Προς το περιεχόμενο

Pro Cymbal - Συσκευή Καθαρισμού Πιατινιών


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά το χω ξαναγράψει, πέρα από εάν μπανάκι με χλιαρό νερό, λετ δε ντιρτ ντο δε τρικ.....

 

Έτσι! Dirt keeps the funk που είχε πει και ο τρισμέγιστος! ;D

 

Πάντως, για να σοβαρευτώ και λίγο (όχι ότι υπάρχει λόγος, έτσι για αλλαγή βρε αδερφέ), παρότι υπάρχουν κάποια πιατίνια που θα καθάριζα θα προτιμούσα το μανίκι της χειρονακτικής εργασίας, για τους λόγους που ανέφερε ο pan12. Δεν ξέρω αν είναι αδικαιολόγητη εμμονή ή όχι, αλλά δεν θα το ρίσκαρα.

 

 

Πριν τα πουλήσουν?

 

Σε αυτή την περίπτωση, πρκειμένου να δείχνουν ολοκαίνουργια και γκλαμουράτα στις φωτογραφίες, ακόμη και σε πλυντήριο ...πιάτων θα τα έβαζα. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βλεπωντας το τελευταιο βιντεακι, φαινεται πως το sonar (θυγατρικη της sabian) εγινε no name πιατινι  και αυτο γιατι σε αυτες τις στροφες ειναι αδυνατο να παραμεινει ανεπαφη η επιγραφη του πιατινου...και καλα to sonar αλλα με κανα πιο καλο πιατινι?

Δεν ειναι κριμα...

 

Το χω παθει με masterwork resοnance...και ξενερωσα

 

Και οσο για την πωληση... ε αν καποιος δεν παρει ενα καλο πιατινι γιατι ειναι βρωμικο (σε λογικα πλαισια) τι να πεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βλεπωντας το τελευταιο βιντεακι, φαινεται πως το sonar (θυγατρικη της sabian) εγινε no name πιατινι  και αυτο γιατι σε αυτες τις στροφες ειναι αδυνατο να παραμεινει ανεπαφη η επιγραφη του πιατινου...και καλα to sonar αλλα με κανα πιο καλο πιατινι?

Δεν ειναι κριμα...

Το χω παθει με masterwork resοnance...και ξενερωσα

 

καταρχήν ειναι Solar και οχι Sonar, μαλλον μπερδευτηκες με το πρόγραμμα... ;D

Παρά ταύτα δε νομιζω το logo ενος ακριβού πιάτου να ειναι ιδιας ποιοτητας και αντοχής όπως του Solar...και όπως λέει ο λαός ''μη συγκρίνουμε τη βούρτσα με την π#$%^α'' :P

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ...Solar σωστα...Sonar ρανταρ μαλλον σε υποβρυχια  ;D(τριτων!!!!!)

 

Ειδικα σε handmade πιατινια εχω τη γνωμη πως η επιγραφη φευγει πολυ ευκολα αν προσπαθησεις να τα καθαρισεις....

Επισης το resonance μαλλον 'βουρτσα' θα το αποκαλουσα

 

Και αναφερθηκα ειδικα στο συστημα που παρουσιαζεται το video :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail στον τυπά στο 2ο video μεσω του καναλιού του youtube.

Λοιπόν ο τυπάκος λεει οτι τα φτιάχνει αυτός, ειναι στο Texas και ότι σε λιγο καιρο θα εχει ετοιμο το site, μεχρι να γινει το site θα μου στειλει ενα e-flyer που θα το ποσταρω.

Τιμή...? 599.00 $ δε σφάξανε...!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ αυτοι οι αμερικανοι... ολο πατεντες για πουλημα.  Να σας πω την γνωμη μου για τον τροπο καθαρισμου μιας και ειμαι χρυσοχοος στο επαγγελμα(εχω γυαλισει πολυ μεταλλο). Λοιπον ειναι ενα μοτερ που του προσαρμοζουμε μια δισκοειδη βουρτσα

(κατι αναλογο δειτε εδω   

  ) και του δινουμε να καταλαβει χρησιμοποιοντας και καποιες ειδικες αλοιφες. Σιγουρα θα φυγει η μπιχλα,αλλα και απειροελαχιστο μεταλλο(και τα γραμματα.δεν το θελουμε αυτο.. :-\).Θα μεινει ομως η σφραγιδα της μαρκας και το νουμερο της σειρας(συνηθως κοντα στην καμπανα).Αυτη τη δουλεια μπορει να σας την κανει καθε εργαστηριο ασημικων.Το αν αξιζει μια επεμβαση τετοιου ειδους στα πιατινια ειναι νομιζω θεμα του καθενα ξεχωριστα.Εγω αν τα καθαριζα ποτε ??? θα εβαζα μονο παλμολιβ και πολυ καλο ξεπλυμα. Α!, και χάδια με πετσετακι..

τούπαπα κουτρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου