Προς το περιεχόμενο

γνωμες παρακαλω


Little Rock n Roller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, :)

ανεβασα μερικα κλιπακια που ηχογραφησα, για να μου πειτε την γνωμη σας για το παιξιμο μου και να μου δωσετε συμβουλες για το πως να βελτιωθω . Παιζω ενα χρονο κιθαρα και δεν με εχει ακουσει καποιος να παιζω για να μου πει την γνωμη του,οποτε θα με βοηθουσατε πολυ. Σορρυ για την χαμηλη ποιοτητα , αλλα η ηχογραφηση εγινε απο το μικροφωνο του λαπτοπ με το audacity . KΙΘΑΡΑ gibson sg standard 09 ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ marshall mg 100dfx

 

'''ο λογος που τα κλιπ ειναι μικρα ειναι γιατι δεν ηξερα πως να τα ενωσω . Ειναι μικρα σε διαρκεια'''

me.wav

me2.wav

me3.wav

me4.wav

me55.wav

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πρώτα απ’ όλα θα σου πω μπράβο για το σθένος σου να ανεβάσεις το υλικό σου και ένα μεγαλύτερο μπράβο γιατί θέλεις να ακούσεις γνώμες για να βελτιωθείς.

Προσωπικά θα σου έλεγα να δώσεις έμφαση στον τρόπο παιξίματος έτσι οι νότες σου θα ακούγονται «σίγουρες» και όχι «μασημένες». Αυτό προϋποθέτει μελέτη, μελέτη και φυσικά… μελέτη. Επίσης δούλεψε το βιμπράτο σου ώστε να δίνεις την απαραίτητη διάρκεια στις νότες σου, όπου αυτό είναι απαραίτητο. Τέλος, δουλειά στην πένα για πιο στακάτο παίξιμο.

Αυτές είναι οι φιλικές συμβουλές μου και ξανά μπράβο σου.

Terry   

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ευχαριστω φιλε για τις συμβουλες :)

Welcome και μην ξεχνάς ότι κανείς δεν γεννήθηκε Vai ή Pastorius… Και αυτοί έλιωσαν τα δάχτυλα τους… 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου