Προς το περιεχόμενο

Γελάει ο κόσμος με την εθνική Ελλάδος!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

solega συμφωνω μαζι σου απολυτα αλλα σκεψου και το αλλο.

αν βγαιναμε μπροστα θα μπορουσαμε να πιεσουμε και να δουμε λιγη μπαλα.

και κατ εμε θα επρεπε να το κανουμε γιατι το θεμα ειναι να βλεπουμε μπαλα απτην στιγμη που δεν εχουμε να χασουμε τιποτα και που στην ουσια η προκριση μας εξαρταται απο αλλους [απο το νιγηρια-κορεα]. απλα αν βγαιναμε ετσι μπροστα η αργεντινη θα εβαζε κ αλλα γκολ γιατι δεν θα χαμε πλεον αμυνα οποτε μετα θα εβγαινε και παλι ο καθε καραγκιοζης και θα τους εκραζε. που για μενα ειναι απαραδεκτο γιατι οταν δεν εχεις τιποτα να χασεις δεν κλεινεσαι πισω αλλα βγαινεισ μπροστα να παιξεισ το παιχνιδι να το ευχαριστηθεις και εκει μπορει να εισαι και κωλοφαρδος. αλλα απτην στιγμη που παιζεις μονο αμυνα σιγουρα δεν προκειται ν βαλεις γκολ και επισης σιγουρα θα το φας οταν παιζεις με αργεντινη. οποτε παιξε μπροστα να ευχαριστηθεισ μπαλα να χαρει και ο κοσμος και ας φας και 4. εδω οι αλλοι φαγανε 7αρα :ρ

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για γραψε περισσοτερα......διότι πιο ενδιαφέρον είναι αυτό που παρέθεσες παρά η Μουντιαλιστικη Βουβουζελα..

 

Ενταξει το σεναριο ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ (τον εχω δει ομως live το 1987)... ;D (ηταν τοτε που αποφασισα να σταματησω να μελετω κιθαρα γιατι...αδικος κοπος ηταν.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το σεναριο ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ (τον εχω δει ομως live το 1987)... ;D (ηταν τοτε που αποφασισα να σταματησω να μελετω κιθαρα γιατι...αδικος κοπος ηταν.... ;D)

για ΦΑΝΤΑΣΙΑ...πολυ μου αρεσε... :D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτος ο diego ειναι τρελαρας,μα καλα veron και palermo και κατι αλλοι ληστες του τρενου,σε λιγο θα φερει πισω και τον ayala για τα μετωπισθεν

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Με ψηλά το κεφάλι.........λεβέντες......ψυχή" my ass.

Όλη η Ελληνική μεμψιμοιρία, ραγιαδισμός, στα μουλωχτά κανα γκολ, βαστάτε αδέλφια στα ταμπούρια, συνομοσιολογία και σεναριολογία (αν το Αλφα Κενταύρου καταστρέψει με ακτίνες την Κορέα και συγκλονιστούν οι παίχτες που τα χουν κάνει πλακάκια με τη Νιγηρία....) μέσα σε 90 λεπτά.

 

Και κατ' εξαίρεση χθές, για λόγους καθαρά συλλεκτικούς (δεν ξέρω πότε θα ξαναδούν Εθνική στο Μουντιάλ) , άφησα και τα παιδιά μου να καθήσουν τόσο αργά και να το διασκεδάσουμε. Και δεν το μετάνιωσα. Γιατί πήραν ένα καλό μάθημα.

Ότι τίποτα δεν αξίζει στην θεωρία αν δεν το αποδεικνύεις με την συνεχή, συνεπή, καθημερινη σου πράξη. Όπως η Κορέα.-

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Με ψηλά το κεφάλι.........λεβέντες......ψυχή" my ass.

Όλη η Ελληνική μεμψιμοιρία, ραγιαδισμός, στα μουλωχτά κανα γκολ, βαστάτε αδέλφια στα ταμπούρια, συνομοσιολογία και σεναριολογία (αν το Αλφα Κενταύρου καταστρέψει με ακτίνες την Κορέα και συγκλονιστούν οι παίχτες που τα χουν κάνει πλακάκια με τη Νιγηρία....) μέσα σε 90 λεπτά.

 

Και κατ' εξαίρεση χθές, για λόγους καθαρά συλλεκτικούς (δεν ξέρω πότε θα ξαναδούν Εθνική στο Μουντιάλ) , άφησα και τα παιδιά μου να καθήσουν τόσο αργά και να το διασκεδάσουμε. Και δεν το μετάνιωσα. Γιατί πήραν ένα καλό μάθημα.

Ότι τίποτα δεν αξίζει στην θεωρία αν δεν το αποδεικνύεις με την συνεχή, συνεπή, καθημερινη σου πράξη. Όπως η Κορέα.-

 

+1000

 

Αλλο πραμα οι Ασιατες φιλε,μη το ψαχνεις.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτος ο diego ειναι τρελαρας,μα καλα veron και palermo και κατι αλλοι ληστες του τρενου,σε λιγο θα φερει πισω και τον ayala για τα μετωπισθεν

καλα το παιξε....η Αργεντινη των προηγουμενων ετων πανω σε αυτους φτιαχτηκε και επαιζε την μπαλα της. Τωρα αναπτυσσεται επι Μεσι δημιουργιες.

 

Οττο...ακου αγορι μου...ακου και προβληματισου...αρκετα πληρωθηκες..αρκετα μας χορτασες με τις επικες σου Νικες σε φιλικα Αμαλιαδος - Ανω Λεστινιου....ακου τωρα πως θα πας προς ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟ.

Παιρνεις τον ταριφα απο την διαφημιση της κοκκινης εταιριας κινητης υποκλοπης...πληρωνεις μονο σημαια,εχει παρεα Βυντρα,Γκεκα και Σαλπιγγιδη για συζητηση στον δρομο...σε αφηνει ο ταριφας στην αιθουσα αποσκευων...σε πακεταρουν επαγγελματικως και πας Γερμανια. Μεσα σε 3-4 ωριτσες κανονιζεις με Μερκελ καφεδακι..να θυμηθειτε τα παλια...αντε αγορι μου..κι εσυ ..και ολοι εκεινοι οι 32 που ...χαλασαν αθλητικο εξοπλισμο..χαλασαν λεφτα...χαλασαν και χαλουν την ελληνικη σημαια...αντε αγορια μου..αντε στο διαολο...ΑΜΠΑΛΟΙ. (Θελουν και μανατζερ ..τρομαρα τους.)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νίκη με τη Νιγηρία, με εκείνο το μεγαλειώδες πρώτο γκολ από σπόντα, μας έκανε μεγάλη ζημιά

 

τώρα, αντί να βάλουμε το κεφάλι κάτω, ταπεινωμένοι, και να ξεκινήσουμε από το μηδέν, θα προχωρήσουμε στα ίδια, θεωρώντας πως κάναμε γενικά καλή εμφάνιση (μα χειρότερη από το 1994 δεν θα ήταν ανθρωπίνως δυνατό να κάνουμε!) αλλά "δεν μας ευνόησαν και τα άλλα αποτελέσματα του ομίλου μωρέ... ατυχία..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παραθέσω και γω την άποψή μου, έχω να πω τα εξής.

Ο HER OTTO είτε μας αρέσει είτε όχι είναι μακράν ο πιο πετυχημένος προπονητής της Εθνικής η οποία επί εποχής του έχει να επιδείξει μια κατάκτηση Ευρωπαικού, μια ακόμα συμμετοχή σε Ευρωπαικό και μια συμμετοχή σε μουντιάλ.Είναι δε και ο μοναδικός προπονητής της εθνικής που εχει στον πάγκο της περισσότερες νίκες απο ήττες.Τώρα αν κάποιοι περιμένουν να δουν την εθνική να παίζει σαν την Ολλανδία του 74, ή την Βραζιλία του 70 και του 82, απλά απατώνται.Κι οχι γιατί θα φταίει ο Οττο κι ο κάθε Οττο.Απλά γιατί το τι μπορούν να παίξουν οι Ελληνες ποδοσφαιριστές είναι γνωστό, έχει ταβάνι, και παραπέρα δεν πάει.Ο Οττο λοιπον γνωρίζοντας τις limited δυνατότητες των παικτών του κατάλαβε οτι μόνο με ενα συγκεκριμνο σύστημα μπορεί να ανταπεξέλθει σε πιο προηγμένες ποδοσφαιρικά ομάδες.Ταμπουρι-αντεπίθεση-στημένα.Ετσι και με φουλ τύχη το 04 πήρε το κύπελλο, έτσι έκανε ότι έκανε.Χτές ανοίχτηκε λίγο και οι Αργεντινοί είχαν σε 15 λεπτα 2 γκολ κι ενα δοκάρι.Πρέπει λοιπόν να αποφασίσουμε και μεις τι θέλουμε.Μια εθνική που να παίζει έτσι φέρνοντας κάποιες (ενίοτε πολύ μεγάλες) επιτυχίες ή να γυρίσουμε στις εποχές του Δανηήλ που είχε πάρει χ απο τους Αγγλους στο Γουέμπλευ με 11 παίχτες κρεμασμένους απ τα δοκάρια και είχε θεωρηθεί τότε "έπος".Η μήπως άλλες εποχές που η υπόθεση πρόκριση σε μεγάλη διοργάνωση τέλειωνε πριν καν αρχίσουν τα παιχνίδια και η 4αρα πήγαινε σύννεφο?Γιατί μπαλάρα απο την εθνική μας δεν θα δούμε ποτέ

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελώς μεμψίμοιρη η προσέγγισή σου, και δεν θα οδηγήσει ποτέ πουθενά, ο θεός δεν θα ξανακοιμηθεί

 

η πρόοδος - γενικά σε κάθε τομέα - έρχεται μέσα από πολύ πιο αισιόδοξες, φιλόδοξες, δημιουργικές και δυναμικές νοοτροπίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου