Προς το περιεχόμενο

Rush-Συνεντευξη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Οι Rush είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες, τόσο για τη μουσική τους παραγωγή όσο και για το προφίλ που περνάνε σαν άνθρωποι και επαγγελματίες. Το Subdivisions που έβαλε η Εύη τυχαίνει επίσης να είναι ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια, όσοι δεν το έχετε κάνει διαβάστε και τους στίχους του Neil... Όταν βρω ντράμμερ που να μπορεί να το παίζει σωστά, τον παντρεύομαι.  :P

 

Όλες σχεδόν οι σημερινές μπάντες που το παίζουν progressive θα πρέπει να έχουν στο σπίτι τους ένα εικονοστάσι με τις φωτό των τριών αυτών Καναδών, και να προσεύχονται τρις ημερησίως να καταφέρουν κάποτε να τους φτάσουν στο μικρό τους δακτυλάκι.

 

Την επιτυχία τους την οφείλουν βέβαια στην πολλή και σοβαρή δουλειά, αλλά κυρίως γιατί από τότε που ξεκίνησαν ήταν και παρέμειναν αυθεντικοί και ανήσυχοι.... Συγκρίνετε με τους παραπάνω "παιχταράδες" των σημερινών prog groups και οι διαπιστώσεις είναι καταθλιπτικές σχετικά με την άβυσσο που τους χωρίζει στον τομέα που ονομάζουμε "μουσικότητα" (musicianship) με το Καναδέζικο τρίο.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την επιτυχία τους την οφείλουν βέβαια στην πολλή και σοβαρή δουλειά, αλλά κυρίως γιατί από τότε που ξεκίνησαν ήταν και παρέμειναν αυθεντικοί και ανήσυχοι.... Συγκρίνετε με τους παραπάνω "παιχταράδες" των σημερινών prog groups και οι διαπιστώσεις είναι καταθλιπτικές σχετικά με την άβυσσο που τους χωρίζει στον τομέα που ονομάζουμε "μουσικότητα" (musicianship) με το Καναδέζικο τρίο.

+1

 

οι Rush...ειναι μεγιστο μουσικο κεφαλαιο! Ασυγκρητοι.

Rush-"Tom Sawyer" Live 2010 HD

Neil Peart Drum Solo - Rush 30th Anniversary - HD

 

οχι και το πιο αγαπημενο μου λαιβ λογω ποιοτητας ηχου..αλλα απεριγραπτοι..και 60αρηδες και μουσικοι ταλαντουχοι !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου