Προς το περιεχόμενο

I think I am in love...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

μια τυπική γυναίκα, στα 4/5 τουλάχιστον του βίου της, καταβάλλει μια τιτάνια προσπάθεια να τραβάει την προσοχή των ανδρών και σε κάθε περίπτωση να μεγιστοποιήσει την ομορφιά της

 

με το ντύσιμο

το χτένισμα

το μακιγιάζ

το περπάτημα

Ο,ΤΙ άλλο μέσο διαθέτει

 

(αν δεν με γελούν τα μάτια μου, η κοπελιά - που όντως το κατέχει το μπάσο - το φοράει κατάσαρκα το κολλητό μπλουζάκι)

 

...και όταν ο άνδρας την προσέξει, είναι σεξιστής

 

Lips Sealed                                        ...χαχα ρε τον θεο τι εγραψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια τυπική γυναίκα, στα 4/5 τουλάχιστον του βίου της, καταβάλλει μια τιτάνια προσπάθεια να τραβάει την προσοχή των ανδρών και σε κάθε περίπτωση να μεγιστοποιήσει την ομορφιά της

 

Κατά τη γνώμη μου δεν είναι έτσι...

Μια τυπική γυναίκα καταβάλει μια τεράστια προσπάθεια να εκμηδενίσει τις άλλες γυναίκες. Το έπαθλο άντρας δεν έχει, ουσιαστικά, και μεγάλη σημασία...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου το θέμα έχει εκτροχιαστεί τόσο που προσπαθώ να κόψω μερικά σχόλια που να αναφέρονται στη μουσικό αυτή και να κρατήσω και την κουβέντα ξεχωριστά η οποία είχε ενδιαφέρον.

 

Λυπάμαι που μερικοί προσβληθήκατε τόσο πολύ από την αντίδρασή μου λες και κατηγόρησα σεξιστή όποιον έχει γράψει στο νοιζ, χτες σήμερα και αύριο.

Ελπίζω όλοι εσείς που αρπαχτήκατε για τη θεώρησή μου ως σεξιστικής της αντιμετώπισης της κοπέλας να μπορείτε να διαβάσετε τα πρώτα μηνύματα και να καταλάβετε που και γιατί έγινε κακός χειρισμός και να ξεκολήσετε να λέτε άκυρα τα οποία συνεχίζουν να προσβάλλουν ανθρώπους με τους οποίους δεν έχετε λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρώτησα και πριν αλλά εσύ δεν απάντησες. Πιστεύεις πραγματικά ότι ο JB την πήρε εμπειδή δεν βρήκε καλύτερο μπασίστα/μπασίστρια για την μπάντα του;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησα αλλά δεν διάβασες. Διάβασες;

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176684.msg440712#msg440712

 

Για να ξέρεις τι κόπος είναι πληροφοριακά θα σου πω ότι ξέρω μπασίστες οι οποίοι παίζουν και 10 και 20 χρόνια και για τον Beck δεν είναι.

Θα σου πω επίσης πως προφανώς το ότι βρέθηκε να παίζει με τον Beck δεν έγινε επειδή έβαλε ο Beck αγγελία "Ζητείται Μπασίστας" έσκασαν χιλιάδες θεοί και πήρε την κάπως χειρότερη αλλά κοπέλα Tal Wilkenfeld. Προφανώς ήξερε πολύ καλά ποια ήταν πριν την βάλει στην ομάδα.

 

Σκέψου τώρα τι πρέπει να κάνει ένας μουσικός ώστε να είναι στην κατηγορία που ο Beck σε σκέφτεται για το γκρουπ του και πες μου αν το μόνο που μετράει για να φτάσεις εκεί είναι το φύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω ότι, ίσως, η μόνη σεξίστρια εδώ μέσα είσαι εσύ επειδή  - για να μην "υποβιβάσεις" το φύλο σου - αρνείσαι να αποδεχτείς ότι αν η Tal ήταν Ο Tal ούτε σε συναυλία του JB δεν θα τον άφηναν να μπει και ας είχε και εισιτήριο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου