Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Mark V Combo or Head??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως που έχω τον Rect-O-Verb Single Rectifier 1x12 combo είναι απόλυτα ευχαριστημένος τόσο από την ένταση όσο και από τα μπάσα του (είναι 3/4 κλειστός από πίσω). Έχει πολύ περισσότερο μπάσο από 2χ12 combo που είχα (TSL 602). Οπότε πιστεύω ότι και ο Mark V δεν θα υστερεί σημαντικά από αυτή την άποψη. Αν πάλι κάνεις live  και μετακινήσε συχνά πάρε κεφάλα με 2χ12 καμπίνα και θα είσαι κομπλέ.

 

Πάντως αν διαθέτεις τα χρήματα πάρε τον ενισχυτή, αξίζει. Εγώ είχα δοκιμάσει πολύ πράγμα στα 1000-1400 ευρώ ώστε να έχω παρόμοιο ήχο. Τέλος, τα έσκασα, πήρα Boogie και έχω αυτό που θέλω. Όχι λύσεις-ημίμετρα του τύπου "να πάρω κάτι που μοιάζει λίγο με Boogie ή λίγο πχ. με Diezel". Αν έχεις το χρήμα, την διάθεση και την υπομονή, go for the real thing.

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος boogie τελικα εχει τα περισσοτερα γκαζια ?

 

Για γκάζια δεν ξέρω, αλλά εαν θέλεις φυσικό κρυστάλινο αέριο ο Lone Star είναι καταπληκτικός  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να χω 3500 θα εχω και 4000 οποτε WIZARD.

Στο θεμα τωρα. Κεφαλη.

Γιατι μεταφερεται καλυτερα, χωνει οσες καμπινες θες, δε χτυπιεται στης μεταφορες και τελος για κομπο παιρνεις με τα μισα και καλυτερο να πω? πιο ευελυκτο ισως? κατι τετοιο.

Αλλα και παλι WIZARD και οχι υπερτιμημένες και υπερεκτιμημένες λυσεις.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος boogie τελικα εχει τα περισσοτερα γκαζια ?

To ζήτημα στο γκάζι δεν είναι πάντα το πόσο αλλά το τί γκάζι. Πχ. είχα δοκιμάσει τον ENGL Powerball (σε κεφάλι) και είχε πολύ μα πολύ γκάζι το οποίο όμως σε μέτριες εντάσεις ακουγόνταν τζι-τζί-κι.

Τώρα ποιο Boogie έχει το περισσότερο δεν ξέρω. Λογικά οι Rectifier (όλα τα μοντέλα με Road King κλπ κλπ) και οι Mark σειρές είναι πολύ γκαζωμένες. Τα Lonestar, Εxpress και Transtlantic έχουν πιο vintage χαρακτήρα από όσα γνωρίζω. Για άλλα μοντέλα (Nomad, F30-F50, DC Caliber) κλπ. δεν ξέρω δεν απαντώ.

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου