Προς το περιεχόμενο

Που μπορει να φτασει κάποιος για να πουλήσει μια συνδεση τηλεφωνου.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη εταιρεια δεν την αναφερω για να μη δημιουργησω αρνητικές εντυπωσεις, μιας και τελικά ανταποκριθηκε αμεσα και εντιμα για να διορθωσει κατι πρωτογνωρο απο την πλευρα του πωλητη

 

Ενα ωραίο πρωινο λοιπον, χτυπαει η πορτα και βλέπω εναν κυριο να με ενημερωνει για το προγραμμα σταθερης τηλεφωνιας και ιντερνετ της εταιρειας του. Γενικά δεν καθομαι καν να τους ακουσω αλλα αυτη τη φορά ειχε κάτι ενδιαφερον να μου πει. Μου εδινε την ιδια ταχυτητα στο ιντερνετ, στα ιδια λεφτα με την εταιρεια που βρισκομουν, συν δωρεαν χρονο ομιλιας.

 

Αφου τον ταλαιπωρησα αρκετά με ερωτήσεις, μου δειχνει και το χαρτι και βλέπω πως πανω σ'αυτο αναφερει πως το πακέτο που μου προτεινει εχει 6mbps ταχυτητα και οχι 24. Τον ρωτάω τι παιζει με αυτο το θεμα και μου λέει πως αυτο ειναι το παλιο χαρτι και εδω και λιγες μερες το πακετο εχει 24ρα ταχυτητα τωρα. Λεω λυπαμαι αλλα εγω αυτο δεν το πιστευω.

 

Φτανει μαλιστα στο σημειο να σβησει την ενδειξη "6" και να γραψει με στυλό "24" στην ταχυτητα. Του ζηταω να γραψει διπλα και το ονομα του και αν εχει καποιο ID ως πωλητης. Μου τα γραφει.

 

Και να μην τα πολυλογω, εκανα λάθος και τον εμπιστευτηκα, καθως μου είπε ψεματα. Εφτασε στο σημειο, για να πουλησει μια ****συνδεση να με εξαπατήσει. Και τι περιμενε δηλαδη? Οτι δε θα το καταλαβαινα?  ???

 

Αφου το καταλαβα, πηρα την εξυπηρετηση πελατων οπου ουτε λίγο ουτε πολυ η κοπελα μου ειπε "τωρα υπεγραψες". Της εξηγησα οτι προφανως δεν αντιλαμβανεται τη σοβαροτητα του θεματος, καθως τους κατηγορουσα είτε για τραγικο λάθος στην επιλογη των συνεργατων, είτε για σκοπιμη εξαπατηση και σε αυτη την περιπτωση, το οτι υπέγραψα δεν παίζει κανέναν απολυτως ρόλο. Οποτε της ζητησα να μιλησω με καποιο τμημα που θα μπορει να μου δωσει μια λυση ΑΜΕΣΑ, καθως η ίδια ελεγε πως απο το τμημα μεταπωλητων θα επικοινωνουσαν μαζι μου σε ενα μηνα και αν.

 

Τελικά επικοινωνησαν μαζι μου την επομενη (σημερα) απο το τμημα διακοπων συμβολαιων, οπου εδειξε η κοπελα να αντιλαμβανεται την κατασταση. Μου ειπε οτι κατι τετοιο ειναι ανεπιτρεπτο και μου ζητουσε συνεχεια συγγνωμη και με διαβεβαιωνε οτι επεσα στη χειροτερη περιπτωση που θα μπορουσα. Μου προτεινε καποιους συμβιβασμους για να παραμεινω, και οταν αρνηθηκα μου ειπε οτι μπορω να διακοψω τη συνδεση μου, ειτε μεσω φαξ, είτε να παω σε αλλον παροχο και να γίνει αυτοματα η διακοπη και μου τονισε ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ χωρις καμία επιβαρυνση μου με τελη απενεργοποιησης κτλ.

 

Μπραβο στην εταιρεια, αλλα δε μπορώ να καταλάβω τι σκατα ειχε στο μυαλό του ο ηλιθιος πωλητης, και ελπιζω να ξαναδουλεψει καπου ΟΤΑΝ και ΑΝ βαλει καποτε μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα ωραίο πρωινο λοιπον, χτυπαει η πορτα και βλέπω εναν κυριο να με ενημερωνει

 

Θα σταθώ σε αυτό λιγο... Ήρθε κάποιος σπίτι σου;;;

 

Ω θέε μου!!!!

 

Πολύ καλά το χειρίστηκες πάντως. Κρίμα για την ταλαιπωρία. Πληροφοριακά πάντως η 24ρα που δηλώνουν όλοι πάντως είναι ονομαστική .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενα ωραίο πρωινο λοιπον, χτυπαει η πορτα και βλέπω εναν κυριο να με ενημερωνει

 

Εμένα μου έτυχε κοπέλα η οποία κιόλας με χαιρέτησε πίσω από την πόρτα (ie είδε δηλαδή ότι "κόπηκε" το φως από το ματάκι της πόρτας) και μάλιστα μου έλεγε ατάκες του τύπου: "δεν έμαθες τι γίνεται σε όλη την πολυκατοικία σήμερα?", το οποίο ακολούθησε ρεφραίν του τύπου: "Δεν σου είπαν τίποτα η κυρία Σοφία και ο κύριος Παναγιώτης?"

 

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neeq λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου αλλά μετά από αυτό είσαι και λίγο σοφότερος.

 

Απ' το πάνθεον των επαφών που είχα με πωλητές τέτοιων υπηρεσιών δεν μπορώ να ξεχάσω το κορυφαίο που μου είχε πει ένας τέτοιος τύπος στην προσπάθειά του να περιγράψει τι είναι το ADSL: "Είναι ένα πράμα που ζμπρώχνει το ίντερνετ πιο γρήγορα".

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έτυχε κοπέλα η οποία κιόλας με χαιρέτησε πίσω από την πόρτα (ie είδε δηλαδή ότι "κόπηκε" το φως από το ματάκι της πόρτας) και μάλιστα μου έλεγε ατάκες του τύπου: "δεν έμαθες τι γίνεται σε όλη την πολυκατοικία σήμερα?", το οποίο ακολούθησε ρεφραίν του τύπου: "Δεν σου είπαν τίποτα η κυρία Σοφία και ο κύριος Παναγιώτης?"

 

;D ;D

 

Ασχετο, αλλα δε συγκρινεται με τους 2 ξανθουληδες που μου ζητησαν (εις την αγγλικην γλωσσα) να μπουν στο σπιτι μου, να δουμε οι 3 μας ενα ντιβιντι για το Χριστο και να το συζητησουμε μετα μεσα απο θεολογικες αναλυσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο, αλλα δε συγκρινεται με τους 2 ξανθουληδες που μου ζητησαν (εις την αγγλικην γλωσσα) να μπουν στο σπιτι μου, να δουμε οι 3 μας ενα ντιβιντι για το Χριστο και να το συζητησουμε μετα μεσα απο θεολογικες αναλυσεις :P

Ορίστε;

Καλά σοβαρά μιλάς;

Υπάρχει τέτοιο σκηνικό;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα και εγώ 24άρα έβαλα προχθές αλλά μόνο 6,5 πιάνει... Δε βαριέσαι σε 30 χρόνια που θα μπουν οι οπτικές ίνες θα έχουν τα παιδιά μας άσε που θα βλέπεις μόνο Digea...

Στο UK το 'χουν πολύ αυτό με τις εταιρίες γκαζιού τρελό γέλιο μας τα'χαν πρήξει κάθε 3 και λίγο...

 

μου 'χουν βγει τα μάτια από το μπλε άντε να ρθει το κίτρινο πίσω στραβώθηκα... φήμες λένε ότι μας χάκαρε το midipart γιατί δίνουμε δωρεάν λαικούς ήχους korg ;D ;D ;D

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο, αλλα δε συγκρινεται με τους 2 ξανθουληδες που μου ζητησαν (εις την αγγλικην γλωσσα) να μπουν στο σπιτι μου, να δουμε οι 3 μας ενα ντιβιντι για το Χριστο και να το συζητησουμε μετα μεσα απο θεολογικες αναλυσεις :P

 

Να μαντεψω οι κλασσικοι Αγγλοι/Γερμανοι ιεραποστολοι με τα κοστουμακια? :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου