Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα "ακραία" πολιτικά κόστη είναι καμμιά φορά θέμα τοποθέτησης. Θυμηθείτε πέρισυ την (αντισυνταγματική) έκτακτη εισφορά που (κάποιοι από εμάς) ακουμπήσαμε...

Όταν τα ΜΜΕ δημιουργούν τις κατάλληλες συνθήκες, όλοι οι νόμοι περνάνε εύκολα. Τώρα για το εάν μία κυβέρνηση δεν θα ξαναβγεί...θέλει και λίγο σκέψη...γιατί αλήθεια ψηφίζει ο Έλληνας? Για το καλό του τόπου ή για το προσωπικό του βόλεμα? Εάν το προσωπικό βόλεμα εξαλειφθεί σαν συνθήκη...έχει καμμιά αξία ποιά κυβέρνηση είναι επάνω? Εάν οι πολιτικοί δεν μπορούν να βάλουν το χέρι στο μέλι, έχει κανένα ενδιαφέρον αυτή η θέση γι αυτούς?

Αυτά ελπίζω να ξεκαθαρίσει αυτή η κρίση...

Καλά κρασιά....έχω αρχίσει να πιστεύω πως το ρουσφέτι και το βόλεμα έχουν περάσει στο dna μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τα "ακραία" πολιτικά κόστη είναι καμμιά φορά θέμα τοποθέτησης. Θυμηθείτε πέρισυ την (αντισυνταγματική) έκτακτη εισφορά που (κάποιοι από εμάς) ακουμπήσαμε...

Όταν τα ΜΜΕ δημιουργούν τις κατάλληλες συνθήκες, όλοι οι νόμοι περνάνε εύκολα. Τώρα για το εάν μία κυβέρνηση δεν θα ξαναβγεί...θέλει και λίγο σκέψη...γιατί αλήθεια ψηφίζει ο Έλληνας? Για το καλό του τόπου ή για το προσωπικό του βόλεμα? Εάν το προσωπικό βόλεμα εξαλειφθεί σαν συνθήκη...έχει καμμιά αξία ποιά κυβέρνηση είναι επάνω? Εάν οι πολιτικοί δεν μπορούν να βάλουν το χέρι στο μέλι, έχει κανένα ενδιαφέρον αυτή η θέση γι αυτούς?

Αυτά ελπίζω να ξεκαθαρίσει αυτή η κρίση...

 

Αα γειά σου και σε 'σένα.  :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ντάξει εδώ έχουν μειώσει απο αυτούς που παίρνουν ψύχουλα και δεν έχουν μειώσει ούτε στο ελάχιστο τη βουλευτική αποζημίωση που είναι 6000 έκαστος. Ταχαμτης δεν τα μειώνουν για να μην δωροδοκούνται ::)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τέρρυ να φανταστώ οι στατιστικές αυτές έχουν σα βάση τα στοιχεία που δίνουμε ΕΜΕΙΣ στη Eurostat?  ;D ;D ;D

Έλα τώρα μην γίνεσαι σκληρό αγόρι  ;D Όχι είναι από την ευρωπαϊκή στατιστική υπηρεσία και νομίζω ότι έχει τα δικά της στατιστικά εργαλεία- αλλά κρατάω και μια επιφύλαξη. Λες να τους παραμυθιάσαμε και εκεί;

Πάντως κρίνοντας εξ ιδίων τα αλλότρια, πλέον κάνω δύο δημοσιογραφικές δουλειές και πάω για τρίτη. Όχι γιατί έχω κάποιο βίτσιο με την ενημέρωση, αλλά εδώ και κάποιο καιρό με την μια δεν γινόταν προκοπή καθώς έφαγα τα «ψαλίδια της αρκούδας»... :'(

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κρασιά....έχω αρχίσει να πιστεύω πως το ρουσφέτι και το βόλεμα έχουν περάσει στο dna μας

Και στων Γερμανών (όπως αποδείχθηκε) και όλων των λαών φαντάζομαι...αυτό είναι μέσα στην ανθρώπινη φύση. Απλά σε άλλες χώρες, υπάρχουν νόμοι και εφαρμόζονται

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στων Γερμανών (όπως αποδείχθηκε) και όλων των λαών φαντάζομαι...αυτό είναι μέσα στην ανθρώπινη φύση. Απλά σε άλλες χώρες, υπάρχουν νόμοι και εφαρμόζονται

+10000 ενώ στο Ελλαδιστάν οι νόμοι υπάρχουν για τα μάτια του κόσμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000 ενώ στο Ελλαδιστάν οι νόμοι υπάρχουν για τα μάτια του κόσμου...

Είπαμε, η κρίση μπορεί να έχει και τα καλά της...όσο έχουμε αυτόν τον ήλιο και αυτό το μπλέ...ελπίζουμε! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τοτε που με θυμαμαι,

ακουγα να μπαινει καποιος γνωστος στο δημοσιο μεσω του γνωστου πολιτικου.

(και εμενα τον ιδιο,και η γιαγια μου ηθελε να με βαλει τοτε στον ΟΤΕ ή τη ΔΕΗ που ηταν και ο παππους μου,..και τελευταια με φωναξε αντιδημαρχος της Αθηνας για να με ενταξει στην "ομαδα" του...αρνηθηκα ευγενικα,λεγοντας οτι εγω με τη δικια μου δουλεια δεν εχω αναγκη,ας δωσουμε τη θεση σε καποιον ανεργο οικογενειαρχη...)

 

Και φυσικα ολα αυτα τα κομματικα ρουσφετια μας γεμισαν αχρηστους,

(επαγ/τικα εννοω,οχι ηθικα...καποιοι απο αυτους δουλευουν σα σκυλια,και δεν ξερουν καν οτι αυτο που κανουν θα ηταν απλως αχρηστο αν απλοποιουσαμε τα πραγματα..)

γιατι δεν καταφεραν τουλαχιστον να τους τοποθετησουν εκει που σημερα,παραδοξως,εχουμε ελλειψεις...(παιδεια,υγεια....)

 

Ειναι προφανες οτι αυτη η χωρα εχει ενα καρο αχρηστους δημοσιους,

που το μονο που κανουν ειναι να εξυπηρετουν τη γραφειοκρατεια.

Και η γραφειοκρατεια με τη σειρα της δημιουργηθηκε για να δικαιολογηται

η παρουσια των πολυπληθων κηφηνων...

 

..που τοσα χρονια τρωγαν' το μελι για παρτη τους...

 

Τωρα το ΔΝΤ ηρθε για το βασιλικο πολτο... ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν χρωστας λεφτα χρωστας λεφτα..τι ιδιωτικο και δημοσιο χρέος? χρέος είναι όλα...και χρέος προς τις τράπεζες και τις πολυεθνικες (η οποια βουλη νομοθετει για παρτη τους) ...όταν ο άλλος δουλευει για να ξεχρεωσει ιδιωτικο δανειο ΔΕΝ δουλευει για να ξεχρεωθει η Ελλας..οποτε ένα και το αυτό..μας είναι άχρηστος...(όχι εμενα ..αυτών) ;)

 

ουδεμια σχεση δεν εχει το ιδιωτικο χρεος με τη χρεοκοπια ενος εθνους

 

σκεψου οτι στην ισχυροτερη οικονομια της ΕΕ (Γερμανια) το ιδιωτικο χρεος ειναι 3ΠΛΑΣΙΟ απο το Ελληνικο,το ιδιωτικο χρεος ΚΙΝΕΙ την οικονομια ετσι κι αλλοιως σε ΟΛΟ τον κοσμο (με εξαιρεση την Β.Κορεα & την Κουβα),φτανει βεβαια να ΥΠΑΡΧΕΙ οικονομια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ντάξει εδώ έχουν μειώσει απο αυτούς που παίρνουν ψύχουλα και δεν έχουν μειώσει ούτε στο ελάχιστο τη βουλευτική αποζημίωση που είναι 6000 έκαστος. Ταχαμτης δεν τα μειώνουν για να μην δωροδοκούνται ::)

 

Όπα, αυτό δεν το έχω ακούσει. Δηλαδή η υψηλή αποζημίωση υπάρχει για να προστατεύει τον κακόμοιρο, επιρρεπή βουλευτή από την δωροδοκία; Σαν να λέμε ότι και επίσημα θεωρούμε τους 300 ανθρώπους χαμηλότερου ηθικού επιπέδου; 'Ντάξει, όλοι το ξέρουμε οτι είναι, αλλά και επίσημα; Πες μου οτι δεν ισχύει, σε παρακαλώ. Θα κάνω χαρακίρι.

 

So fu@#$ng true \/ \/

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου