Προς το περιεχόμενο

I think I am in love...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε τι ωραία ας αποδεχθούμε λοιπόν ότι είναι φυσιολογικό αυτό να παρατήσω κ εγώ το μπάσο μιας κ το μόνο που θα χει να ασχοληθεί κανείς μαζί μου είναι η φάτσα μου. :)

 

μια τυπική γυναίκα, στα 4/5 τουλάχιστον του βίου της, καταβάλλει μια τιτάνια προσπάθεια να τραβάει την προσοχή των ανδρών και σε κάθε περίπτωση να μεγιστοποιήσει την ομορφιά της

 

με το ντύσιμο

το χτένισμα

το μακιγιάζ

το περπάτημα

Ο,ΤΙ άλλο μέσο διαθέτει

 

(αν δεν με γελούν τα μάτια μου, η κοπελιά - που όντως το κατέχει το μπάσο - το φοράει κατάσαρκα το κολλητό μπλουζάκι)

 

...και όταν ο άνδρας την προσέξει, είναι σεξιστής

 

:-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ένας τυπικός ΑΝΘΡΩΠΟΣ προσπαθεί καθημερινά να τραβήξει το αντίθετο (ή και το ίδιο) φύλο.

 

Πόσο νιο νιο θέλει να καταλάβετε ποιο είναι το πρόβλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(αν δεν με γελούν τα μάτια μου, η κοπελιά - που όντως το κατέχει το μπάσο - το φοράει κατάσαρκα το κολλητό μπλουζάκι)

 

...και όταν ο άνδρας την προσέξει, είναι σεξιστής

 

:-X

 

Ναι ρε συ, στείλτης ένα mail την επόμενη φορά που θα βγει στη σκηνή να φοράει μπούρκα.

 

Υπάρχουν άντρες που "προσέχουν" μια γυναίκα και απλά κάνουν ηλίθια σχόλια με τους φίλους τους.

 

Και υπάρχουν και άντρες που "προσέχουν" μια γυναίκα και πράττουν τα δέοντα.  ;)

 

Έκαστος εφ'ω ετάχθη.  

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι  :)

 

Παλιότερα μου άρεσε, αλλα τώρα όχι, δεν τρελένομαι βασικά οχι ότι είναι άσχημος

άσχημος είναι (στη φάτσα), από την άλλη είναι όμως ο μεγαλύτερος (εν ζωή) rock κιθαριστας

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ είπαμε, είσαι Ανώτερος Ανθρωπος

 

αφού το 'παμε!   ???

 

Κι εσύ, από τα γραφόμενά σου:

 

μια τυπική γυναίκα, στα 4/5 τουλάχιστον του βίου της, καταβάλλει μια τιτάνια προσπάθεια να τραβάει την προσοχή των ανδρών και σε κάθε περίπτωση να μεγιστοποιήσει την ομορφιά της

 

με το ντύσιμο

το χτένισμα

το μακιγιάζ

το περπάτημα

Ο,ΤΙ άλλο μέσο διαθέτει

 

...είσαι σεξιστής. Και το πρόβλημα είναι ότι δεν το έχεις καταλάβει ακόμα.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τυπικός ΑΝΘΡΩΠΟΣ προσπαθεί καθημερινά να τραβήξει το αντίθετο (ή και το ίδιο) φύλο.

 

δεν έχεις παρά να συγκρίνεις πόση "σάρκα" αποκαλύπτει μια γυναίκα σε μια βραδυνή έξοδο και πόση ένας άνδρας, ακόμη κι όταν η θερμοκρασία ΔΕΝ το επιτρέπει, και θα σου λυθούν οι περισσότερες σχετικές με το θέμα απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις παρά να συγκρίνεις πόση "σάρκα" αποκαλύπτει μια γυναίκα σε μια βραδυνή έξοδο και πόση ένας άνδρας

O άνδρας επιδεικνύει το πορτοφόλι του και προσπαθεί να το κάνει να φαίνεται μεγαλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποια στιγμή αναρωτήθηκα γιατί να ασχολούμαστε με την μουσική και την τέχνη γενικότερα, διάβασα ένα άρθρο ενός ανθρωπολόγου ο οποίος έλεγε εν ολίγοις πως ότι κάνουμε σαν άνθρωποι και ξεφεύγει από τα πλαίσια ικανοποίησης των βασικών αναγκών το κάνουμε για να προσελκύσουμε το αντίθετο φύλλο με απότερο σκοπό την αναπαραγωγή το εντονότερο ενστικτο του ανθρώπου που δεν αποβάλεται εύκολα απο την φύση του..

 

Θέλω να καταλήξω στο ότι ίσως και ο JB και η κοπελιά και ο κάθε ένας μουσικός/καλλιτέχνης/αθλητής/chef κτλ, ενστικτωδώς προσπαθεί να προσελκύσει...

 

[μην ξεχνάμε πως η ομορφιά του παγωνιού για παράδειγμα ειναι για αυτον τον λόγο, δεν σημένει όμως οτι επειδή αποβλέπει στην αναπαραγωγή δεν πρεπει να το θαυμαζουμε.. το ίδιο μπορει να ισχύει και για την τέχνη]

 

Δεν λεω οτι έτσι είναι, αλλα ότι έτσι μπορεί να είναι... τροφή για σκέψη μιας και το σημερινό βραδινό διαβασμα πήγε περίπατο ακούγωντας Jeff Beck...

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις παρά να συγκρίνεις πόση "σάρκα" αποκαλύπτει μια γυναίκα σε μια βραδυνή έξοδο και πόση ένας άνδρας, ακόμη κι όταν η θερμοκρασία ΔΕΝ το επιτρέπει, και θα σου λυθούν οι περισσότερες σχετικές με το θέμα απορίες

Δηλ δεν κατάλαβα... Οι γυναίκες κρυωνουν λιγότερο, αυτό θέλεις να πεις? Τζάμπα τους αγοράζουμε τις γούνες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου