Προς το περιεχόμενο

poor man's blues


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τα σχολια σας, να'στε καλα.

 

φιλε Michelle, θα ανεβασω το backing track μεσα στις επομενες μερες (σε αυτο το thread), γιατι το κλιπ το εγραψα σε αλλο υπολογιστη απο αυτον που απανταω τωρα ;)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε, καλά τώρα...ο κλασσικός Γρηγόρης... ;)είχα πολύ καιρό να σε ακούσω και μου έφτιαξες το απόγευμα!!! :)

Απίστευτο feeling...

 

Α καλά...εγώ να φανταστείς έχω κάνει φάκελο στον υπολογιστή μου, "Gregg Blues"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγοτερο delay καλυτερο κουρδισμα περισσοτερο ογκο στα βρωμικα(για μενα περιττα).

...και μη μην αφηνεις το συναισθημα να σε παρασυρη. Εχει και η κιθαρα συναισθημα. ισορροπησετα.(λιγο σφιχτος παραπανο δυνατος-χειρονακτικα-στο οργανο-ασ τη να παρει ανασα).

Τελος λιγοτερες νοτες.(για μπλουζ και οχι για ροκιζοντεχας μπλουζ-ξεκινα πιο χαλαρα και χωσε οσο ανεβαινει το ασμα).

Το χεις πολυ χαλαρα. Δε ξερω τι εκανε σε σενα ο SVR αλλα με πας στον μεγαλο L Allison με τον τροπο σου. ΦΑΤΟΝ ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=s7iMLoV0lbE&feature=related

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσπασες κοκκαλα!!! Bravo!!!

Απο τα καλυτερα που εχω ακουσει εδω μεσα! Ολα δενουν μεταξυ τους!

Τι gear χρησιμοποιείς?

 

thanks man, ενα rack της digitech και το cubase.

Λιγοτερο delay καλυτερο κουρδισμα περισσοτερο ογκο στα βρωμικα(για μενα περιττα).

...και μη μην αφηνεις το συναισθημα να σε παρασυρη. Εχει και η κιθαρα συναισθημα. ισορροπησετα.(λιγο σφιχτος παραπανο δυνατος-χειρονακτικα-στο οργανο-ασ τη να παρει ανασα).

Τελος λιγοτερες νοτες.(για μπλουζ και οχι για ροκιζοντεχας μπλουζ-ξεκινα πιο χαλαρα και χωσε οσο ανεβαινει το ασμα).

Το χεις πολυ χαλαρα. Δε ξερω τι εκανε σε σενα ο SVR αλλα με πας στον μεγαλο L Allison με τον τροπο σου. ΦΑΤΟΝ ;)

 

thanks φιλε μου για τα σχολια και τις παρατηρησεις σου, take care.

 

edit: το backing για το φιλο που το ζητησε.

a_man_and_his_blues.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακόμα μια φορά πολύ καλός φίλε gregg... Κατά τη δική μου γνώμη ούτε πολλά παίζεις, ούτε πολύ ξεκούρδιστος είσαι... Πεντακάθαρος ήχος επίσης... Αλλά όσον αφορά το feeling... νομίζω ότι τα blues δε σου πάνε όσο το μελωδικό hard rock...

Σε προτιμώ 1000 φορές στο "is this love" solo σου όπου πραγματικά ΞΕΧΩΡΙΣΕΣ και αν έπαιζες κάπου live όλοι θα γυρνούσαν να σε κοιτάξουν... ενώ με το παρόν demo θα έπιναν το ποτό τους συζητώντας...

Φυσικά επειδή δεν μπορούμε να είμαστε πολύ καλοί σε όλα όπως πιστεύουν οι σκύλοι είναι φως φανάρι ότι είσαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ κιθαρίστας... Άντε και εις άλλα ανώτερα! 

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου