνω που θέλουμε να τον κάνουμε να μας ξεδιπλώσει κι άλλο το ταλέντο του ;)

Εγώ πιστεύω ότι με άλλες δυο-τρεις πρόβες θα ακουστεί πολύ καλύτερα το κομμάτι, απλά και μόνο για να το κάνετε πιο "δικό σας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο αδυναμος κρικος (οπως και στο 99% των Ελληνικων σχηματων που παιζουν rock pop κλπ) ειναι η φωνη.

 

πολύ βαριά και απόλυτα λόγια...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε καλά Νέστορα ευχαριστούμε πολύ :D

το κομμάτι ήταν ψιλό αποτυχία αλλα τα ακόρντα ειναι σωστά .

Ο πιανιστας εχει τρομερα εξασκημένο αυτι.Εδω κάνει 2 σελ transcription Bill Evans και τον ακούω και δεν το πιστεύω ???

Θα επιμείνω στο θέμα των ακκόρντων κάτι δεν ακούω σωστό ίσως το D6, ίσως το Αdim (αν το παίζετε από Εm), ίσως κάποιο άλλο.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά 1- 2

Break

 

Στα σχήματα που παίζουμε   το ρεπερτόριο ειναι καθαρά Jazz .

Δεν είμαστε ουτε Funk ουτε Pop ουτε Rock μουσικοί απλά καμιά φορά βάζουμε τσόντα κάποια τραγούδια στο πρόγραμμα για να μη φρικάρει τελείως  το ακροατήριο 8)

Είμαι σίγουρος οτι πολλά παιδιά εδώ στο νοιζ τα ερμηνεύουν τρομερά αυτά τα τραγούδια. ;)

 

Ο λόγος που τα ανέβασα είναι για να κάνουμε λίγο κέφι γιατί πραγματικά είναι πολύ ωραίες μελωδίες και ταιριάζουν  στο καλοκαιρινό κλίμα 8) 8) 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου