Προς το περιεχόμενο

Η προσφατη αποψη μου για μια strat


chord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο project ελαβε χωρα πριν ενα μηνα και το αποτελεσμα εχει αρκετη πλακα ;)

Ουσιαστικα εγινε αλλαγη του σωματος που ειχα (ενα μαυρο alder) σε αυτο το 3 κομματιων ash. Eιναι μεσαιου βαρους και το μπρατσο (παχυ καλο allparts) που το ειχα ,εδεσε μια χαρα μαζι του.

Εχοντας κι ολα τα αλλα συμπραγκαλα αποφασισα να ξεφυγω λιγο απο τους συνηθισμενους συνδιασμους για ενα λιγο πιο funky αποτελεσμα

Ετσι λοιπον αποφασισα να πειραματιστω με τα..κραγιον που βλεπετε (G.F.S) και μαλιστα χωρις να τα εχω ξανακουσει στην ζωη μου .Αφου λοιπον καθοντουσαν κανα χρονο τους εβαλα επανω και αρχισαν τα γελια.

Δυστυχως ειμαι τεχνολογικα ...καθυστερημενος και δεν μπορω να γραψω κλιπσσσσσσσ αλλα αυτο που ακουγεται ειναι  κατα βαση ενας vintage ηχος με αδυναμο σημα  τον οποιο θα τον περιεγραφα ελληνικοτατα honky,funky και αλλα τετοια που δεν μου 'ρχονται.

Στα καθαρα τα πανε αρκετα καλα με καλο σκασιμο και διαυγεια και στα βρωμικα κατι κανουν αν δεν εχεις...μεταλικες απαιτησεις (ειδικα ο πισω με 8Κ εξοδο)  Ο πιο αδυνατος κρικος ειναι  ο neck me 4.9K  και ο  μεσαιος ειναι καπου στην μεση με 6Κ και αναποδη πολικοτητα .Γενικα λαμπερος ηχος με χαρακτηρα (ειδικα αν συνυπολογισουμε το χαμηλο κοστος)

Κατα τα αλλα το μονο που παρατηρησα στην προβα ειναι οτι πρεπει να εχεις πιο δυνατα τον ενισχυτη σου ειδικα αν πριν επαιζες καμια ...lespaul  8)

Oι φωτο δεν ειναι και πολυ καλες αλλιως δειχνει με φλας κι αλλιως  χωρις φλας !Αναθεμα στα καρβουνα ;D

2010_strat_project_3.thumb.JPG.ff64f0a6234406d76530741668703864.JPG

2010_strat_project_4.thumb.JPG.737cae850a4bfd209285f6d96b94be84.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι έχει πλάκα, τουλάχιστον ως προς την εμφάνιση.Πάντως strato με lipsticks κυκλοφορούν και στο youtube και μάλιστα αν θυμάμαι καλά έχω δεί και S-S-H.Δεν έχω ακούσει τους GFS αλλά όταν άλλαξα τους stock κορεάτικους μαγνήτες της danelectro dc59 μου με duncan lipsticks, το ....τελάρο απο plywood άρχισε να βγάζει ήχους που θύμιζαν αυτούς της κιθάρας

DAN59MSJP-2.jpg.08ada1e03cd1a0bb7dbaaaa5b77daa86.jpg

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και αυτος νεος ητανε... ;D αλλα τι ειμαστε?τιποτα δεν ειμαστε ..ολα ειναι....ΑΤΜΟΣ ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και αυτος νεος ητανε... ;D αλλα τι ειμαστε?τιποτα δεν ειμαστε ..ολα ειναι....ΑΤΜΟΣ ;D ;D

 

Αυτα γουσταρω !Απο μαγνητες η κουβεντα αποκτα μια ...μεταφυσικη διασταση !!!

ε!ρε τι σου ειναι ο ανθρωπος... 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να ρωτησω γνωμες περι χρωματος.Το σωμα ειναι λουστραρισμενο απο μαμα (fender) .Λετε μελοντικα να παρει κανα χρωματακι ?Μουσμουλι ας πουμε??? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου