Προς το περιεχόμενο

Λούστρο για την "ξεβράκωτη" Gibson Les Paul Special DC μου;


telemanic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tην έχω ψάξει πολύ την "κατηγορία" αυτή και τελικά κατέληξα εδώ (και αυτή discontinued)

 

http://cgi.ebay.co.uk/Gibson-Les-Paul-Junior-2007-Sunburst-P90-Pickup-Gloss_W0QQitemZ290289918628QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Guitars_CV?hash=item4396a0a2a4#ht_4124wt_1165

 

πάρα πολύ καλή για τα λεφτά της ...

...και ας είναι μισή κιθάρα ;D

 

Πάντως δεν νομίζω να αξίζει όλη τη διαδικασία και τα λεφτά ένα τέτοιο βάψιμο

Καλύτερα όπως είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα εγώ που έφαγα κόλλημα και θέλω να ρελικάρω την Bach τι να κάνω?

Είχατε δεν είχατε με βάλατε σε μπελάδες παλιόπαιδα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ που έφαγα κόλλημα και θέλω να ρελικάρω την Bach τι να κάνω?

Ti να κάνεις? Γυαλόχαρτα δεν έχετε στη Λάρισα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις κιθάρες τις φτιάχνουν έτσι για να "αναπνέει" καλύτερα το ξύλο, καλύτερα να μην την πειράξεις.

Σουρεάλ φαντασίωση:

κιθάρες με αναπνευστικά προβλήματα λόγω poly φινιρίσματος. Ειδικές μπουκάλες οξυγόνου και κατάλληλοι αναπνευστήρες για βελτίωση της αναπνοής. Δυνατότητα βελτίωσης ήχου χωρίς mods+upgrades+ερωτήσεις σε φόρουμ για τον καλύτερο βιντάζ μαμάκερ. Άμεσα αποτελέσματα σε 10 ημέρες αλλιώς τα λεφτά σας πίσω. Δώρο πένες heavy metal και χορδές για να παίζετε γρήγορα.

 

 

 

Ασ'την ετσι όπως είναι την καημένη. Και πιο όμορφη θα είναι, και θα γλυτώσεις λεφτά και κόπο, και το πιανότερο να μην σε ενθουσιάσει το αποτέλεσμα. Αν σε χαλάει τόσο, πούλα την και πάρε άλλη.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, σκεφτόμουν να περάσω στο σώμα και στο πίσω μέρος του μπράτσου το περίφημο tung oil, μόνο και μόνο για να μη φεύγει τόσο εύκολα το χρώμα. Και αυτό απαγορευμένο; Δεν είναι απλή και "ακίνδυνη" εφαρμογή του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, σκεφτόμουν να περάσω στο σώμα και στο πίσω μέρος του μπράτσου το περίφημο tung oil, μόνο και μόνο για να μη φεύγει τόσο εύκολα το χρώμα. Και αυτό απαγορευμένο; Δεν είναι απλή και "ακίνδυνη" εφαρμογή του;

Απλή και ακίνδυνη αλλά, tung oil εφαρμόζεται σε άβαφα σώματα. Η δικιά σου έχει ήδη ένα ωραιότατο κίτρινο χρώμα. Νομίζω ότι το μόνο που θα καταφέρεις, είναι κάθε φορά που παίζεις να γίνεσαι σαν λαδωμένος ποντικός.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon με εκπλήσεις!!! Πως και δεν ανέφερες ακόμα το ακρυλικό σπρέυ 2 συστατικών? Λεπτό, εύκολη εφαρμογή, σκληρό και.... λίγο ακριβό ;D, αλλά κάνει καλή δουλειά.

Πάντως έγω στη θέση σου, θα την άφηνα να πάρει μερικά "παράσημα" και μετά θα την περνούσα βερνίκι, χωρίς διωρθώσεις στα "παράσημα" εννοείτε.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon με εκπλήσεις!!! Πως και δεν ανέφερες ακόμα το ακρυλικό σπρέυ 2 συστατικών?

Mιλάμε για original Gibson...kάποια στιγμή, σε αυτό το forum, πρέπει να καταλάβουμε, ότι δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλάμε για original Gibson...kάποια στιγμή, σε αυτό το forum, πρέπει να καταλάβουμε, ότι δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα ;D ;D

Πάντως για μένα, η σκληρότητά του σε σχέση με το μικρό του (σχεδόν μηδενικό) βάρος, μου κάνει πολύ ιδανικό βερνίκι για όλα τα όργανα.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου