Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για newbee κιθαρίστα. Αγορά κιθάρας.


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η pacifica ουτε εμενα μου αρεσει αισθητικα, και αυτος ηταν ενας απο τους λογους που την πουλησα.παντως οφειλω να παραδεχτω οτι ηταν παραπανω απο μια χαρα για τα λεφτα της.ιδιαιτερα μετα απο ενα καταπληκτικο(αλλα τσουχτερο) setup απο τον καγμακη ηταν "εργαλειο". :wink:

τωρα παιζοντας με την rockinger βεβαια εχω παθει την πλακα μου και θα την συνηστουσα ανεπιφυλακτα.εχει πανευκολο και ξεκουραστο μπρατσο,δεν ξεκουρδιζεται με τιποτα και ο ηχος της με τρελαινει, αλλα ξεφευγει χρηματικα απο αυτο που ζηταει το παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα παιζοντας με την rockinger βεβαια εχω παθει την πλακα μου και θα την συνηστουσα ανεπιφυλακτα.εχει πανευκολο και ξεκουραστο μπρατσο' date='δεν ξεκουρδιζεται [b']με τιποτα[/b] και ο ηχος της με τρελαινει

Παρεπιπτόντως...(άσχετο με το θέμα), το nut στο είχαν κόψει σωστά στην Rockinger ή ο Superfunk?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για ενισχυτή καμιά ιδέα....?

:?:

 

Βέβαια ο Thomann έχει και κάποια guitar packs (με κιθάρα, ενισχυτή κλπ) σε ΠΟΛΥ χαμηλές τιμές, αλλά δε ξέρω τι λένε από ποιότητα:

Πχ:

http://www.thomann.de/thoiw7_behringer_vtone_guitarpack_prodinfo.html

 

http://www.thomann.de/thoiw7_yamaha_erg_121_gp_bl_packet_prodinfo.html

 

http://www.thomann.de/thoiw7_artikel-174554.html

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως...(άσχετο με το θέμα)' date=' το nut στο είχαν κόψει σωστά στην Rockinger ή ο Superfunk?[/quote']

 

ειχα ζητησει και πληρωσει να μου το κοψουν για 11ρες και ειναι μια χαρα.δεν χρειαστηκε καμια επεμβαση :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω μια συνεχή φαγούρα στην τσέπη μου ... :cry: :cry: :lol: :lol:

 

αν "ξυθεις" παντως ζητα να σου βαλουν και ενα string tree. βοηθαει... :D :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SQUIER ΔΑΓΚΩΤΟ!!! :lol: :lol:

 

ρε παιδια' date=' ας πουμε μια yamaha pacifica που εχει και διπλο μαγνητη στο bridge μηπως ειναι καλυτερη λυση απο μια squier?

ειχα την pacifica και την βρισκω ακρως ποιοτικοτρη απο οποια squier εχω πιασει στα χερια μου.

μιλαω γι αυτην, η οποια παρεπιπτοντως απο γερμανια κανει 219 ευρω. [/quote']

 

+1000 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι pacifica εχουν ωραια αισθηση στο παιξιμο , ειναι πολυ ελαφριες αλλα οχι και ποιοτικη (οκ ειπες ποιοτικοτερη απο squier) . το pickguard και το switch για τους μαγνητες μοιαζουν με ταπερ . ετσι μου φανηκε πριν λιγες μερες που επαιξα με μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου