Προς το περιεχόμενο

Switch Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσα επάνω σε αυτές τις κιθάρες, αλλά δεν βρίσκω ποιός τις κατασκευάζει.

Έχουν ενδιαφέρον(!!!?? έχουν?) γιατί φαίνεται να απαντούν σε ένα αιώνιο πρόβλημα

 

Traditional wooden guitars and basses can be produced from a number of different types of woods or combinations of wood. It is the selection of the type of wood that will give the instrument its character. Not all woods are created equal nor are two pieces of wood exactly alike. Another factor to consider when selecting the wood is the cost. Good quality woods simply cost more and are no longer in abundant supply. The wood for guitar bodies is not the only consideration, woods for the necks and fingerboards are equally as important. Different types of wood used for fingerboards and necks will transfer energy at different speeds and intensity.

 

Now, imagine for a moment that you could give the guitar designer a piece of wood with the exact density to deliver ultimate vibration and frequency. Imagine a piece of wood that can be styled and shaped and also have a perfect balanced weight. Imagine a finger board that could deliver energy to the guitar body faster than traditional wood. And consider the cost for a guitar or bass guitar with a neck and body made as one piece. Wouldn't this be the ultimate neck-thru body? Are these ideas to far out in the future?""

 

και γιατί είναι necktrough και πάμφθηνες. Κάποιες κυκλοφορούν και με midi ready εγκαταστάσεις

big.jpg

switch%20vibracell.jpg

 

Έχω βρεί τις διαφημίσεις τους, αλλά το site τους, δεν αντιδρά. Ξέρει κανείς τίποτα?

switch.pdf

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ομορφα οργανακια παντως! Πρωτη φορα τις βλεπω οποτε δεν εχω αποψη.. παντως το κειμενο τους ειναι δελεαστικο με τον τροπο που το παρουσιαζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρία φαίνετε να υπήρχε κάπου το 2004-2005 (έκαναν παρουσιάσεις στο NAMM), αλλά πλέον καμία αναφορά.

Εμφανισιακά τουλαχιστον είναι όμορφες.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αυτό μπόρεσα να βρω αν σε βοηθάει

Έχω βρεί και εγώ διάφορα σε forums, αλλα όλα είναι εκεί γύρω στο 2006-2008...Άλλη μία προσπάθεια κάποιων που ξεκίνησαν με όνειρα και φούνταραν γρήγορα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό, αν ήξερε βέβαια το παλικάρι να παίζει θα ήταν καλύτερα.

 

 

 

εντιτ: Και αυτό

http://www.guitarshop.net/guitars4salenewswitchelectric.htm

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα έχω βρεί...που τις φτιάχνανε δεν βρίσκω, να δώ τι πατέντα κάνανε. Και δεν βρίσκω φωτογραφίες από τη πίσω πλευρά για να καταλάβω πως έχουνε κάνει το καλούπι.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρεί και εγώ διάφορα σε forums, αλλα όλα είναι εκεί γύρω στο 2006-2008...Άλλη μία προσπάθεια κάποιων που ξεκίνησαν με όνειρα και φούνταραν γρήγορα?

μαλλον. απο οσες ειδα ,παντως ομορφες δεν τις λες! :P   τωρα αν ηταν/ειναι καταπληκτικες στο παιξιμο και τον ηχο μαλλον θα τις ξεραμε ηδη εξαιτιας και τοθ χαμηλου κοστους! (αυτα τα σκαψιματα δε μου αρεσουν καθολου)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Switch Guitars

 

These guitars are molded whole from a polyurethane resin that frees them from the structural whims of mere wood. These caught my eye at the show, if they had a black light in the booth they probably would have put out my eye.

 

Switch Music, Inc.

1900 S. Proforma Ave, Ste F-2

Ontario, CA 91761

(909) 947-8618

www.switchmusic.com

 

αλλά μάλλον έκλεισε η εταιρία  ;)

 

SwitchGuitar.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontario, CA 91761

Άρα είναι καναδέζικες (και όχι κινέζικες όπως υπολόγιζα...). Που θα μπορούσα άραγε να βρώ τα καλούπια τους τώρα που δεν τα χρειάζονται? :o ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου