Προς το περιεχόμενο

50 Ways To Leave your Lover


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να κλείσουμε την ηχογράφηση με τα καλοκαιρινά τραγούδια ανεβάζω και ένα τελευταίο έτσι για το καλό .

Είναι  το 50 Ways To Leave your Lover  του Paul  Simon.

H εκτέλεση δεν βγήκε  πολύ καλή , είχαμε μιάμιση ώρα καιρό  και γράψαμε 6-7 κομμάτια , οποτε

το συγκεκριμένο το παίξαμε μόνο μια φορά 8) με πιάνο και όρθιο μπάσο

 

Καλή ακρόαση 

50_ways_to_leave_your_lover.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι;

Από τώρα θα κλείσετε την ηχογράφιση με τα καλοκαιρινά; ???

Τώρα που καλομάθαμε; Αν και φαίνεται ότι είναι πρόχειρα γραμμένο, ο τραγουδιστής το λέει με το δικό του τρόπο -άλλο συν του και αυτό- και το υποστηρίζει όμορφα! Αλλά και μουσικά ,δεν άκουσα  λάθη (δεν είμαι και ειδική στο σπορ βέβαια). Πάντως και πάλι καταφέρατε να μας μεταφέρετε το πολύ ευχάριστο κλίμα που επικρατεί μεταξύ σας, ακόμα κι όταν ηχογραφείτε έτσι πρόχειρα ;)

Εγώ περιμένω κι άλλα καλοκαιρινά! (θα ήθελα να σας ακούσω και στο "Οn the beach" του Chris Rea, πάντα με το δικό σας τρόπο :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι;

Από τώρα θα κλείσετε την ηχογράφιση με τα καλοκαιρινά; ???

Τώρα που καλομάθαμε; Αν και φαίνεται ότι είναι πρόχειρα γραμμένο, ο τραγουδιστής το λέει με το δικό του τρόπο -άλλο συν του και αυτό- και το υποστηρίζει όμορφα! Αλλά και μουσικά ,δεν άκουσα  λάθη (δεν είμαι και ειδική στο σπορ βέβαια). Πάντως και πάλι καταφέρατε να μας μεταφέρετε το πολύ ευχάριστο κλίμα που επικρατεί μεταξύ σας, ακόμα κι όταν ηχογραφείτε έτσι πρόχειρα ;)

Εγώ περιμένω κι άλλα καλοκαιρινά! (θα ήθελα να σας ακούσω και στο "Οn the beach" του Chris Rea, πάντα με το δικό σας τρόπο :))

 

-Chris Rea  στο 4

-εφτασεεεεεεεεε

                          [move] 8)[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Θοδωρή.

Ενα από τα ωραιότερα του Simon. Πολύ μου αρέσει.

Κάτι δεν μου κολλάει όμως στα ντραμς.

Νομίζω ότι κάτι άλλο έπαιζε ο Gadd. Μπορεί να κάνω και λάθος. Ίσως φταίει και το "τοϊνκ" του ταμπούρου .... Πάντως είναι  μια από τις καλύτερες groovες ενός από τους καλύτερους ντράμερ.

Το πιάνο δίνει διαφορετική χροιά στο break αλλά δεν με χαλάει καθόλου το ύφος. Ούτε καν οι πρασιναδίτσες.

Θέλει λίγο θεατρικότητα στα λόγια. Λεπτομέρεια αλλά στο 2:20 έπρεπε να κατέβει και όχι να ανέβει. Συγκατάβαση / ήττα θέλει να τραγουδήσει. Γενικά είναι συγκαταβατικό τραγούδι, ερωτικό τραγούδι που θέλει πιο χαμηλούς τόνους. Η κυρία μας μπορεί να το τραγούδήσει ωραιότατα αυτό.

 

Του τραγουδιστή σας, τo slip sliding away ίσως του πήγαινε καλύτερα.

Η crooney φωνή του τραγουδιστή με ξενίζει στο συγκεκριμένο (λόγω της εμπειρίας της βελούδινης αθώας του Simon) αλλά νομίζω ότι είναι θέμα συνήθεια καθαρά.

Εσύ δεν είχες δύσκολο έργο αλλά η βάρκα σου ακούγεται ωραία και όπως πρέπει.

 

Όλα αυτά, με την προοοπτική της αυστηρότατης κριτικής ενός πολύ ξυνισμένου ανθρώπου που ψάχνει με χολή για μικρολεπτομέρειες.  ;D

Γιατί διαφορετικά, μια χαρά θα σας άκουγα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Θοδωρή.

Ενα από τα ωραιότερα του Simon. Πολύ μου αρέσει.

Κάτι δεν μου κολλάει όμως στα ντραμς.

Νομίζω ότι κάτι άλλο έπαιζε ο Gadd. Μπορεί να κάνω και λάθος. Ίσως φταίει και το "τοϊνκ" του ταμπούρου .... Πάντως είναι  μια από τις καλύτερες groovες ενός από τους καλύτερους ντράμερ.

Το πιάνο δίνει διαφορετική χροιά στο break αλλά δεν με χαλάει καθόλου το ύφος. Ούτε καν οι πρασιναδίτσες.

Θέλει λίγο θεατρικότητα στα λόγια. Λεπτομέρεια αλλά στο 2:20 έπρεπε να κατέβει και όχι να ανέβει. Συγκατάβαση / ήττα θέλει να τραγουδήσει. Γενικά είναι συγκαταβατικό τραγούδι, ερωτικό τραγούδι που θέλει πιο χαμηλούς τόνους. Η κυρία μας μπορεί να το τραγούδήσει ωραιότατα αυτό.

 

Του τραγουδιστή σας, τo slip sliding away ίσως του πήγαινε καλύτερα.

Η crooney φωνή του τραγουδιστή με ξενίζει στο συγκεκριμένο (λόγω της εμπειρίας της βελούδινης αθώας του Simon) αλλά νομίζω ότι είναι θέμα συνήθεια καθαρά.

Εσύ δεν είχες δύσκολο έργο αλλά η βάρκα σου ακούγεται ωραία και όπως πρέπει.

 

Όλα αυτά, με την προοοπτική της αυστηρότατης κριτικής ενός πολύ ξυνισμένου ανθρώπου που ψάχνει με χολή για μικρολεπτομέρειες.  ;D

Γιατί διαφορετικά, μια χαρά θα σας άκουγα.

 

Καλημέρα Κωστα

Ετσι ειναι και να σου πω την αλήθεια δεν ειχα και πολυ διάθεση να το ανεβάσω γιατι βγήκε ψιλομαπα . Αυτό συμβαίνει  τα ζωντανά παιξίματα ,πότε ειναι καλά πότε ειναι μέτρια και ποτε ειναι μάπα. Άσε που οταν γράφεις και με 13 μικρόφωνα στον ιδιο χώρο άντε να συμμαζέψεις το bleeding.

H κριτική πρέπει να ειναι αυστηρότατη γιατί πάντα η λεπτομέρεια κάνει τη διάφορα.

Συνήθως δε χρησιμοποιώ τη βάρκα σε τέτοιο ειδος μουσικής αλλα να σου πω την αμαρτία μου το εχω ψιλοβαρεθεί το ηλεκτρικό.

Προσωπικά δε σε βρίσκω ξινισμένο  ίσα ίσα όταν κάνεις χιούμορ κάνεις χιούμορ και όταν

μιλάς σοβαρά εισε σοβαρός(κουλ ριακσιον)

Σοου θενξ φορ δε αντβαισμεντ ;)

 

   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ναι αν θελει  η gkou να το τραγουδήσει μας το λεει και στέλνω το take χωρις φωνη :D

 

οπως επισης αν θελει κάποιος να παιξει μπασο, κιθαρα και αυτο γίνετε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κυρία gkou έχει ήδη αρκετές παραγγελιές και δεν προλαβαίνει!    ;D

 

 

μου άρεσε πολύ σε φωνητικά και πιάνο και βάρκα, τα κρουστά θα τα προτιμούσα σε άλλο στυλ στο ρεφρεν από ό,τι στο κουπλέ, το ταμπούρο ακούγεται "κάπως"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κυρία gkou έχει ήδη αρκετές παραγγελιές και δεν προλαβαίνει!     ;D

 

 

μου άρεσε πολύ σε φωνητικά και πιάνο και βάρκα, τα κρουστά θα τα προτιμούσα σε άλλο στυλ στο ρεφρεν από ό,τι στο κουπλέ, το ταμπούρο ακούγεται "κάπως"...

 

Η αλήθεια ειναι οτι δε εχει βγει σωστά το ρυθμικό πατερν του Gadd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια ειναι οτι δε εχει βγει σωστά το ρυθμικό πατερν του Gadd

Υπάρχει στο Γιουτούμπι.  ;)

Λόγω firewall δεν μπορώ να το βρω αλλά είναι εύκολο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στο Γιουτούμπι.  ;)

Λόγω firewall δεν μπορώ να το βρω αλλά είναι εύκολο.

 

Ναι το ξέρω και το λεγα στο δραμερ και δεν καθόταν να το δει.

Τι να πω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου