Προς το περιεχόμενο

Βοηθείστε στην επιλογή κιθάρας! Αναποφάσιστος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παρατηρώ ότι και οι 2 έχουν ενεργούς  emg μαγνήτες. Οπότε Gibson με emg δεν θα'ναι τόσο alround όσο μία Gibson με gibson μαγνήτες. Επίσης η c7 hellraiser έχει και την επιλογή για split των μαγνητών σε μονοπήνιους οπότε γίνεται περισσότερο alround απο την explorer.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οπως βλεπεις φιλτατε το debate συνεχιζεται με μοιρασμενες τις ψηφους!

Συμφωνω για τους μαγνητες που εγραψε ο Pilgrim, ειναι και αυτο ενα θεμα..

Σκεψου και το αλλο, εχεις 2 6χορδες, παλι 6χορδη θα παρεις? και θα ρχισεις τα χαμηλα κουρδισματα κλπ κλπ??

Παρε κατι διαφορετικοοοοοο

παρε την Schecter!! (Μην με ξεχασεις οταν θα την πουλησεις!  :P )

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αυτην που θα σε εμπνέει περισσοτερο. Αυτη που θα την βλεπεις  και θα σε φτιαχνει ρε αδερφε! Η κιθάρα ειναι σαν την γυναίκα , ή σε ανάβει ή οχι. Δεν εχει μέση κατάσταση

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θεωρώ ότι το να σε πειράζει η κιθάρα αν δεν είναι εργονομικό το πρόβλημα αλλά λόγω εμφάνισης δείχνει μια ποίο στενή σχέση με την κιθάρα σαν ανικείμενο παρά με την μουσική... φυσικά προσωπική γνώμη που δεν μπορεί να αποδειχτεί.

 

Ο roland cube20x που έχεις μπορεί να είναι καλός για την κατηγορία του, αλλά το γεγονός ότι έχεις πεταλακι death metal digitech όπως λες μου λέει ότι κατα βάθος δεν σε ικανοποιεί ο ήχος σου, μια που ο roland έχει αρκετά είδη παραμόρφωσης τουλάχιστον ο cube 15x που τον ξέρω.

 

Συγνωμη σε ολους για την καθυστερηση! ειχα μια δουλιτσα εξω. το πεταλακι digitech το πηρα 20 ευρω απο κολλητο μου μονο κ μονο για να το χρησιμοποιω σε στουντιο οποτε το χρειαστω. καμια σχεση με την αποδοση του Roland. ειμαι υπερικανοποιημενος με τον ενισχυτακο μου κ μακαρι να μπορουσα να βγαζω τον ηχο του κ εκτος σπιτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι να πάρεις την Gibson. Αμήν τι άλλο είναι μια κλασική εταιρεία και η explorer είναι ένα αναγνωρισμένο μοντέλο. Και επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι κάπου μεταξύ 16-19 πρέπει να σου πω φίλε ότι η αναποφασιστικότητά σου ΔΕΝ είναι σε καμιά περίπτωση κάτι το ανησυχητικό. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι σ' αυτήν την ηλικία έτσι ήμασταν και μη σου πω ότι ακόμα και στα 30 που είμαι τώρα αρρωσταίνω κατά καιρούς με διάφορα όργανα. Έτσι είναι το παιχνίδι.

Απλά από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι μέχρι τώρα ίσως έχουν περάσει από τα χέρια μου καμιά 10αριά όργανα και το μόνο που έχω κρατήσει είναι μια fender strato (οκ και 2 ακόμα αλλά για συναισθηματικούς λόγους). Και η επόμενη που θα αγοράσω θα είναι κατά πάσα πιθανότητα μια Gibson. Κλασικά πράματα δηλαδή, δεν χάνουν ποτέ την αξία τους.

 

Ειμαι στα 23.. απλα αργησα να μαθω κιθαρα γιατι εμενα σε βουνο πολλα χρονια με 20 κατοικους κυριολεκτικα εξω απο τα τρικαλα. στα 21 ξεκινησα κιθαρα. αλλα το επιπεδο μου ειναι σχετικα καλο διοτι ολη μερα με μια κιθαρα στο χερι ειμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπεις φιλτατε το debate συνεχιζεται με μοιρασμενες τις ψηφους!

Συμφωνω για τους μαγνητες που εγραψε ο Pilgrim, ειναι και αυτο ενα θεμα..

Σκεψου και το αλλο, εχεις 2 6χορδες, παλι 6χορδη θα παρεις? και θα ρχισεις τα χαμηλα κουρδισματα κλπ κλπ??

Παρε κατι διαφορετικοοοοοο

παρε την Schecter!! (Μην με ξεχασεις οταν θα την πουλησεις!  :P )

 

Οχι βεβαια! δεν θα σε ξεχασω! αλλα πολυ σιγουρο σε κοβω πως θα την πουλησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνει η Gibson explorer 84 reissue ακόμα!!!Αθήνα παίζει πουθενά;Δώστε μου κανα site για αγορά!

 

Οχι δεν βγαινει... μονο 400 κομματια νομιζω περιπου εβγαλαν το 2007 με το ανοιχτο ασπρο χρωμα κ οχι το κλασικο κρεμ που κιτρινιζει με τον καιρο. Γιατι αραγε να συμβαινει αυτο??? βλακεια.. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου γενικά τι σχήματα σε πωρώνουν για να προτείνω κανα 2 κιθάρες που μ'αρέσουν πολύ εμένα και ίσως αρέσουν και σένα.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι???θα παρεις κρεμ κιθαρα και θα παιζεις μεταλ???  

Αισχος! ;D ;D ;D

απλα αν εχεις αμφιβολιες απο τωρα, αφου παρεις την μια, πιασεις μια δουλεια θα θες αλλη και αλλη και αλλη και καπου στο ενδιαμεσο θα πουλας κιολας...

Επισης αυτο ειναι σιγουρο οτι θα συμβει γιατι εμπλεξες με το νοιζ, ολοι ετσι την παταμε... ;D

 

Πχ..

Εστω οτι παιρνεις την Schecter, ok?

Μετα απο 2 χρονια (και λιγοτερο μην σου πω) βλεπεις την gibson στις αγγελιες του νοιζ σε χαμηλη τιμη, τοτε

1. κανεις τα παντα να την παρεις

2. ανεβαζεις σε αγγελια την Schecter την βλεπω εγω, τρεχω πανικοβλητος να δανειστω ή να πουλησω για να την παρω.

 

Και αυτη η διαδικασια συνεχιζεται στο διηνεκες....

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου