Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτη προενίσχυση + φτηνός ενισχυτης = ;


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπεράριστος ο ενισχυτής που προτείνεις superfunk, αλλά αν Δεν θέλέις να ξεφύγεις σε χρήματα από τα 300€ nikoskon, τσέκαρε και αυτόν, http://www.thomann.de/thoiw2_vox_vr30r_gitarrencombo_prodinfo.html ο οποίος είναι πάρα πολύ τίμιος για τα χρηματά του! επίσης τον έχω ήδη και είμαι σχετικά για την αποδοσή του πολύ ευχαριστημένος :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να προτείνεις κάτι από Vox

και κάτι απο modelling μέχρι 300¤;

 

edit: και ο Roland είναι ή ο Cube15 ή ο Cube30.

 

Εγω έχω τον Roland Cube 30 ένα χρόνο τώρα και την προηγούμενη εβδομάδα πήρα και τον VOX AD30VT στα 250 Ευρώ.

 

Ο Roland είναι πάρα πολύ καλός, ιδιαίτερα στα καθαρά και στα λιγο βρώμικα.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις για τον VOX είναι ότι είναι ακόμα καλλίτερος και μοιάζει να έχει πιο γεμάτο ήχο. Εχει σίγουρα πιο καλά εφφε και είναι πιο λειτουργικός απο τον Roland με την εννοια ότι σου δίνει την δυνατότητα να σώσεις δύο ήχους, πράγμα πολυ βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συμβουλη μου ειναι να μαζεψεις αλλα 155 ευρω και να παρεις αυτον τον ενισχυτη

 

PEAVEY VK

 

 

Σόρυ που παρεμβαίνω σε συζήτηση που προσπαθείτε να βοηθήσετε το nikoskon' date=' αλλά μιας και το ανέφερες SF, αυτές τις μέρες θα παραγγείλω από thomann και είμαι μεταξύ αυτού που πρότεινες και αυτού.

Αξίζει να δώσω τα 100 ευρώ της διαφοράς? (δεν μου περισσεύουν, είναι αλήθεια). Σημειωτέον ότι ο ενισχυτής θα χρησιμοποιηθεί και σε live, πράγμα που με κάνει να σκέφτομαι και τη διαφορά ισχύος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ΛΑΤΡΕΥΩ τον 30αρη στη συγκεκριμενη περιπτωση (και αν δεν σε πειραζει η κινεζικη προελευση του VK ) θα διαλεγα τον VK πως να το κανουμε ειναι ΠΟΛΥΣ ενισχυτης για τοσο λιγο χρημα

 

:wink:

 

http://www.peavey.com/products/browse.cfm/action/detail/item/116188/number/00575640/cat/308/begin/1/ValveKing%AE+112+Combo.cfm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρώτες εντυπώσεις για τον VOX είναι ότι είναι ακόμα καλλίτερος και μοιάζει να έχει πιο γεμάτο ήχο. Εχει σίγουρα πιο καλά εφφε και είναι πιο λειτουργικός απο τον Roland με την εννοια ότι σου δίνει την δυνατότητα να σώσεις δύο ήχους' date=' πράγμα πολυ βολικό.[/quote']

 

Αυτό που πετύχανε στη Vox, με τη χρήση μιας 12ΑΧ7 και ενός solid state transformer στον τελικό, είναι να δώσουν μια πιο 'λαμπάτη' διάσταση στον ήχο... αυτό δεν επιτυγχάνεται που να βαράς τον κώλο σου κάτω με κόλπα στην προενίσχυση. :wink:

 

Και οι δύο εταιρείες έχουν παράδοση στα εφφέ, (Boss και Korg θυμίζω)... οπότε τα εφφέ θα είναι σίγουρα ικανοποιητικά.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου