Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σώθηκες...σε παραδίπλα post, τάζει μπύρες....

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Εννοώ ότι το ανέβασμα της Ματσούκα σε μια συναυλία από τον Μάλαμα, τραγουδώντας Δήμο Μούτση, δε συνιστά απιστία (σκέψου να τραγουδούσε Έφη Θώδη  ;D) όπως και ο Ιωαννίδης που λές είναι πιστός σε αυτό που κάνει και συμφωνώ.

Για την ίδια τη Ματσούκα και επειδή λες οτι βλέπεις πολύ θέατρο, θα ξέρεις ότι οι ηθοποιοί, όπως και οι σεσιονάδες, είναι εργάτες. Η υποκριτική δεν κρίνεται από την τηλεόραση, που παίζει τεράστιο ρόλο ο σκηνοθέτης αλλά και ο διαθέσιμος χρόνος για γύρισμα. Όσες είναι εγκλωβισμένες από την εικονα τους, ή θα είναι στα mediα και στα ΝΙΤΡΑ, ή γκαρσόνες, άντε υπεύθυνοι δημοσίων σχέσεων.

Με αυτά, δεν ισχυρίζομαι ότι η Δήμητρα είναι η νέα Λαμπέτη, προς θεού. Απλά δεν μπορώ αυτές τις τόσο εύκολες ταμπέλες και αποδείξεις youtubικές. Αν ήταν τόσο εύκολο, τώρα που τραγουδάει με το Μάλαμα, είναι σοβαρή και τα σίριαλ που έπαιζε παύουν να είναι χαζά;

 

καταρχην,αν η ματσουκα απο την περασμενη πεμπτη αρχιζε να τραγουδαει συστηματικα με τον μαλαμα(γιατι το βγηκε μια φορα και τραγουδησε δεν μας δινει το δικαιωμα να λεμε ''τωρα που τραγουδαει με τον μαλαμα''!)και σταματησει να παιζει σε βλακειες στην τιβι και να ειναι αυτο που ειναι να σαι σιγουρος πως θα παρω πισω οσα ειπα!

αν κανει δηλαδη μια στοφη στην καριερα της,

ετσι οχι!

 

Αλεξ, σου ζητάω να στηρίξεις σθεναρά την άποψή σου.

Αποχωρημένο μέλος με έχει πρήξει να σε κράξω και θέλω να τον κάνω να μπει να γράψει :P

 

p.s.αν ειναι να μπει ο εβρις και να αρχισει να κανει τις γνωστες του απλουστευσεις και γενικευσεις και να με κολλησει στον τοιχο,  παραδινομαι ΤΩΡΑ.

οχι μονο αυτο, αλλα θα χρησιμοποιησω και τα κονε μου για να βγαλουν την ματσουκα στο μεγαρο μουσικης με τον νταλαρα και να τραγουδησουν αφιερωμα στον καζαντζιδη!!

οχι τον εβρη...

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα όλες τις σελίδες και κανεις δεν ειπε τιποτα για το t-shirt, το ανεμελο μαλλί και την αμηχανία.  :o

 

Ανδροκρατουμενο φορουμ ειναι αυτό, ή το κλουβι με τις τρελες τελικα κυρια και κυριοι?  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να το ξινίσω το μαγαζί. Το πάλεψα γερά, αλλά δε τα παρατάω έτσι εύκολα.

 

Εδώ κατάφερα 2 μπλουζμεν να ακούσουν πολύ μέταλ χτες. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΑ!

 

Έβρι είσαι κότα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Εύρη? Τόσο φτηνά νομίζεις οτι θα την γλιτώσεις? :D

 

ε ποιον αλλο?

αυτος ειναι!

το ξερω!

 

ηδη με εχει λουσει κρυος ιδρωτας! :P

Κατάφερα να το ξινίσω το μαγαζί. Το πάλεψα γερά, αλλά δε τα παρατάω έτσι εύκολα.

δεν καταλαβαινω τιποτα!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα 14 σελίδες. Μπράβο σας  :P

Πρόκειται για φαινόμενο της απαίδευτης Ελλαδίτσας των  εκπτώσεων. Δέν εννοώ τιε εμπορικές εκπτώσεις, αλλά τις ποιοτικές εκπτώσεις, οι οποίες βεβαίως έχουνε ως στόχο την αύξηση της εμπορικότητας. Αυτό συμβαίνει στην μουσική Ελλάδα καμμιά 20αριά χρονάκια τώρα, μπορεί και λίγο περισσότερα, λέω για πότε το εντόπισα εγώ.

Το λεγόμενο "Έντεχνο" τραγούδι διαχωρίστηκε απο το εμπορικό σε μια προσπάθεια να πουλήσει, ναι να πουλήσει, και κατα την γνώμη μου, κρύβει πολύ άτεχνο μέσα του. Δέν αναφέρομαι στον Μάλαμα, που ενώ δέν τον γουστάρω, εκτιμάω την συνέπειά του σε βάθος χρόνου. Το ζήτημα είναι πως οι ποιοτικές εκπτώσεις, περνάνε τόσα χρόνια απαρατήρητες και κυρίως χωρίς αντίδραση ( αντίσταση θα την έλεγα) με αποτέλεσμα να "περνάει" η πρόθεση των "εμπόρων".

Εδώ είδα την υγειέστατη κατα την γνώμη μου αντίδραση του BigAlejandro στο συστηματάκι, και την ανησυχητική αντίδραση των υπολοίπων "και τι έγινε μωρέ".

Λέω οτι το "και τι έγινε μωρέ" το "τί σε κόφτει εσένα", το "γούστο του καπέλλο του" κ.λ.π. είναι ότι ακριβώς μας έχει φέρει στα χάλια που είμαστε γενικότερα σάν χώρα, και ειδικότερα σαν Ελληνική μουσική. Και είναι και ακριβώς αυτό που επιδιώκεται και απο τον μάγκα που κάνει την έκπτωση για να κονομήσει. Έτσι λοιπόν, να δούμε σχηματάκι ωραίο τον χειμώνα, Καράς - Μάλαμας - Ματσούκα και να γουστάρουμε όλοι. Εκεί βέβαια η σταθερά θα είναι ο Μάλαμας, ο Καράς θα αναβαθμιστεί σε έντεχνο, (απο σκύλος), η δέ Ματσούκα θα μπεί στον μαγικό κόσμο της μουσικής και θα καταδυναστεύει τα αυτάκια μας για καμμιά 20 χρονάκια ακόμα.

Να έχουμε το νού μας λέμε. Και να μήν προσφέρουμε αφειδώς δικαιολογίες στον κάθε έντεχνο ή άτεχνο τύπο που μας περνάει για μ@λ@κες, είτε είμαστε παρόντες στη "συναυλία" του με τα τσιφτετελάκια, ( Άλλο Ελληνικό Φαινόμενο), είτε όχι.

Είμαστε όμως μουσικοί, και μπορούμε και ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να έχουμε άποψη.

Επιβάλλεται και να την λέμε. Το ανησυχυτικό είναι οτι όποιος λέει την γνώμη του καταντάει να τον περνάνε οι άλλοι για γραφικό, κάτι σαν Δον Κιχώτη ας πούμε, που άντιμάχεται τους ανεμόμυλους της Νεοελληνικής κακογουστιάς, μ@λ@κίας, μικρότητας ή διαλέξτε εσείς το τι αντιπροσωπεύουν οι ανεμόμυλοι.

Εγώ με τον Αλέξανδρο είμαι σ αυτό, όχι γιατί με ενδιαφέρει ο Μάλαμας ή η Ματσούκα, αλλά γιατί η αισθητική είναι σημαντικό θέμα ρε γμτ, το οποίο είναι ή μάλλον θα έπρεπε να είναι αναπόσπαστο μέρος της Τέχνης. Κι άν δέν έιναι εκεί, τότε κάτι τρέχει με την Τέχνη ή η Τέχνη τρέχει κάπου αλλού.

Οι εκπτώσεις μας φέραν ώς εδώ. Και η έλλειψη αντίδρασης, και η προσφορά άλλοθι στον κάθε παπάρα που κάνει εκ του πονηρού ή όχι την στραβή.

Περαστικά μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτό επειδή ανεβηκε να πει ενα τραγουδακι η Ματσούκα? ???

 

Αν ανεβαινε ο Στελιος Μαϊνας ας πουμε θα λέγαμε τα ίδια? Ρωτάω γιατί μου πάει προς το σεξιστικό η φάση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ρε παιδιά εδώ τραγουδούσε ο Τσιτσάνης και ο Θεοδωράκης (τεράστιοι μουσικοί - συνθέτες)....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτό επειδή ανεβηκε να πει ενα τραγουδακι η Ματσούκα? ???

 

Αν ανεβαινε ο Στελιος Μαϊνας ας πουμε θα λέγαμε τα ίδια? Ρωτάω γιατί μου πάει προς το σεξιστικό η φάση.

 

 

 

Ε, φαντάσου τον Μάινα σε ημίγυμνη φωτογράφηση στο Nitro!

Μάλλον δεν θα άκουγες τα ίδια (ή μήπως ναι?)

 

 

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου