Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ M-Audio Fast Track Ultra 8R


pontios13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ειμαι καινουριος στο νοιζ!!προσφατα πηρα απ το τομαν την M-Audio Fast Track Ultra 8R!!την εγκατεστισα στον η/υ τις πρωτες 2 φορες επαιζε κανονικα!!την συνδεω μια φορα και δεν την αναγνωριζε ο η/υ!!δοκιμασα σχεδον τα παντα(αλλαγη καλωδιο usb,new drivers,αλλαγη θυρας usb)και σινεχιζει να μην την αναγνωριζει!!μηπως ξερει κανενας απο παρομοια εμπειρια κατι??ευχαριστω πολυ!!!δαμιανος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ειμαι καινουριος στο νοιζ!!προσφατα πηρα απ το τομαν την M-Audio Fast Track Ultra 8R!!την εγκατεστισα στον η/υ τις πρωτες 2 φορες επαιζε κανονικα!!την συνδεω μια φορα και δεν την αναγνωριζε ο η/υ!!δοκιμασα σχεδον τα παντα(αλλαγη καλωδιο usb,new drivers,αλλαγη θυρας usb)και σινεχιζει να μην την αναγνωριζει!!μηπως ξερει κανενας απο παρομοια εμπειρια κατι??ευχαριστω πολυ!!!δαμιανος!!

 

 

Μήπως έχει πρόβλημα ο υπολογιστής σου; Εάν έχεις πρόβαση και σε άλλον υπολογιστή, κάνε μία δοκιμή κι εκεί, π.χ σε ένα φίλο ή γνωστό σου. Ειδάλλως, εφόσον έχεις καλύψει όλα τα ενδεχόμενα, στη θέση σου θα έκανα ένα format τον υπολογιστή. Ίσως υπαρχει κανένα τρελό conflict με κάποια άλλη συσκευή ή με κάποια εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα δοκιμασω και σ εναν αλλον υπολογιστη να δω!!!εχω και την αλλη καρτα ηχου αυτην που ειχε ο η/υ πανω!!δεν νομιζω επειδη υπαρχει να μην αναγνωριζει την καινουρια!! ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, εφόσον την έχεις δοκιμάσει και σε άλλους υπολογιστές, δεν αποκλείεται να υπάρχει όντως πρόβλημα στην κάρτα ήχου. Την αγόρασες καινούργια ή μεταχειρισμένη; Αν είναι το δεύτερο, ίσως να υπήρχε πρόβλημα από τον προηγούμενο κάτοχο. Αν είναι καινούργια, απευθύνσου στο κατάστημα από όπου την αγόρασες. Ίσως να είναι ελαττωματική και να καλύπτεσαι από εγγύηση και να δικαιούσαι επισκευή ή αντικατάσταση του μηχανήματος.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Έχεις ελέγξει αν υπάρχει κάποια προϋπόθεση κατά το άνοιγμα της κάρτας και του υπολογιστή, δηλαδή ποιο θα πρέπει να ανοίξει πρώτο; Ορισμένες κάρτες ήχου θα πρέπει να ανοίξουν πριν από τον υπολογιστή, ενώ άλλες το αντίθετο. Γι' αυτό το λόγο, θα πρότεινα να συμβουλευτείς το εγχειρίδιο χρήσης του μηχανήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου