Προς το περιεχόμενο

επιλογη μονων (single coil) μαγνητων


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια....

 

ολα καλα ???

συγνωμη αν ξαναρωταω ενα θεμα που εχει ξανασυζητηθει απλα σε παλια θρεντς δεν μπορεσα να βρω καποιο θεμα που να με καλυπτει...

ενδιαφερομαι να αναβαθμισω την στρατοκαστερ μου...

στην bridge θεση εχω τον dimarzio super distortion (humbucker) , ειναι αρκετα δυνατος μαγνητης οποτε ψαχνω καποιους μονους που να ειναι αρκετα δυνατοι ωστε να συνδυαστουν... απο οτι εχω δει η jackson του adrian smith που εχει τον ιδιο humbucker βαζει τους HOT SAMARIUM COBALT NOISLESS , αλλα αυτους δεν μπορω να τους βρω να τους αγορασω ευκολα... τουλαχιστον ελλαδα , thomann δεν υπαρχουν !!!!

εν τω μεταξυ δεν τους εχω ακουσει κιολας και ελλαδα αντε να βρεις την jackson του smith...εσεις τους εχετεακουσει ? η εχετε  καποιες αλλες προτασεις ?? οχι humbuckers in a single coil size...

επιθυμω , κλασσικο ηχο fender απο τις θεσεις neck & middle (σκασιμο , κτλ.)

 

ευχαριστω.....!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Οι Maiden κάποια στιγμή χρησιμοποιούσαν και τους Seymour Duncan Quarter Pounder. Αυτοί είναι αρκετά δυνατοί, και είναι πραγματικοί μονοί (βέβαια είναι πολύ πιο "μεσαίοι" από έναν παραδοσιακό single coil).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:'( :'( :'( :'( :'( :'(

 

αρνητικε τυπε....

 

 

 

θα σου πω το εξης.....στην american deluxe μου φοραγα middle ,neck τους ssl-5 με σκοπο να πετυχω στο περιπου αυτο που λες...........αλλα τον κλαιγαν τρεις..σκασιμο μηδεν........ωραιος ηχος....αλλα χωρις ιχνος σκασιματος....ηθελα και εγω να ταιριαξω 2 μονους με τον duncan custom που ειναι γκαζωμενος στη θεση bridge.....αλλα ηχητικα ενω ταιριαξανε σκασιμο δεν υπηρχε.....

 

 

http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sssl5_custom_staggered_strat.htm

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας ντιμαρζιο χαμπακερ πυ σπλιταρωντας να δινει κατι απο αυτο που ζητω ?

οι χοτρειλς ειναι οκ αλλα παλι να αγοραζω πικγκαρντ για μονους κτλ....?? μετα χανεται εντελως ο ηχος φεντερ και δεν θελω... :-\ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκασιμο με δυνατο σε output single coil....για να τον ταιριαξεις με τον super distortion απλα το ξεχνας.....

 

+100

..έτσι απλά...

χάλασα πολλά ,κατέληξα σε Texas neck & Van Zandt middle , σπλίταρα και τον dp100 ...

έφτασα κάπως (blues γκάζι-->καφρίλα,super καθαρά,σκάσιμο,κλάσιμο κλπ κλπ), αλλα η διαφορά σε ένταση είναι αισθητή...ας είναι καλά τα booster...

 

πολύ καλοί οι ssl-5...αλλά δεν είναι για καθαρά...

 

..απλά δεν γίνονται όλα...

 

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προταση μου :

Βαλε bridge εναν seymour JB και neck εναν seymour jazz,σπλιταρε τους και τους δυο και με εναν 3-θεσιο επιλογεα θα εχεις ηχοχρωματα που ζητας.

Παρατραβηγμενο βεβαια αλλα... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου