Προς το περιεχόμενο

"Nothing else matters" (διασκευή για σχολιασμό και επισήμανση λαθών)


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν θέλουμε σώνει και καλά άγρια φωνή στο κομμάτι αυτό, τότε θα πρέπει να απορρίψουμε και την εξαιρετική διασκευή που έκανε πριν 18 χρόνια η Tori Amos στο "Smells like teen spirit"

 

Tori Amos - Smells Like Teen Spirit

 

Εξαιρετική?

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι στα κλιπς έπρεπε να πάει κατευθείαν το κομμάτι μιας και τα περισσότερα κλιπς ανεβαίνουν με τη λογική να διορθωθούν λάθη, να πέσουν συμβουλές. Το μετέφερα, πάμε παρακάτω.

 

Εμένα με έχασε στο 00:00 με τα κρουστοκαμπανάκια.

Και η ερμηνεία σου δεν με βοήθησε να αντιστρέψω την εντύπωση.

+1 :s

 

Δεν πάνε γλύκες στο κομμάτι. Μπορεί να μην είναι τα βαριά κιθαριστικά των Metallica, αλλά δεν είναι και ποπ γλυκομπαλαντούλα :s

 

Παρεπιπτόντως κάνεις κάτι σε όλα τα κομμάτια που σε έχω ακούσει. Μπαίνεις με μικρή καθυστέρηση ειδικά στην αρχή αλλά και σε στροφές σε σημεία. Τα ρυθμικά θέλουν δουλειά. Δε ξέρω πως τα δουλεύουν οι τραγουδιστές πάντως...

(Και δε θέλω να πω κάνε σολφέζ με μετρονόμο και να σε ηχογραφείς να ακούς τα λάθη σου, θα με πάρουν με τις φωνές ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, απλά δεν ήξερα αν έπρεπε να μπει εδώ, σε ευχαριστώ Εύη που το μετέφερες. Μου αρέσει πολύ η εποικοδομητική κριτική και σας ευχαριστώ για αυτό, ειδικά ο Nikolas έγραψε πολύ σημαντικά πράγματα. Το συμπέρασμα είναι ότι δεν θα πρέπει να το προσπαθήσω παραπάνω, δεν είναι καθόλου κοντά σε μένα σαν χροιά ή και σαν στυλ. Δυστυχώς, δεν έχω και τον τρόπο να το πώ κάπως αλλιώς :-\ (εκτός από το να βγάλω λίγη αγριάδα).

Εύη, αυτο που λες με τον μετρονόμο, το έχουμε συζητήσει και με τον Σταύρο και λέμε να το εφαρμόσουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με αφησετε να διαφωνησω με οσους λενε οτι δεν "ταιριαζει" το κομματι για τετοια διασκευη. η μουσικη θελει φαντασια και στην ουσια διασκευη δεν ειναι παιρνω ενα κομματι και το παιζω το ιδιο. αλλα βαζω τα στοιχεια μου η το μεταφραζω στο στυλ που μ αρεσει.

παντως ο νικολας εχει δικιο οσον αφορα στο μπακιν τρακ γιατι αν οντως ηταν πιο κοντα στην φωνη στο στυλ τοτε θα ταιριαζε.

επισης ουτε εμενα αρεσε το ριβερμπ

τωρα για τα διαφορα λαθη στην ερμηνεια πιστευω οτι τα "τρανταχτα" λαθη τα ξερεις και εσυ και καποια αλλα λαθη που θα τα επιανε ενας εμπειρος καθηγητης φωνητικης προσωπικα δεν μπορω να τα βρω οποτε δεν εχει νοημα να πω κατι  ;D

παντως καθε προσπαθεια μετραει  :)

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραβλέπω το πιο είναι το τραγούδι, και γιατί ειπώθηκε ήδη πολλές φορές, αλλά και γιατί διαφωνώ με την γενική ιδέα. Το κομμάτι είναι σχεδόν μπαλάντα! Δεν είναι οι hard rock/metal κιθαροδειδής κομματάρες των (παλιών) Mettalica.

 

Θα είμαι αυστηρός στα σχόλια μου...

 

αδερφέ, Metallica είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να καταλάβω την οργή κάποιων... κι εγώ το έλεγα ότι είναι ύμνος και πρέπει να μείνει απείραχτος. Από την άλλη, το ανέβασα για να δω αν μπορεί να γίνει κάτι για να βελτιωθεί. Αναμενόμενες  και δεκτές όλες οι αντιδράσεις ;)

Μόνο, ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύντροφε, JAMES Hetfield  είναι...  :P

 

Εκζαρντάται ρε φιλαράκο μποσσσο έχει μπιεί κανείς................ χικ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου